دوستی ها – دانلود رایگان فیلم، سریال، موزیک و انیمیشن

تبلیغات
بازی زولا
عضویت رایگان بازی آنلاین زولا
تبلیغات
خرید ساعت هوشمند
جشنواره (خرید دوقلو) - با خرید دو عدد ساعت هوشمند یک عدد هندزفری بلوتوث هدیه بگیرید

خرید ساعت هوشمند

 • Admin
 • ۱۷ آذر ۹۳
 • 132128 بازدید
 • ۷ نظر

معرفی 15 نشانه سرطان در مردان که نادیده گرفته می شوند

با شناخت علائم سرطان و پیشگیری از آن سریع تر از بروز این بیماری کشنده جلوگیری کنید

نشانه های سرطان در مردان

در صورتیکه آقایان از بعضی از نشانه های سرطان آگاه باشند و با هشیاری این نشانه ها را زیر نظر گرفته و در صورت اطلاع و آگاهی از هر نشانه خطرناک و جدی سرطان در بدن، سریعا به پزشک مراجعه نمایند، شانس بهتری برای درمان آن سرطان و شفا یافتن، دارند. بعضی از نشانه های سرطان در مردان، مخصوص است. این علایم براحتی نشان دهنده مشکل در بعضی از قسمت های بدن می باشند، اما بقیه انواع سرطان و علایمشان، ممکن است گنگ بوده و براحتی قابل تشخیص نباشند.

Doostiha.IR

درد؛ نشانه اول سرطان در آقایان
هرچه افراد سنشان بالا می رود، میزان انواع درد و خشکی در آنها بیشتر می شود. هرچند درد نشانه‌ای مبهم و پیچیده است و معمولا کم تر بیشتر انواع درد نشانه سرطان نیستند، اما با اینحال امکان دارد بعضی از انواع درد نشانه های اولیه ابتلا به سرطان در آقایان باشد. طبق توصیه جامعه سرطان آمریکا هر درد ادامه دارد و مزمن باید توسط پزشک بررسی شود. حتی اگر مشکل و درد شما از سرطان نباشد، بازهم شما از مراجعه به دکتر سود می برید، چراکه ممکن است پزشک بتواند برای درد شما و مشکلی که باعث آن شده، درمانی مناسب پیدا نماید.

Doostiha.IR

تغییرات در بیضه ها؛ نشانه دوم سرطان در آقایان
سرطان بیضه معمولا بین سنین 20 تا 39 سال در آقایان رخ می دهد. جامعه سرطان آمریکا توصیه می کند که مردان مرتب برای ابتلا به این سرطان آزمایش داده و همچنین خودشان نیز ماهانه نشانه های ابتلا به این سرطان را بررسی نماید. هر تغییر در سایز بیضه ها از قبیل رشد یا کوچک شدن آنها می تواند نگران کننده باشد. بعلاوه هرگونه ورم، برجستگی و یا احساس سنگینی در کیسه بیضه نیز باید مدنظر قرار داد. اگر هرگونه توده ی سختی در بیضه خود احساس کردید سریعا به پزشک مراجعه نمایید.

Doostiha.IR

تغییرات در غدد لنفاوی؛ نشانه سوم سرطان در مردان
اگر هرگونه برجستگی و یا ورم در غدد لنفاوی خود که زیر بقل، روی گردن و جاهای دیگر بدنتان وجود دارند، حس کردید باید نگران شوید. اگر غده لنفوی شما به تدریج بزرگ می شود و هم اکنون بزرگ تر از یک ماه پیش است، باید به پزشک مراجعه نمایید. دکتر غدد لنفاوی شما را بررسی کرده و مشخص می کند مشکل شما بدلیل سرطان است و یا به مشکل دیگری همچون ورم غدد لنفاوی دچار شده اید.

Doostiha.IR

توده پستان؛ نشانه چهارم سرطان در مردان
اگر شما مثل اکثر آقایان فکر می کنید، احتمالا هیچگاه خطر ابتلا به سرطان پستان در آقایان را جدی نمی گیرید. هرچند این سرطان در آقایان معمول نیست، اما امکان رخ دادن آن وجود دارد. هر توده در نواحی پستان آقایان باید با دقت بررسی شود. همچنین جامعه سرطان آمریکا چندین علامت خطرناک دیگر بجز توده سرطانی در این ناحیه را مورد اشاره قرار می دهد، این نشانه ها شامل:
فرورفتگی و یا چروک پوست سینه
تو رفتن نوک پستان
سرخ شدن و یا پوسته پوسته شدن پوست پستان
ترشحات چرکی از پستان

Doostiha.IR

تب؛ نشانه پنجم سرطان آقایان
اگر شما بدون دلیل دچار تب شدید ممکن است ای تب نشان دهنده ابتلا به سرطان باشد، البته تب می تواند نشانه مشکلات دیگر همچون ذات الریه و یا عفونت باشد. خیلی از انواع سرطان در مراحل رشدشان ممکن است باعث تب شدن، برای مثال انواع سرطان های خون شامل لوسمی و لنفوم باعث ایجاد تب می شوند.

Doostiha.IR

کاهش وزن غیرعادی؛ نشانه ششم سرطان مردان
در صورت از دست دادن 10 درصد وزن بدن در 3 تا 6 ماه بدون اینکه ورزش کنید و یا رژیم بگیرید، باید حتما به پزشک مراجعه کنید؛ وی معتقد است که این کاهش وزن تا زمانیکه خلافش ثابت نشده، نشانه سرطان است. از پزشکتان بخواهید که شما را آزمایش و یا حتی سی‌تی اسکن کند تا معلوم شود که کاهش وزن شما نشانه، سرطان است و یا مشکلات دیگر، مثلا تیروئید پرکار!

Doostiha.IR

درد شدید شکمی و افسردگی؛ نشانه هفتم سرطان در آقایان
بعضی از پزشکان معتقداند هر مردی که درد شدیدی در ناحیه شکم دارد و احساس افسردگی هم می‌کند، نیاز به معاینه دارد، چراکه بعضی تحقیقات نشان می دهند بین سرطان پانکراس و افسردگی ارتباطی وجود‌ دارد.

Doostiha.IR

خستگی؛ نشانه هشتم سرطان در آقایان
خستگی و فرسودگی می‌تواند یکی از نشانه‌های مبهم سرطان باشد. این خستگی ممکن است ناشی از رشد غده سرطانی بوده و می تواند نشان دهنده ابتلا به بعضی از سرطان‌ها مانند سرطان خون، سرطان معده و یا سرطان روده بزرگ باشد.

Doostiha.IR

سرفه‌های مداوم؛ نشانه نهم سرطان در مردان
هرچند که سرفه معمولا از نشانه‌های بیماری‌هایی چون سرماخوردگی، آنفولانزا و آلرژی بوده و یا حتی از عوارض جانبی بعضی از داروها می باشد، اما سرفه طولانی مدت که بیشتر از 3 تا 4 هفته طول بکشد، بخصوص در افراد سیگاری می‌تواند خطرناک باشد.

Doostiha.IR

مشکل در بلعیدن و خوردن؛ نشانه دهم سرطان در آقایان
مشکلی که در زمینه بلعیدن و فرودادن غذا رخ می‌دهد، می‌تواند نشانه سرطان دستگاه گوارش، مثلا سرطان مری باشد.

Doostiha.IR

تغییرات پوستی؛ نشانه یازدهم سرطان در آقایان
اکثر ما میدانیم که تغییرات خال‌های گوشتی و خال‌های سیاه نشانه‌ی مشخص سرطان پوست هستند. خونریزی یا پوسته‌ پوسته شدن بیش از حد پوست نیز یکی از علایم خطرزا می‌باشد. هرچند تعیین کردن اینکه چه مدت این مشکلات طول بکشد، بایست به پزشک مراجعه کرد، مشکل است، اما پزشکان معتقدند اگر این علایم بیشتر از چند هفته طول بکشد، می‌بایست حتما به پزشک مراجعه کرد.

Doostiha.IR

خونریزی غیرطبیعی؛ نشانه دوازدهم سرطان در مردان
هر زمانیکه در بخش هایی از بدن خود که سابقه نداشته و منطقی نیست خونریزی دیدید به پزشک مراجعه نمایید. بالاآوردن خون، خون در آب دهان، خون در ادرار و خون در مدفوع از نشانه های خطرناک می باشند. بطور مثال خون در مدفوع می تواند نشانه ابتلا به سرطان کولون (روده بزرگ) باشد.

Doostiha.IR

تغییرات دهانی؛ نشانه سیزدهم سرطان در آقایان
همه بخصوص افراد سیگاری همیشه باید نسبت به تکه‌های سفید درون دهانشان و یا نقاط سفید برروی زبانشان حساس باشند، چرا که هردو این نشانه‌ها می‌توانند عوامل پیش‌سرطانی، بنام لکوپلاکیا باشند.

Doostiha.IR

سوء هاضمه؛ نشانه چهاردهم سرطان در مردان
سوء هاضمه بدون هیچ‌دلیلی خطرناک است و می‌تواند نشانه‌های اولیه بیماری‌های خطرناکی چون سرطان مری، معده و یا دهان باشد.

Doostiha.IR

مشکلات ادراری؛ نشانه پانزدهم سرطان در آقایان
هرچه سن مردان افزایش می یابد، مشکلات ادراری شامل افزایش تعداد دفعات ادرار (بخصوص در شب)، احساس نیاز به ادرار کردن، احساس خالی نشدن کامل مثانه، عدم توانایی در ادرار، ریختن ادرار هنگام خندیدن و یا سرفه و یا ضعف شدت ادرار کردن بیشتر می شوند.

Doostiha.IR

هر مردی با افزایش سن دچار این مشکلات می شود. اما در صورتیکه این به این مشکلات دچار شدید باید به پزشک مراجعه کنید، چرا که ممکن است این مشکلات ناشی از سرطان پروستات باشد. پزشک با انجام آزمایش از اینکه شما به این سرطان مبتلا هستید یا خیر اطمینان حاصل می کند.

زولا

۷ دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

 1. alihoveida :
  ۱۷ آذر ۹۳

  مرسی از مطلب عالی تون

 2. مهدی 01 :
  ۱۷ آذر ۹۳

  ممنون ادمین بابت مطلب بسیار مفیدت.
  امیدوارم به زودی درمان 100% واسه این بیماری پیدا شه…واقعا ادمو خیلی زجر میده.
  بیشترش واسه همین غذاهاییه که خدا میدونه با چی درست میشه…بعدشم این هوای خیلی تمیز.

  • amir :
   ۱۷ آذر ۹۳

   با حرفت کاملا موافقم آدم نباید هرجایی غذا بخوره من خودم رو این موضوع حساسم و تحقیق کردم و دیدم اغذیه آرارات یکی از بهترین فست فود هایی هست که میشناسم
   شمارش 44645700
   پیشنهاد میکنم امتحان کنید مخصوصا همبرگراشو چون 95 درصد هستش
   من خودم که لذت بردم

  • مهدی 01 :
   ۱۸ آذر ۹۳

   کلی گفتم دوست عزیز…منظورم اینجا خوبه اونجا بده نیست. 🙂

 3. محمدرضا. :
  ۱۷ آذر ۹۳

  دیگه سیب رو با پوست نخورید – ته ِ گوجه نخورید حتما بندازید – غذاهای آماده خصوصا فلافل و سمبوسه نخورید – از روغن فقط یک بار استفاده کنید – روغن فقط زیتون بخورید – نوشابه نخورید ..

 4. سکوت ( بدون پاسخ ) :
  ۱۸ آذر ۹۳

  دروود بر ادمین و ممنون بابت اطلاع رسانی
  تقریبن مطلب بدون نقصی بود و بسیار مفید
  یک مطلبی به دوستان بگم ، چند هفته پیش یکی از دوستان که در شمال کشور سکونت داره از من در مورده بانک اسپرم سوالاتی پرسید ، وقتی پرس و جو کردم گفت چند وقتیه در ناحیه بیضه درد هایی رو احساس میکنه وقتی به متخصص اورولو مراجعه کرده بعد از سونو ، تشخیص هیدروسل داده و ازش خواسته که این درد رو تححمل کنه و تا قبل از بچه دار شدن عملی رو انجام نده و برای محکم کاری نمونه اسپرم خودش رو فریز کنه ، من ازش خواستم این درد رو جدی بگیره و دو متخصص خوب در این زمینه رو در تهران بهش معرفی کردم …
  سه روز قبل با من تماس داشت و خلاصه یه شیرینی افتادیم
  سرطان بیضه توسط این اساتید شناسایی شد ، این تشخیص انقدر به موقع بود که پزشکش قول داده با دارو درمانی میتونی درمان بشی ، بدون جراحی
  اقایون در مکانهای مرطوب ترجیحن حمام بیضه های خودتون رو چک کنید و هر گونه تورم و درد حتی در ناحیه مجاری رو جدی بگیرین و به ی متخصص و ازمایش بسنده نکنیذ
  بازم ممنون از ادمین
  موفق باشین

 5. حمیدرضا :
  ۱۸ آذر ۹۳

  بسم الله الرحمن الرحیم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  سلام خیلی ممنون
  انشاءالله سربلند باشید

بستن تبلیغات
الفبای سفر