دوستی ها – دانلود فیلم و سریال، موزیک، انیمیشن، بازی

 • Admin
 • 23 بهمن 91
 • 30383 بازدید
 • ۳ نظر

حرکت جالب رضا عطاران مورد تشویق حاضران در سالن قرار گرفت

او بی دلیل روی صحنه آمد و یک سیمرغ از میان سیمرغ ها را برداشت!

رضا عطاران

خبرگزاری مهر: اختتامیه سی و یکمین جشنواره فیلم فجر چندان حاشیه‌ساز نبود و همه چیز طبق نظم و پیش‌بینی مسئولان جشنواره برگزار شد ولی مثل سال‌های قبل صاحبان اصلی سینما یعنی مردم در این مراسم جایی نداشتند.

یکی از نکات قابل توجه در اهدای جوایز سی و یکیمن جشنواره فیلم فجر، اهدای سیمرغ به  بخش “نگاه نو” متعلق به فیلمسازان فیلم اولی بود. داوران مانی حقیقی، مسعود فراستی، مینو فرشچی، ابراهیم فیاض، محمدرضا عرب، حسین زندباف و فریدون حسن‌پور در نوع داوری های خود دو فیلم اولی “خسته نباشید” به کارگردانی محسن قرائی و ” تاج محل” به کارگردانی دانش اقبال شاوی را در نظر نگرفته بودند.

.

برای خواندن حواشی به ادامه مراجعه کنید…

.

– فیلم “خسته نباشید” در هیچ بخش کاندید نشده بود و فیلم “تاج محل” هم تنها در بخش بهترین کارگردانی نامزد شده بود. همچنین فیلم حوض نقاشی در بخش سودای سیمرغ تنها یک جایزه بخش اصلی را گرفت و البته جایزه آرای مردمی را از آن خود کرد.

– قرائت بیانیه انتقادی هیات داوران نیز که مشکلات یک سال گذشته سینما را مرور کردند از اتفاقات خاص مراسم بود.

– همچنین در بخشی از بیانیه اشاره شده بود که فیلمساز برجسته و بزرگ ما ناصر تقوایی زمانی گفت: ایرانیان آن قدر ذوق و شور قصه پردازی و فیلمسازی دارند که اگر سینما اختراع نشده بود، خودشان آن را اختراع می کردند.

– اجرای محمدرضا شهیدی فرد در مراسم اختتامیه چندان قابل قبول نبود. ولی مراسم همانطور که قول داده شده بود اصلا خسته‌کننده نبود و سخنرانی‌های حداقلی مسئولان بهترین اتفاق دیشب بود.

– یکی از نکته‌های دیگر این بود که قبل از اعلام برگزیدگان تصویر آنها روی مونیتور پخش می‌شد و این امر به نوعی آرا را لو می‌داد. این اتفاق هنگام اهدای جایزه هومن بهمنش رخ داد.

– حضور خانواده داوود نژاد روی صحنه برای بردن یک سیمرغ به خانه به درخواست شهیدی فرد انجام شد که یکی از نکات جذاب این مراسم بود. یک خانواده پرجمعیت روی صحنه آمدند و یک سیمرغ را با خود بردند.

– بامزه بازی رضا عطاران هنگامی که بی دلیل روی صحنه آمد و یک سیمرغ از میان سیمرغ ها را برداشت بسیار دیدنی بود و مورد تشویق حاضران قرار گرفت.

– واکنش تماشاگران با تشویق های پی در پی شان نسبت به فیلم های کاندید شده، درباره فیلم “هیس! دختران فریاد می زنند” بیش از سایر فیلم ها بود.

– نکته آخر اینکه هنگام خروج تماشاگران از سالن، یک بسته هدیه از فیلم های ایرانی متعلق به موسسه رسانه های تصویری به آنها هدیه داده شد.

۳ دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

 1. ma :
  23 بهمن 91

  لینک دانلود مراسم را لطفا در صورت موجود بودن قرار دهید

 2. فاطمه :
  24 بهمن 95

  لطفا این قدر شایعه پراکندگی نکنید اگه میخواین باور کنیم لیمکشو بزارین شایعه پراکندگی ممنوع

 3. مهدی :
  24 بهمن 95

  مشدی فاطمه به تاریخ نگا کن مربوط به 3 سال پیشه کاملا هم درسته چون من دیدم این کارشو