دوستی ها – دانلود فیلم و سریال، موزیک، انیمیشن، بازی

ترفندی برای ایجاد کردن یک تب خصوصی و امن در فایرفاکس 20

دانلود افزونه Private Tab برای Firefox 20

دانلود مرورگر پرسرعت فایرفاکس Mozilla Firefox 20 Final

همان‌طور که می‌دانید در مرورگر فایرفاکس می‌توان با انتخاب گزینه‌ی New Private Window و یا فشردن کلیدهای میان‌بر Ctrl+Shift+P یک پنجره‌ی خصوصی جدید ایجاد کرد. پنجره‌ی خصوصی بدین معناست که پس از بسته شدن آن تمام اطلاعاتی که در مدت باز بودن این پنجره‌ در آن وارد شده است به طور خودکار حذف خواهد شد و اطلاعاتی در حافظه‌ی مرورگر ذخیره نمی‌شود.

.

پیش از عرضه‌ی نسخه‌ی 20 فایرفاکس با انتخاب این گزینه پنجره‌ی کنونی فایرفاکس بسته شده و تنها یک پنجره‌ی خصوصی باز می‌شد، اما در نسخه‌ی 20 تغییری صورت گرفته است که پس از انتخاب این گزینه دیگر پنجره‌ی قبلی بسته نمی‌شود و می‌توان یک پنجره‌ی معمولی و یک پنجره‌ی خصوصی را در کنار یکدیگر به صورت فعال در اختیار داشت.

.

اما کمبودی که در فایرفاکس همچنان احساس می‌شود در اختیار داشتن یک تبِ خصوصی است. بدین صورت که درون یک پنجره‌ی معمولی بتوان مثلاً تنها یک تب با خاصیت Private در اختیار داشت. در این ترفند به معرفی نحوه‌ی ایجاد یک تب خصوصی در Firefox 20 خواهیم پرداخت.

.

برای انجام این کار:

1. ابتدا اگر هنوز فایرفاکس خود را به نسخه‌ی 20 بروزرسانی نکرده‌اید این کار را انجام دهید (از طریق ورود به منوی Firefox و سپس انتخاب Help > About Firefox). همچنین در سمت چپ سایت میتوانید لینک دانلود فایرفاکس 20 را مشاهده کنید.

.

2. حال نیازمند یک افزونه به نام Private Tab هستیم. برای نصب این افزونه ابتدا به اینجا مراجعه کنید.

.

3. سپس بر روی دکمه‌ی Add to Firefox کلیک کنید. با نمایش پنجره‌ی Software Installation بر روی Install کلیک کنید. افزونه بر روی فایرفاکس نصب خواهد شد. نیازی به Restart مرورگر نیز نخواهد بود.

.

4. اکنون برای ایجاد یک تب خصوصیِ جدید از منوی Firefox بر روی New Private Tab کلیک کنید و یا کلیدهای ترکیبی Ctrl+Alt+P را فشار دهید.

خواهید دید که یک تب با ویژگی Private باز می‌شود. این موضوع را از بنفش شدن دکمه‌ی فایرفاکس در هنگامی که این تب فعال است می‌توانید متوجه شوید.

هیچ دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها