دوستی ها – دانلود رایگان فیلم، سریال، موزیک و انیمیشن

خاطراتی از مزدک میرزایی یکی از گزارشگران فوتبال و مجری برنامه های فوتبالی

مزدک: هیچ وقت از دیدن یک موتور انقدر خوشحال نشدم!

خاطرات مزدک میرزایی از گزارشگری

مزدک میرزایی، درباره‌ی اجرای قابل قبول و خصوصیات یک مجری خوب، معتقد است: یک مجری خوب باید دارای گویش و چهره‌ای قابل‌ قبول باشد و در عین حال از اطلاعات کامل و جامعی از رشته‌ی مورد نظر برخوردار باشد.

.

به گزارش ایسنا، این گزارشگر و مجری برنامه‌های ورزشی تلویزیون در گفت‌وگویی در پاسخ به اینکه مجری در برنامه‌های گفتگو محور باید چه میزان مشارکت داشته باشد؟ خاطرنشان کرد: مجری اینگونه برنامه‌ها باید در حد تعیین خط برنامه و در صورت لزوم مشارکت بحث‌های چالشی و همچنین در زمینه‌ی اجرا، پرحرف‌تر و در زمینه گزارشگری برعکس عمل کند.

.

این گزارشگر در ادامه وقتی با پرسشی مبنی بر اینکه به اجرای خودتان چه نمره‌ای می‌دهید، مواجه شد، اینگونه پاسخ داد: نمره‌ی خودم را در اختیار مخاطبان عزیز قرار می‌دهم و ارزیابی نمی‌کنم.

وی در بخشی دیگر از صحبت‌هایش درباره‌ی تفاوت اجرای یک مجری در شبکه جهانی جام جم با سایر شبکه‌ها، بیان کرد: مجری شبکه جام جم تفاوت زیادی با مجریان سایر شبکه‌ها ندارد و تنها تفاوتش این است که مجری شبکه جام جم فقط باید دغدغه‌های هموطنان را در آن سوی مرزها بشناسد.

.

میرزایی بخشی دیگر از سخنانش را به تعریف خاطراتی از اجراهای گوناگونش در برنامه‌ها اختصاص داد و گفت: می‌خواهم برای خوانندگان یک خاطره داخلی و یک خاطره خارجی تعریف کنم.

.

وی با بیان اینکه در عمرم هیچ وقت به جز یک بار از دیدن موتور خوشحال نشده بودم، توضیح داد: بازی ایران و بحرین قرار بود ساعت 19 در ورزشگاه آزادی برگزار شود و من به عنوان گزارشگر این بازی ساعت 16 و 30 دقیقه بعد از ظهر به سمت ورزشگاه راه افتادم و به اتفاق آقای دکتر صدر، کارشناس برنامه به سمت ورزشگاه آزادی راه افتادیم. آن روز با ترافیک خیلی شدیدی برخورد کردیم و هر چه منتظر ماندیم تا گره ترافیک باز شود اما نشد تا اینکه کم کم بازی به شروع نزدیک می‌شد و من هنوز به ورزشگاه نرسیده بودم و به این مساله فکر کردم که بین خودم و دکتر صدر بهتر است کدام زودتر برسیم که به این نتیجه رسیدم، من گزارشگر بازی هستم و باید از ابتدای بازی حضور داشته باشم به همین خاطر تصمیم گرفتم آقای صدر با ماشین خودش را برساند و من هم با یک وسیله به ورزشگاه برسم.

.

او اضافه کرد: از ماشین پیاده شدم و با اضطراب این طرف و آن طرف را نگاه می‌کردم که ناگهان صدایی در گوشم پیچید و برگشتم دیدم یک موتوری است، هیچ وقت از دیدن موتور اینقدر خوشحال نشده بودم و در همان لحظه از راننده خواهش کردم که مرا به ورزشگاه آزادی برساند و لحظه‌ای که به مقصد رسیدم سرود ملی ایران را می خواندند. آن روز نزدیک بود یکی از بدترین روزهای حرفه‌یی کاری‌ام به وجود بیاید.

.

این گزارشگر فوتبال گفت‌وگوی خود را با تعریف خاطره ای دیگر از کارهایش به پایان رساند و گفت: یک‌بار هم به یاد دارم که بازی تیم‌های ملی فرانسه و ژاپن در سال 2003 برگزار می‌شد که این بازی در فرانسه بود و گزارشگر بازی آن روز نتوانست خودش را به استودیو برساند و تهیه‌کننده با من در ایران تماس گرفت و از من خواست تا بازی را از طریق تلفن گزارش کنم. روزهای بعد از آن بازی هر کسی مرا می‌دید می پرسید کی از فرانسه آمدی؟!

.

به گزارش ایسنا، مزدک میرزایی، متولد 26 شهریور ماه 1349 است. وی دارای مدرک مهندسی صنایع چوب است. اکثر دوستداران ورزش بخصوص علاقمندان تماشای مسابقات فوتبال با صدا و تصویر او آشنا هستند. میرزایی فعالیت خود را از سال 1376 با سازمان صدا و سیما آغاز کرده است و از سال 1379 تاکنون در برنامه های مختلف ورزشی شبکه جام جم حضور فعال داشته است. برخی از برنامه های او در دهه‌ی اخیر عبارتند از «ورزش امروز» و «گزارش ورزشی»که به پخش مستقیم مسابقات فوتبال اختصاص داشت. او در سال 1384 عنوان گزارشگر برتر را به خود اختصاص داد، میرزایی برای نخستین بار بازی مسابقه فوتبال بین ایران و جامائیکا را گزارش کرد.

ADs
در حال بارگزاری ...

هیچ دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

بستن تبلیغات
الفبای سفر