دوستی ها – دانلود فیلم و سریال، موزیک، انیمیشن، بازی

گفتگو با پریناز ایزدیار بازیگر نقش ارغوان در سریال زمانه

گفتگو با پریناز ایزدیار

من به تماشاگر سريال «زمانه» اين نويد را مي‌دهم كه سريال ما از اين به بعد هر يكي دو قسمت يكبار مخاطبش را سورپرايز خواهد كرد.

پریناز ایزدیار بازیگر نقش ارغوان در سریال زمانه، گرافیك خوانده اما مثل خیلی ها آخر و عاقبتش به بازیگری ختم شده، تله ‌فیلم فال قهوه (فرزاد موتمن) فرصتی است تا او با شبنم قلیخانی هم بازی شود و پایش به سریال «پنج كیلومتر تا بهشت» باز شود، ایفای نقش روح‌ در یك سریال مناسبتی باعث دیده شدنش میشود تا سریال «مثل یك كابوس» و فیلم سینمایی «در امتداد یك شهر» به كارنامه‌ اش اضافه شود.

شاید بتوان گفت ایفای یكی از نقش‌های اصلی سریال حسن فتحی «زمانه» كه این روزها روی آنتن شبكه سوم سیماست نقطه عطف كارنامه حرفه ‌ای پریناز ایزدیار تا به امروز محسوب می ‌شود كه به همین بهانه بانی فیلم با او از «ارغوان» این مجموعه تلویزیونی صحبت كرده است.

 كماكان مشغول بازی در سریال «زمانه» هستید؟
بله و فكر میكنم تصویربرداری این سریال تا 20 روز آینده ادامه داشته باشد.

و برنامه بعدیتان چه خواهد بود؟
برای چند كاری صحبت كرده‌ام اما هنوز هیچ جا قراردادی نبستم.
و آماده پخش یا در نوبت اكران هم از شما به غیر از «زمانه» حسن فتحی در آینده خواهیم دید؟
تنها تله‌فیلم «مرخصی» را به كارگردانی آقای آب‌پرور دارم كه نمیدانم عاقبت آن به كجا كشیده شده است.

و بازی برای حسن فتحی در نقش «ارغوان» چگونه پیش آمد؟
مثل هر كاری از دفتر آقای عفیفه با من تماس گرفتند و خبر از تولید این سریال دادند. من هم به دفترشان رفتم با آقای فتحی صحبت كردم و پس از دقایقی، حضورم در این پروژه قطعی شد. واقعاً كار با آقای حسن فتحی فوق‌العاده است. من امیدوارم برای هر بازیگری قسمت بشود حداقل یك بار با ایشان كار كند تا واقعاً معنای حرفه‌ای كار كردن را با این كارگردان تجربه كنند.

فیلمنامه كه قطعاً مثل اكثر آثار امروز تلویزیون آماده نبوده، قصه ارغوان با چه آخر و عاقبتی برای شما تعریف شد؟
سیناپس كامل كار در دست ما بود و ما قصه كامل هر شخصیت را از پیش میدانستیم، تنها فیلمنامه‌ها بود كه به مرور نوشته میشد و میرسید، همه نقش‌ها میدانستند چه سرنوشتی دارند مگر لحظات كوتاهی كه به فینال سریال مرتبط بود و در واقع بخش كوتاهی از سرانجام قصه، تنها بخش نامعلوم سریال بود. «ارغوان» یك جورایی قهرمان قصه سریال «زمانه» است و هر چه میگذرد این كاراكتر رنگ و لعاب بیشتری در قصه‌های جدید به خودش میگیرد تا در پایان به یك سرانجام متفاوتی منجر میشود.

سال گذشته هم شما در سریال «مثل یك كابوس» نقش یك وكیل را بازی میكردید اما حضورتان در این مجموعه تلویزیونی تا حدود زیادی پخته‌تر و قابل باورتر است.
بله، آنجا هم نقش یك وكیل را بازی كردم اما آنجا تا این حد به جزئیات پرداخته نمیشد. شاید آنجا بیشتر مشغله‌های خانوادگی بود كه مسیری متفاوت را طی میكرد. اینجا هم مسائل خانوادگی محوریت دارد ما قرار نیست روی بحث وكالت مانور بدهیم اما شكل و شمایل متفاوت است.

من سعی كردم نوع نگاه و ایست‌هایم را در این سریال تغییر بدهم جدیتر به كاراكتر فكر كردم تا حدودی به سفارش آقای فتحی با نقش كلنجار رفتم، به توصیه‌های ایشان راجع به نقش و كارم بیشتر فكر كردم واقعاً راهنماییهای ایشان خوب و مفید بود.

از سوی دیگر با یكسری وكیل هم از سوی پروژه ملاقات داشتم صحبت كردم، البته پدر خودم هم وكیل است و راجع به این حرفه با ایشان هم صحبت‌های خوبی داشتم مدام دنبال این بودم كه حضور این آدم در دادگاه و دادسرا برای مخاطب قابل باور باشد. من خیلی«ارغوان» را سخت نگرفتم، او را بسیار ساده و منطقی دیدم، قصه سریال «زمانه» داستان سرنوشت آدم‌هاست و من هم سعی كردم بر این مبنا به كاراكتر نگاه داشته باشم.

ولی فكر میكنم شما هم كم كم با تجربه‌تر از قبل جلوی دوربین میروید و نكات جزئی بازی را كه شاید در تجربه‌های قبلیتان توجهی آنچنانی به آن نداشتید اینجا در كارتان لحاظ كرده‌اید؟
قبول دارم و این مسئله به شدت به آقای فتحی بر میگردد، ایشان به جز اینكه كارگردان خوبی هستند بازیگردان بسیار خوبی نیز هستند، یك جاهایی به نكاتی در مورد بازی بازیگرانشان اشاره میكنند كه تأثیر بسیاری در كار آنها دارد و همین باعث میشود كه تماشاگر خیلی زود ما را در قالب نقش‌هایمان باور كند، چرا كه از ادا درآوردن فاصله میگیریم و به نقش‌ها نزدیك میشویم.

معمولاً ملودرام‌ها و عاشقانه‌های سریال‌های حسن فتحی از شب دهم گرفته تا مدار صفردرجه، میوه ممنوعه و… با وسواس بسیاری از سوی این كارگردان كار میشود و معمولاً جنسی متفاوت از مدل‌های شبیه است.

معمولاً ایشان به تأثیر كارشان روی مخاطب فكر میكنند و اینجا هم همین‌طور! (اگرچه من خودم نباید این تعریف را داشته باشم، دیگران باید بگویند) آقای فتحی اینجا نیز با دقت و ریزبینی بسیاری به رابطه ارغوان و بهزاد پرداخته‌اند، ارغوان در سریال آقای فتحی یك شخصیت متفاوت است چون او دختری است كه از هیچ چیز خبر ندارد شاید این اولین پیشنهاد عاشقانه زندگیاش است پس واكنش او بسیار مهم بود و… اگرچه من دوباره میگویم تمام فكر و ذكرم این بود كه شخصیت را بسیار ساده بگیرم و آقای فتحی هم در این راستا كمك حالم بودند.

فكر میكنم پس از این كار، چند پیشنهاد سینمایی هم به شما برسد؟
ـ بله، اتفاقاً یكی ـ دو پیشنهاد سینمایی اخیرا داشته‌ام.

كلاً به سینما فكر میكنید؟
بله، اما نقش و قصه بیش از هرچیز دیگر برای من اهمیت دارد و در مقایسه با مدیوم بیشتر به آن دو فكر میكنم با این حال خیلی علاقه‌مند هستم چند كار سینمایی هم در كارنامه‌ام وجود داشته باشد.

شما در همان چند تجربه جدی اولیه‌تان در تلویزیون فرصت ایفای نقش‌های محوری و اصلی را داشته‌اید و این كارتان را در ادامه سخت‌تر میكند.
همین‌طور است. در ادامه من برای انتخاب، دچار یك وسواس میشوم شاید نتوانم پس از چند بار ایفای نقش اول در آثار مختلف، یك كاراكتر مكمل را بازی كنم، اما بازهم میگویم گاهی یك نقش مكمل در یك قصه طوری چیده شده است كه تو ترجیح میدهی ایفاگر آن نقش مكمل باشی!

فكر میكنم شما اصولاً بازیگر خوش‌شانسی باشید؟
(میخندد) به لحاظ حرفه‌ای خدا را شكر همین‌طور بوده و من این فرصت را داشته‌ام تا به امروز با كارگردانان خوب و صاحب‌نامی كار كنم! اما در زندگی عادی نمیدانم! با این حال مسئله مهم این است كه من چقدر میتوانم در این حرفه‌ بمانم و خودم را ثابت كنم! فرصت را خدا شاید به آدم بدهد اما بقیه‌اش بستگی به تلاش خود من دارد.

و برای طی این مسیر درست چه برنامه‌ای دارید؟
انتخاب درست و مراقبت از كلیشه شدن (چیزی كه تا به امروز هم حواسم به آن بسیار جمع بوده، حتی به قیمت بیكار شدن) صبر كردن، تأمل كردن در انتخاب پیشنهاداتی كه گاه میتوانند آینده حرفه‌ایام را تحت‌الشعاع قرار بدهند.

ضمن اینكه تلاش كردن در ایفای هر نقش و ساده نگرفتن آن نیز سرلوحه كارم است چون معتقد هستم هر كاری میتواند كار آخرم باشد و تمام تلاشم را باید برای اجرای درست و صحیح آن به خرج بدهم.

و حرف آخر
من به تماشاگر سریال «زمانه» این نوید را میدهم كه سریال ما از این به بعد هر یكی دو قسمت یكبار مخاطبش را سورپرایز خواهد كرد.

منبع: بانی فیلم

هیچ دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها