دوستی ها – دانلود فیلم و سریال، موزیک، انیمیشن، بازی

داستان جالب و آموزنده راجع به مشکلات زندگی

به مشکلات فکر نکنید وگرنه ذهن شما را مشغول و روح شما را خسته می کند

داستان کوتاه و آموزنده

استادى در شروع کلاس درس، لیوانى پر از آب به دست گرفت. آن را بالا نگاه داشت که همه ببینند. بعد از شاگردان پرسید: به نظر شما وزن این لیوان چقدر است؟ شاگردان جواب دادند 50 گرم، 100 گرم، 150 گرم.

.

استاد گفت: من هم بدون وزن کردن، نمی دانم دقیقاً وزنش چقدر است. اما سوال من این است: اگر من این لیوان آب را چند دقیقه همین طور نگه دارم، چه اتفاقى خواهد افتاد.

.

شاگردان گفتند: هیچ اتفاقى نمی افتد. استاد پرسید: خوب، اگر یک ساعت همین طور نگه دارم، چه اتفاقى می افتد؟ یکى از شاگردان گفت: دست تان کم کم درد می گیرد. حق با توست. حالا اگر یک روز تمام آن را نگه دارم چه؟

.

شاگرد دیگرى جسارتاً گفت: دست تان بی حس می شود. عضلات به شدت تحت فشار قرار می گیرند و فلج می شوند. و مطمئناً کارتان به بیمارستان خواهد کشید و همه شاگردان خندیدند. استاد گفت: خیلى خوب است. ولى آیا در این مدت وزن لیوان تغییر کرده است؟ شاگردان جواب دادند: نه پس چه چیز باعث درد و فشار روى عضلات می شود؟ من چه باید بکنم؟

.

شاگردان گیج شدند: یکى از آنها گفت: لیوان را زمین بگذارید. استاد گفت: دقیقاً . مشکلات زندگى هم مثل همین است. اگر آنها را چند دقیقه در ذهن تان نگه دارید، اشکالى ندارد. اگر مدت طولانی ترى به آنها فکر کنید، به درد خواهند آمد. اگر بیشتر از آن نگه شان دارید، فلج تان می کنند و دیگر قادر به انجام کارى نخواهید بود.

.

فکر کردن به مشکلات زندگى مهم است. اما مهم تر آن است که در پایان هر روز و پیش از خواب، آنها را زمین بگذارید. به این ترتیب تحت فشار قرار نمی گیرید، هر روز صبح سرحال و قوى بیدار می شوید و قادر خواهید بود از عهده هر مسئله و چالشى که برایتان پیش می آید، برآیید! دوست من، یادت باشد که لیوان آب را همین امروز زمین بگذار. زندگى همین است!

۷ دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

 1. amin taheri :
  30 خرداد 92

  بسیار زیبا

 2. فاطمه :
  30 خرداد 92

  خیلی سخته خیلی

 3. محسن :
  31 خرداد 92

  خدایی نمیشه, لیوان کجا و مشکلات روزافزون کجا؟؟؟

 4. mohammad hassan :
  31 خرداد 92

  سلام خیلی خوب بود لطف کنید اگه میتونید از اینجور داستانها بیشتر بذارید
  با تشکر

 5. کیانا :
  25 فروردین 93

  عالی بود….به من هم سر بزن

 6. سیروس :
  31 مرداد 94

  نمیشه عزیز نمیشه

 7. alireza :
  21 آذر 94

  زیادی هم ربطی نداشت به مشکلات چون همیشه با آدم هستند و فراموش نمشوند?ولی عالی بود بازم از این داستان ها بگذارید ?