دوستی ها – دانلود رایگان فیلم، سریال، موزیک و انیمیشن

هر مردی که همسرش آرایش کند و از منزل با حالت آرایش کرده خارج شود دیوث است

دو حدیث تکان دهنده از پیامبر اکرم (ص) پیرامون حجاب و نماز

ارسال شده توسط یکی از دوستان

به چه کسانی بی غیرت و دیوث گفته می شود

اهمیت حدیث زیر این است که پیامبر این را با استفاده از آیات قرآن به مسلمین فرموده اند. ایشان فرمود:
امت من (مسلمانان) چهار گروه هستند:
1. گروهی نماز می خوانند، ولی در نمازشان سهل انگارند “ویل” برای آن هاست، و “ویل” نام یکی از طبقات زیرین جهنم است. خداوند فرمود: (فویل للمصلین الذ ینهم عن صلاتهم ساهون) پس “ویل” برای نمازگزاران است، آن هایی که در نمازشان سهل انگارند.
سوره ی ماعون آیه ی 4 و 5

.
2. گروهی گاهی نماز می خوانند و گاهی نمی خوانند، پس “غی” مال آن هاست، و “غی” نام یکی از طبقات پایین جهنم است. خداوند متعال فرمود: (فخلف من بعدهم خلف اضاعوا الصلوه و اتبعوا الشهوات فسوف یلقون غیا) سپس جانشین آن مردم خدا پرست قومی شدند که نماز را ضایع کرده و از شهوات پیروی کردند، و اینها به زودی در “غی” افکنده خواهند شد.
سوره ی مریم آیه ی 59

.
3. گروهی هیچ وقت نماز نمی خوانند، “سقر” برای آنهاست، “سقر” هم نام یکی از طبقات زیرین جهنم است که خداوند متعال فرمود: (ما سلککم فی سقر قالوا لم نک من المصلین) اهل بهشت از اهل جهنم سوال می کنند چه چیزی شما را به سقر کشاند؟ در جواب می گویند: ما از نمازگزاران نبودیم.
سوره ی مدثر آیه ی 42
.
4. گروهی همیشه نماز می خوانند، و در نمازشان خشوع دارند. خداوند متعال فرمود: (قد افلح المومنون الذین هم فی صلاتهم خاشعون) مومنان رستگار شدند، آنهایی که در نمازشان با خشوع هستند.
سوره ی مومنون آیه ی 1 و 2

.

منبع” المواعظ العددیه، باب چهارم ، ص 122

.

پیامبر اکرم (ص) فرمود:
هر مردی که همسرش آرایش کند و از منزل با حالت آرایش کرده خارج شود دیوث است، و هر کس او را دیوث بنامد گناه نکرده است و چنانچه زنی با چهره ی آرایش کرده و عطر زنان از منزلش خارج شود، و شوهرش نیز به این کار او راضی و خشنود باشد، با هر گامی که زن با این حالت بر می دارد، برای شوهرش خانه ای در آتش جهنم بنا می شود. پس پر و بال خانم هایتان را از این جهت ببندید که رضایت خدا و شادمانی و بهشتی شدن بدون حساب را در پی دارد و پر بال زنانتان را در این جهت باز نگذارید.
بحار الانوار، جلد 100، صفحه ی 249

دانلود منیجر چیتا (تبلیغ)

۱۱۵ دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

 1. بیتا :
  06 آگوست 13

  آقای محترم از شما بعیده که همچی مطلب سخیفی رو تو سایتتون قرار بدین اونم بدون اینکه منبع این اراجیف رو با سندیت اعلام کنین. آقای عزیز این مزخرفات رو یه مفتی وهابی گفته نه حضرت پیامبر. اگه یکم تو سایت ها بچرخین و صحت و سقم مطالبی که میذارین پیدا کنین بد نیست!! واقعا متاسفم که انقد راحت همچی مطالبی رو ترویج میدین. شما میدونین دیوث معنیش چیه؟!

  • Admin :
   07 آگوست 13

   آنکه حساب پاک است از محاسبه چه باک است!
   از نظری که ارسال کردید معلومه جز کدوم دسته هستید!

  • حجت :
   02 ژوئن 14

   سند مطلب در پائین نوشته شده میتونید برید بررسی کنید اگه سند اشکال داشت انوقت ایراد بگیرید

 2. محمد (بکتاش) :
  06 آگوست 13

  لایک

 3. صادق :
  07 آگوست 13

  یه دفعه بگو بیشتر مردای ایرانی یه خونه واسه خودشون تو جهنم دارن دیگه!!!!!!!!!!

  • بانوی شرقی :
   04 اکتبر 13

   دارن دیگ این ک تعجب نداره.

  • م.ع :
   01 ژوئن 14

   خداییش اکثریت دارند

  • حجت :
   02 ژوئن 14

   اونهایی که زناشون رو راضی میشن اینطوری بره بیرون بله دارن!

  • محمود :
   14 اکتبر 14

   با این وضع بی حجابی و بی غیرتی کاملا معلومه (وقتی شوهر به زنش میگه باید جلوی دوستام کاملا بی حیا باشی دیگه جای دفاع نداره عزیز من)

  • امیر :
   01 آگوست 16

   معلومه که دارن
   برای همینه که خدا توی قرآن میگه که بیشتر مردم درآتشند

 4. هههه :
  07 آگوست 13

  نتیجه اخلاقی : آخرش هممون باهم همون طبقه آخریه هستیم پس زیاد زور نزنید خسته میشید

  • محمود :
   14 اکتبر 14

   نا امیدی حیله شیطانه دوست عزیز

 5. ساسان :
  07 آگوست 13

  سلام
  خانم بیتا کتاب بحارالانوار یکی از مهمترین کتب شیعه میباشد و این حدیث سندیت دارد و مشکلی ندارد . به جای مغلته و سفسطه میتوانید از مراجع تقلید شیعیان در اینباره بپرسید.
  وهابی کجا بود وهابیا خودشون …. استغفرا…. ولش کن .
  خدا همه بی حجابا و شوهرانشون رو هدایت کنه

 6. آشنا :
  07 آگوست 13

  دوستان این احادیثی که اینجا درج شده سند قوی دارن.یعنی افرادی که این ها رو از زمان پیامبر (ص) تا به امروز منتقل کردند آدم های درست کار و امانت داری بودن.

  در مورد اون حدیث نماز که هیچ شکی درش نیست.چون حتی اگه کسی به سند حدیث شک داره میتونه قرآن رو باز کنه آیات گفته شده رو بخونه و اگه باز هم کسی حدیث اول رو قبول نداشت یعنی برای قرآن اهمیتی قائل نیست و خب به این افراد نمیشه مسلمان گفت.پس خواهشا افراد بی دین صحبت الکی نکنن.

  در مورد حدیث دوم بگم که مشابه این حدیث رو از ائمه زیاد داریم.فکر نمیکنم کسی از ائمه بیشتر حالیش بشه.

 7. سامان :
  07 آگوست 13

  آقایان سیب زمینی صفت خفه شید لطفا

  بگو خب…

  دستت درست ادمین

  بگو خب…

  ناموستون رو به نمایش مردم نذارید

  بگو خب…

  • حسن :
   12 اکتبر 14

   دوست عزیز مشکل شما مربوط به ناآگاهی وفقدان مطالعه می باشد.

 8. اعظم :
  07 آگوست 13

  مطلب خوبی بود ولی من معنی کلمه دیوث رو نفهمیدم

  • Admin :
   07 آگوست 13

   یعنی بی غیرت

 9. اعظم :
  07 آگوست 13

  مرسی داداشی که جواب دادی

 10. بیتا :
  07 آگوست 13

  اولا شما همینقد که انقد راحت به دیگران انگ میچسبونین معلوم میشه که اوضاع و احوالتون چطوریاس!هیچ لزومی نمیبینم بخوام از نوع حجابم برای شما توضیحی بدم.
  دوما دیوث به کسی میگن که ناموسش رو در اختیار دیگران قرار میده.فکر نمیکنم بی غیرت به تنهایی بار معنایی این کلمه رو برسونه!
  سوما در اینکه بحار الانوار یکی از کتاب های پذیرفته شده برای شیعیان هستش هیچ شکی نیس. اما اینکه دقیقا تو این کتاب کلمه دیوث ذکر شده برام جای سواله! شما با یه سرچ ساده میتونین ببینین که این چیزایی که شما نوشتین(منظورم اشاره به دیوث هستش) رو یک وهابی گفته و برای موجه جلوه دادن حرفش حدیث پیامبر رو ذکر کرده. من فرد بهایی رو میشناسم که از همین قرآنی که برای من مسلمون هست یک آیه رو چنان توصیف کرده بود که حلال بودن ازدواج خواهر و برادر رو تو فرقه بهائیت با قرآن مسلمون ها موجه کنه!
  من حرفم اینه که ما که دست کم اسم مسلمون رومونه نباید انقد کورکورانه هر تحریفی رو که تو احادیث میشه بپذیریم. وگرنه هیچ کسی بی حجابی و عشوه گری رو برای نامحرم نمیپذیره
  برای شما که به اصطلاح مدیر یه سایت به روز و کارآمد هستین بعیده تا این حد نقد ناپذیر بودن!

  • کورش :
   03 دسامبر 13

   کسی که به دین عمل نکنه بدتر از دیوثه و خدا لعنتش میکنه «یا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُلْ لازْواجِكَ وَ بَناتِكَ وَ نِساءِ الْمُؤْمِنینَ یُدْنینَ عَلَیْهِنَّ مِنْ جَلاَبِیبِهِنَّ ذلِكَ أَدْنى‏ أَنْ یُعْرَفْنَ فَلا یُؤْذَیْنَ وَ كانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحیماً؛[احزاب/59] اى پیامبر! به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو: جلبابها [روسرى ‏هاى بلند] خود را بر خویش فروافكنند، این كار براى اینكه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند بهتر است (و اگر تا كنون خطا و كوتاهى از آنها سر زده توبه كنند) خداوند همواره آمرزنده رحیم است.»

  • محمود :
   14 اکتبر 14

   اولا که همین که شوهر اجازه میده که خانومش با بدترین حجاب(لباس چسبونِ چسبونِ و موهای کاملا باز)بیاد تو جامعه یعنی اینکه این فرد مال منه از زیباییش استفاده کنید و همین یعنی در اختیار گذاشتن ناموس خود به دیگران

  • محمود :
   14 اکتبر 14

   اون بهایی از کسی تقلید میکنه که ادعای خدایی میکرده بابا

  • ارمان :
   23 مه 16

   کورش یه بار نظر بیتا رو خوندی قبل از اینکه نظر بدی؟یه ساعت تایپ کرده که تو بیای دوباره آیه بیاری؟بیتا داره میگه آیه های قران تفاسیر مختلفی دارن و معنیشون دقیقا همون چیزی نیست که نوشته شدن.

  • حبیب :
   20 مارس 18

   بیتاخانم شماجوری میگیازدواج خواهروبرادررو که انگارچنین چیزی نبوده من یه سوال دارم ازشمامگه جزادم وحواازابتدای خلقت کسهای دیگری زندگی میکردن؟پس نتیجهازدواج بچه های ادم وحواشدیم ماهایعنی دراون زمان خواهربابرادرنزدیکی کردن که نسل زیادشدهنمیدون شماچرامنکرمیکنی من خودم مسلمانم ولی اینوقبول دارم که ازنزدیکی خواهرو برادرنسل ادم وحوازیادشدوالسلام

 11. زهرا :
  07 آگوست 13

  مرد بی غیرت دیوث که هیچی خیلی بد ترازاین حرفاست ولی این حرف فکر نکنم سند داشته باشه ولی اگره یه وهابی این حرفا زده خوب چیزی گفته

  • امیر :
   01 آگوست 16

   اینکه نمیشه بگی فک نمیکنم این حدیث واقعی باشه که نشد حرف
   ازسرگمان خودت چیزی رونفی یااثبات نکن خوب نیست برات انسان متمدن

 12. بنده خدا :
  07 آگوست 13

  با سلام خدمت بازدیدکنندگان و مدیر سایت .
  متاسفانه احادیثی که از پیامبر نقل می کنند در صحت و سلامت آنها مشکل است و حتی اگر کاملا هم این احادیث صادق باشند متاسفانه تفسیر ما از این احادیث اشتباه است . این حرفها مال دوران جاهلیت اعراب است .
  وخدمت مدیر باید بگویم که لطفا مطالب رو درست بنویسید . ابن کلمه ای که شما به کار می برید معمولا کسانی می گویند که شخصیت خودشان نیز دور از این صفات نیست . آیا به نظر شما حضرت محمد از این الفاظ نامناسب استفاده می کرده اند . لطفا در ترجمه و تفسیر دقت کنید . همون طور که گفتم این مسایل متعلق به زمان جاهلیت اعراب است . مردم ایران همیشه مردم با شعوری بودند . آقای مدیر درسته که برای محبوبیت سایت باید با کاربران ارتباط نزدیک برقرار کرد اما دلیل بر بی احترامی نمیشه مثلا شما جوابی که به یکی از نظر ها داده بودید معنی اش این بود که اون کاربر دیوث هست . همین بی احترامی که شما به اون کاربر کرده اید بد تر از بی غیرتی است .
  واقعا برای کسانی که دین اسلام رو اینطوری معرفی می کنند متاسفم چون در آخرت عذاب سختی برای آنهاست چون شما حضرت محمد را یک تاریک فکر معرفی و دین اسلام را بد معرفی کرده اید که خود این کار ها گناه بسیار بزرگی است .
  حضرت محمد و امامان بهترین افراد و روشنفکر ترین افراد بوده اند و دین اسلام ( شیعیان ) بهترین دین است .

  • کورش :
   03 دسامبر 13

   توی قران اومده چنان پاى بر زمین نزنند تا آن زینت كه پنهان كرده‏اند دانسته شود بنظرم واقعیت تلخ است ولی مردم واقعا بی غیرت شدن

  • حجت :
   02 ژوئن 14

   بنده خدا! بعضی حرفها و اعمال انسان با گذشت سالیان دور هم عوض نمیشود. این گفنه دوستمان نیز به همین منوال است چه کسی گفته این حرفها مال دوران جاهلیت است؟ احادیث پیامبر و ائمه را میتوان به تمامی دوران تعمیم داد. به مظر شما برای مردی که همسرش آرایش کرده بیرون میرود و او به اصطلاح ککش هم نمیگزد چه تعریفی میتوان داشت ؟

  • مسلمان انقلابی :
   11 مه 16

   و لعنت خدا بر منافقین
   اما بعد شمایی که خودت رو بنده خدا معرفی می کنی چطور احادیث پیامبر خدا رو که حتی اگر صدقشان واضح باشد رو مربوط به جاهلیت می دانی ؟
   شمایی که خواستی خودتو روشنفکر و با شعور جا بزنی نگفتی برای چنین عملی اگر از اسم دیوث استفاده نشود چطور باید آن را تفهیم کرد مثلا اگر برای دزدی از کلمه دزد استفاده نشود و برای دروغگویی از دروغ چگونه باید از این مفاهیم نام برد و زشتی چنین اعمالی را به جامعه آموزش داد ؟
   آیا معمولا کسی که در مورد زشتی دروغ صحبت می کند خودش دروغگوست؟
   آیا معمولا کسی که در مورد زشتی دیوثی صحبت می کند خودش دیوث است؟
   آیا کسی که جوابش در مورد سوال بالا مثبت هست خودش دیوث یا دیوث زاده نیست ؟
   استعمال اسم دیوث به عنوان فحش به کسی که دیوث نیست زشت است نه توضیح دادن زشتی دیوثی
   لفظ به خودی خود بد نیست و اسمی است که معرف شخصیست که چنین عمل زشتی را مرتکب می شود
   و در حقیقت بکاربردن نا به جای آن موجب زشتی می شود و در حقیقت کسی که ادعا می کند هر کس از زشتی دیوثی حرف بزند شخصیتش دور از دیوثی نیست در واقع نظری بر خود افکنده و نشانه هایی از دیوثی یا دیوث زادگی در خود دیده و ناراحت از کسی که چنین حقایقی را برملا ساخته شده است
   در این حدیث هم به مردم ایران توهین نشده است اتفاقا مردم ایران جز با غیرت ترین مردم دنیا هستند البته در هر کشوری نخاله هایی هم پیدا می شوند
   کسی که سعی می کند با وجود دیدن متن صریح حدیث آن را وارونه جلوه دهد و بگوید حدیث اینگونه نیست شاید به دیوثی تمایل پیدا کرده باشد
   در پایان باید گفت مرگ بر منافقان دیوث

 13. هانیه :
  07 آگوست 13

  برات متاسفم که هر گزافی و تو این سایت می نویسی باید از خیلی ها حلالیت بگیری

  • بانوی شرقی :
   01 نوامبر 13

   حقیقت تلخه….

 14. رضا :
  07 آگوست 13

  حرفات بسیار چرت بودن . خودتم نفهمیدی چی میگی

  • محمود :
   14 اکتبر 14

   میگه بی غیرتیم بابا و چرا سرتونو مث کبک کردین زیر برف

 15. IMCR :
  08 آگوست 13

  ديوث يني مردي ك زنش بهش خيانت كنه و مرد بدونه ولي باز هم اونو توي خونش نگه داره_ كار ب مسائل دينيش ندارم چون اصلا برام مهم نيست_ دختر جون حق داره ب خودش برسه ولي زن شوهر داري ك توي خيابون مثله ج.. تيپ ميزنه رو بايد عين ج.. باهاش رفتار كرد و لياقت زندگيه ابرومندانه نداره_كاش بقيه مردها هم بفهمن اينو

  • آرمان :
   21 نوامبر 13

   همین که شما فهمیدی واسه ما بسه.چه دختر چه پسر چه مرد چه زن آرایش و عطر زدن که نطر نامحرمارو جلب کنه حرامه.ومردی که با این که موافق باشه زنش اینکارو بکنه دیوسه!!
   آقا شما به زنی که خوشگل کرده نظر نمیندازید؟؟؟

  • ارمان :
   23 مه 16

   سلام من خیلی خشکلم و عطر هم میزنم و نظر نامحرم هم جلب نمیشه.کی گفته عطر زدن باعث جلب توجه میشه؟اگه یه نفر عطر بزنه شاید باعث بشه ولی الان که دیگه همه دنیا عطر میزنن و باعث جلب توجه هم نمیشه وقتی همه یک رنگ باشیم.توی خارج زنای کنار ساحل رو کسی نگاشون نمیکنه بنظرتون چرا؟

 16. علی :
  08 آگوست 13

  ادمین عزیز از اینکه شما آدم معتقدی میباشید بسیار خرسندم. این جماعت دیگه هدایت بشو نیستند. فقط باید دعا کرد خداوند متعال شر این کثافات را از سر ما بردارند. عیدتون هم مبارک

  • Admin :
   08 آگوست 13

   عید شما هم مبارک. هر چی به آخرالزمان نزدیک تر میشیم، عقاید مردم به سبک خودشون میشه!

 17. آسوده :
  08 آگوست 13

  سلام
  نمی دانم نظر من منتشر میشه یا نه؟!
  اما در این مطلب چند نکته وجود داره که لازمه بگم:
  اول معنی کلمه دیوث است که در لغت نامه فارسی یک دشنام است. و بعید است پیامبر خدا با توصیفات اخلاقیات موجود از ایشان تجویز به دشنام بنمایند.
  دوم اینکه در ابتدای این مطلب درباره نماز بیان شده که ربطی به موضوع و عنوان این مطلب ندارد و قسمت آخر مربوط به این مطلب می شود.
  سوم اینکه آرایش زنان زمان پیامبر دقیقا چگونه بوده و آیا با آرایش زنان زمان ما مطابق بوده یا نه؟ که خود آرایش موجود بین زنان ایرانی چه شهری یا روستایی نیز بسیار متفاوت است. از آرایش زنان غیر مسلمان نیز که بگذریم.
  چهارم این قسمت متن که گفته شده: “هر گامی که زن با این حالت بر می دارد، برای شوهرش خانه ای در آتش جهنم بنا می شود”، مگر در جهنم افراد خانه دارند و جدا از هم هستند؟ چون طبق آیات قرآن جهنم مانند صحرای گداخته و سوزانی است (تقریبا مانند سطح خورشید در منظومه شمسی) که افراد در حال سوختن و زنده شدن مجدد هستند. منبع این سخن در وب سایت های قرآنی و در توصیف جهنم فراوان است.
  و در آخر اینکه مراد از این مطالب اگر ترساندن مردان و زنان از آتش دوزخ است به نظر نتیجه ای ندارد. تربیت اسلامی در خانه شوهر شکل نمی گیرد بلکه در خانه پدر شکل می گیرد.
  والسلام

  • nima :
   20 فوریه 14

   سلام
   شما دخترا نمیدونم چرا با درک اینگونه حقایق مشکل دارین.
   آرایش چه شهری چه روستایی چه عربی و چه ایرانی در صورتی که تحریک کننده باشه حرامه.و کاملا آشکاره که آرایش این روز های زنان و دختران کشورمون واسه پسر ها و حتی مردای متاهل هم تحریک کنندس.امیدوارم تو طرز فکرتون تجدید نظر کنین.

 18. علا :
  08 آگوست 13

  احسنت .
  این سایت واین حدیث ”
  کار فوق العاده زیبائیه”
  لذت بردم

 19. حافظ :
  08 آگوست 13

  من هم آدم مذهبی هستم و هم ترک آذری هستم و در مورد بار معنایی این لغت (د…)متاسفانه باید بگم حق با هانیه است.چون این فحش در زبانهای دیگه از بین رفته ولی در زبان ترکی هنوز کاربرد داره. همین قدر بدونین که اگه یکی تو تبریز این لغت رو به کار ببره منیقره الفاتحه.

  • Admin :
   08 آگوست 13

   هر کس ریگی به کفشش باشه از این پست بدش میاد. اینایی که اومدن انتقاد کردند معلومه جز کدوم دسته هستند.
   این مطلب توسط یکی از دوستان من ارسال شده و کاملا مورد تائید من هست.

 20. حمید :
  08 آگوست 13

  هانیه خانوم تو چرا زورت گرفته؟ نکنه با سیب زمینی سر و کار داری؟

 21. سید رضا :
  08 آگوست 13

  سلام
  من این مطلبو میبرم پیش حاج آقا مکارم شیرازی و ازشون میپرسم که چرا حضرت محمد (ص) از کلمه ی دیوث استفاده کرده اصلا دیوث چه معنی ای میده بهتون خبر میدم
  عزیزان لطفا به من توهین نکنید من زن ندارم خانوادمونم کاملا با حجاب هستن فقط این کلمه ی دیوث منو به شک انداخت
  یکی دو روزه خبرشو میدم

  • Admin :
   08 آگوست 13

   سلام. این کلمه فحش نیست یه صفت هست که مثل خیلی دیگه از اشتباهات رایج در ایران، فحش محسوب میشه.

  • حمید :
   18 ژوئن 16

   این کلمه بد ترین فحش است .آیا اگر کسی این کلمه را به شما نسبت دهد ناراحت نمی شوید؟

 22. محمد (بکتاش) :
  08 آگوست 13

  و همین هاست که احادیث به صراحت و به دفعات ذکر کردن وقتی قائم آل محمد (مهدی موعود) ظهور میکنه و دستورات اسلام ناب محمد رو پیاده میکنه خیلی ها میگن دین جدیدی آورده.

  دوستانی که با این حدیث دوم مشکل دارن برید یقه ی علامه ی مجلسی رو بگیرید نه مدیر سایت.نویسنده ی کتاب بحارالانوار علامه ی مجلسی از بزرگان مذهب تشیع هست.

 23. javad :
  08 آگوست 13

  والا تا جایی که ما میدونیم دیوث به مردی میگویند که اجازه میدهد زنش آرایش کند و با مردای دیگر(سکس) هم بستر بشود.البته با احترام با تمامی خانوم ها.
  ما اینطور شنیدیم گناهش به گردن کسایی که گفتند.
  مرسی.

 24. فاطمه ياس :
  15 آگوست 13

  سنديتش رو من نميدونم اما به نظر درست مياد.مشكل بعضي ها فقط با كلمه ايه كه به كار برده شده .چون توي ادبيات ما فحش محسوب ميشه.اما هر فحشي بالاخره يه معني داره ديگه.اصلا چون معنيش اينه تبديل شده به فحش.نه اينكه اول فحش بوده بعد واسش اين معني رو گذاشتن.
  بعدشم خوب كسي كه اجازه ميده همسرش جور بدي تو اجتماع بگرده فاصله چنداني با معني اون كلمه كه بيتا خانوم و بقيه گفتن نداره.ممكنه كار به اونجا هم بكشه.وگرنه چرا آدم بايد واسه ديگران خودش رو جذاب تر بكنه؟

 25. الناز :
  20 آگوست 13

  با آسوده خیلی موافقم!

 26. مبینا :
  01 سپتامبر 13

  منم با آسوده موافقم…
  بعدشم آقایونه محترمی که بدونه شناختن طرف مقابل و فقط از روی 1 نظر راجب طرف قضاوت میکنن و…
  مواظب باشین ازین خونه هایی که تو جهنم اون بالا گفته نسیبتون نشه یوقت…

 27. احمد :
  01 سپتامبر 13

  به ما آموختن که دیوث به معنی “مرد بی غیرت ” است اما وقعآ دیوث یعنی بی غیرت ؟؟؟ اصلآ میدونید دیوث از کجا وارد زبان پارسی شده ؟؟ ؟؟ اصلآ میدونید دیوث کی بوده ؟؟دویث از طرف عرب ها وارد واژگان لغت پارسی شده و به ما آموختن که از ان به عنوان فحشی که معنی ان میشود “مرد بی غیرت ” یاد کنیم در حالی که دویث نام یکی از فرماندهان با غیرت بزرگ ساسانی بود که در جنگهای پیاپی در برابر اعراب ایستادگی کرد و بارها آنان را شکست داد

  • سید سعید :
   10 مه 16

   سلام عرض شد
   احمد اقا این پیغام شما جزو شبهات قرار داره و جوابشم داده شده
   اون سرداری هم که ذکر کردید اسمش پومپه دیوس هست و برا دوره ی اشکانیه

 28. محمد :
  29 سپتامبر 13

  من این حدیث و شنیده بودم اما شما مثلا بچه شیعه هستید..چرا افتادید به جون همع خانوما اگه حیا دارید اینقدر این کلمه رو تکرار نکنن…والا….جانم فدای رهبر

 29. mehrdad :
  29 سپتامبر 13

  چنانچه زنی با چهره ی آرایش کرده و عطر زنان از منزلش خارج شود، و شوهرش نیز به این کار او راضی و خشنود باشد.

  …………
  بی غیرت بودن فرد خاطی تایید می شه 😐
  افراد به ظاهر بی غیرت (چشم بصیرت که ندارم !) هم دیده می شه 😐

 30. hamide :
  29 سپتامبر 13

  سلام
  عالی بود
  خیلی دلم می خواست این مطلب رو واسه یکی دوتا از مردان بی غیرت فامیل بفرستم، ولی می دونم برخوردشون مث افرادی نظیر هانیه و رضا خواهد بود و حسابی چشم و گوششون بسته شده. وقتی خدا کسی رو به حال خودش واگذار کنه همین می شه.

 31. پایا :
  14 نوامبر 13

  ﺑﻪ ﻣﺎ ﺁﻣﻮﺧﺘﻦ ﮐﻪ ﺩﯾﻮﺙ ﺑﻪ ﻣﻌﻨﯽ “ﻣﺮﺩ ﺑﯽ ﻏﯿﺮﺕ ” ﺍﺳﺖ ﺍﻣﺎ ﻭﻗﻌﺂ ﺩﯾﻮﺙ ﯾﻌﻨﯽ ﺑﯽ ﻏﯿﺮﺕ ؟؟؟ ﺍﺻﻶ‌ ﻣﯿﺪﻭﻧﯿﺪ ﺩﯾﻮﺙ ﺍﺯ ﮐﺠﺎ ﻭﺍﺭﺩ ﺯﺑﺎﻥ ﭘﺎﺭﺳﯽ ﺷﺪﻩ ؟؟ ؟؟ ﺍﺻﻶ‌ ﻣﯿﺪﻭﻧﯿﺪ ﺩﯾﻮﺙ ﮐﯽ ﺑﻮﺩﻩ ؟؟ﺩﻭﯾﺚ ﺍﺯ ﻃﺮﻑ ﻋﺮﺏ ﻫﺎ ﻭﺍﺭﺩ ﻭﺍﮊﮔﺎﻥ ﻟﻐﺖ ﭘﺎﺭﺳﯽ ﺷﺪﻩ ﻭ ﺑﻪ ﻣﺎ ﺁﻣﻮﺧﺘﻦ ﮐﻪ ﺍﺯ ﺍﻥ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﻓﺤﺸﯽ ﮐﻪ ﻣﻌﻨﯽ ﺍﻥ ﻣﯿﺸﻮﺩ “ﻣﺮﺩ ﺑﯽ ﻏﯿﺮﺕ ” ﯾﺎﺩ ﮐﻨﯿﻢ ﺩﺭ ﺣﺎﻟﯽ ﮐﻪ ﺩیوث ﻧﺎﻡ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﻓﺮﻣﺎﻧﺪﻫﺎﻥ ﺑﺎ ﻏﯿﺮﺕ ﺑﺰﺭﮒ ﺳﺎﺳﺎﻧﯽ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﺩﺭ کﺟﻨﮕﻬﺎﯼ ﭘﯿﺎﭘﯽ ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺍﻋﺮﺍﺏ ﺍﯾﺴﺘﺎﺩﮔﯽ ﮐﺮﺩ ﻭ ﺑﺎﺭﻫﺎ ﺁﻧﺎﻥ ﺭﺍ ﺷﮑﺴﺖ ﺩﺍﺩ.بقیه اش میمونه به وجدان خودتون

 32. محقق :
  16 نوامبر 13

  سلام پایا جان. ممکنه برای کمک بیشتر به روشن شدن موضوع منبعت رو بگی ؟

 33. محمود :
  20 نوامبر 13

  متأسفانه ابزار تبليغاتي دشمن در بسياري از موارد کار خودش رو کرده. تبديل کلماتي که باعث قبح عملي ميشده به کلماتي که فحش محسوب بشه باعث شده که کلمه ساده اي مثل ديوث اين همه دوستان رو از اصل ماجرا دور کنه. تبديل کلمه بي حجابي به بد حجابي يه نمونه ديگشه. ما اصلاً چيزي به نام بد حجابي نداريم و هر عملي که مصداق حجاب رو زير سؤال ببره بي حجابي محسوب ميشه. حرکت در راستاي خواسته هاي دشمن عين شراکت در جرم هست چه آگاهانه باشه چه ناآگاهانه.
  اينکه به اين افراد نبايد ديوث گفته بشه چون فحش هست عين خواسته دشمن هست. اين افراد به خودي خود داراي اين صفت هستن و متأسفانه نحوه بيان اين کلمه در جامعه امروزي ما جوري جا افتاده که به هر کسي هم که اين صفت رو نداشته باشه ميشه به عنوان يک فحش ازش استفاده کرد. تصور کنين دو نفر با هم دعواشون شده و يکي يا هردوشن هم واقعاً بي غيرت نيستن و مشکلشون سر چيز ديگري هست. اينجاست که به کار بردن فحشهايي مثل جاکش ياهمين ديوث (طوري که شايد دو طرف حتي معنيش رو هم نمي دونن) باعث شده که ديوثهاي واقعي از نظر دور بيفتن و اين کلمه فحش تلقي بشه. ولي با اينکه کلمه شيطان با اون همه قبحي که داره و براي همه شناخته شده هست هيچوقت به عنوان فحش استفاده نميشه (عین خواسته دشمن همینه)
  مفهوم کلي ديوث به هر زباني که بخوايم رجوع کنيم همون بي غيرت هست و بي غيرت حتي بين بي غيرتها هم بي ارزشترين افراد محسوب ميشه. همين که اين افراد هيچ ارزشي بين اقشار جامعه ندارن و از طرف خداوند هم مطرود هستند (چون اگر نبودند يه بخاري ازشون بلند ميشد و با اين حرفها يکم به خودشون مي اومدن نه اينکه شيطان صفتانه بهشون بر بخوره که بهشون بگن بي غيرت) براي محکوم کردن صحبتهاي کورکرانه و جاهلانه تعدادي از دوستان کفايت ميکنه.

 34. آرمان :
  21 نوامبر 13

  خانم های گرامی هیچ میدونستید این رژ لب هایی که تو بازار هست از چربی بدن خوک گرفته میشه؟؟؟؟
  که حرام است!!!

 35. حسین :
  25 نوامبر 13

  با سلام خدمت همه نظر دهندگان و مدیر سایت

  وقت خودتون رو با این مزخرفات که هر سندی هم داشته باشه آخرش به عوامل غیر قابل اثبات دین بر میگرده تلف نکنید.
  هر چقدر هم درش غور کنین مشنگتر میشین!!!!
  هموطن برو دنبال دانش و دنیا رو و اگه آخرتی هم هست یکجا به دست بگیر.
  منظورم از دانش رو آکادمیک برداشت کنید.

 36. عادل :
  16 دسامبر 13

  آقایون و خانوم ها این کلمه(دیوث) واقعا یک صفت هستش . اگه هممون یکم فکر کنیم .آرایش کردن خانوم یا دختر فرق نداره اگه بیرون از خونه باشه واقعه پدر دختره یا شوهره زنه دیوث هست و کاریش هم نمیشه کرد .یکی به من یک دلیل منطقی و عقلایی بیاره که آرایش و لباس های تنگ و کوتاه تو خیابون چه معنی ای داره ؟
  من که با مدیریت محترم سایت 100 % موافقم

  • morvarid :
   16 دسامبر 13

   جناب عادل این کلمه که انقدر راحت تکرارش میکنی چه صفت باشه چه نباشه فعلا تو جامعه فحش محسوب میشه الان 80 در صد زن و دختر و چادری و غیر چادری ارایش میکنن از خونه میرن بیرون یعنی داری میگی نیمی از مرداشون بی غیرتن دیگه نه؟؟؟خجالت بکشین انقدر پشت سر هم جنسای خودتون حرف مفت نزنین مرد ایرانی غیرت داره هر کس هم هوای ناموس خودشو داره فهمیدی؟؟؟

  • فاطمه ياس :
   16 دسامبر 13

   چه عجب مرواريد جان يه ويژگي مثبت از ايرانيا گفتي!!
   قبلا كه كه همش ايرانيا حسود و فضول و بي فرهنگ بودن!!
   خداروشكر

  • morvarid :
   16 دسامبر 13

   موضوع غیرت ربطی به حسادت و بی فرهنگی و…… نداره کسی هم حق نداره غیرت مرد ایرانی رو زیر سوال ببره واقعا شرم اوره

 37. آرامش :
  16 دسامبر 13

  سلام اينکه يک کلمه آنقدر معنى بدى بده که تو جامعه بشه فحش اونم يه همچين فحشی که جاى تامل داره مخصوصا اين کلمه که اگه بکسى گفته بشه,,, خدا هدايتش کنه,بعد لطفا ممکنه از خودتون درصد ندين والله,, ما که چادريم شايد 1درصد ببينيم اهل آرايش تو ماها باشه غير چادر ى ها هم که معلومه درصد نميخواد,مرداى که ناموسشون با آرايش و بدحجاب بيرون ميرن لايق شايسته اين صفت وفحش هستن بدرستى که جاى شک ندا ره ,خدا همه را به راه راست هدايتکند.

  • morvarid :
   16 دسامبر 13

   ارامش خانم قرار نیست چیزی رو که شما ندیدی وجود نداشته باشه من خیلی خانمهایی رو میبینم که چادر عربی میذارن دو کیلو هم ارایش میکنن و ارایششون از ادمای عادی هم بیشتره معلوم نیست اون چادر چیه اون ارایش زننده چیه دیگه! که درصدشون کم هم نیست ! پس نگو یک درصد !!!! ما همه رقم ادم داریم .

 38. آرامش :
  16 دسامبر 13

  سلام نظر ما که همون 1 درصد,والله ما هم از همون جاى ديديم ومطمئن هستيم که شما 80 درصدوگفتين,بهر حال به احترام آقاى ادمين چشم,,,,,وگرنه حرف زياده,,,,بعله,,,, گرچه نميشه گذشت,,,,,,عده اى,,,,, حالا,,,,,بگذريم! “!”!!!!!

 39. راضیه السادات :
  21 ژانویه 14

  سلام این اعیاد زیبا رو بهتون تبریک میگم
  با عنایت به نوشته های فوق خواستم متذکر بشم که دیوث یه کلمه هست و البته معنی دارد مانند: مهربان، که معنی دارد یا مانند: فیلتر در معماری که معنی خاص خود را دارد .در جواب دوستانی که فرمودند: پیغمبر امکان ندارد چنین حرفی را بزند و با ذات پیامبر متضاد است ؛باید عرض کنم این حرفها نیست اسلام دین رک و راست و بدون شبهه و شک هست خیلی صریح اعلام میکنه غیبت بالاتر از زنا است و همچنین پیامبر ما آمد که ما سنتش را به کار بریم و مطمئن باشید دینی که برای ریز امور زندگی از قبیل رابطه جنسی بین زن وشوهر یا هر چیزی که ما فکرش را بکنیم مانند آشامیدن ،علم آموزی ،احترام به والدین برنامه داشته باشد مسلما این دین امکان ندارد که برای ریز روابط شبهه ناک صحبت کند و به جای ذکر کلمه دقیق به معانی مشابه آن اکتفا کند به طور مثال بجای ذکر کلمه “غیبت بگوید حرف زدن پشت سر دیگری”و یا بجای کلمه” زنا بگوید رابطه زن و مرد نامحرم ”
  چون در هر دوره شرع و عرف بنا به خواست انسان ها عوض میشود مانند حال که به آرایش کردن زن و عشوه آمدنش در خیابان صرفا کلمه زیبایی تعلق میگیرد.و به بی غیرتی و بی توجهی مرد کلمه “امروزی یا مدرن “تعلق میگیرد
  ممنونم از مطلبتون
  در پناه خدا

 40. bisetareh :
  16 فوریه 14

  ممنون از مطلبتون کاملا درست وبجا است
  منظور این حدیث اینه این مردان بی غیرت حکم دیوث رو دارن
  سندش معتبره فقط این حدیث نیست حدیث های زیادی برای آخر الزمان است اینم یکیشه

  • Admin :
   16 فوریه 14

   این مطلب به مزاج همونایی که نام بردید خوش نیومده دلیلشم مشخصه 😉

 41. نسیم :
  26 فوریه 14

  سلام،نمیدونم چرا وقتی چیزی باب میل ما نیست ،نه تنها قبولش نداریم بلکه به گوینده اون تا میتونیم توهین میکنیم واونو دروغگو میدونیم .
  (زخرف/40)؛ «پس آیا تو مى‏توانى کران را شنوا کنى یا نابینایان و کسى را که همواره در گمراهى آشکارى است راه نمایى؟» اینان همان کسانی هستند که اگر چه گوش ظاهرشان کر نیست، امّا گوش های قلب آنان چون تعقل ندارند، ناشنواست؛

 42. محمدعلی :
  06 مارس 14

  من کاری به معنی کلمه ندارم ولی هر زنی که واسه مردی غیر از شوهرش آرایش کنه خیلیا رو به گناه میندازه

 43. سعید :
  30 آوریل 14

  باسلام.بایدبگم که هرکسی که قران شناس قابلی نیست نمیتونه درموردش قضاوت بکنه.چون قرآن معنایی ورای عقله.قضاوت شرط عقل نیست.ازهرآیه ی قرآن انسان میتونه به خودآگاهی برسه.به نظرمن ناموس انسان مومن دینشه.ونمازبه گفته پیامبرمعراجه مومنه.خب کسی که معنای مطلق نمازرو درک کنه ومثله ناموسش دینش و ونمازشوحفظ میکنه.این یه عملی که انسان وبه ناموسش وابسته میکنه.درغیراینصورت چه صلیقه ای خوندن اون وچه نخوندنش عدم حفظ ناموسش است وخودسسپاری کامل بدست شیطانه.این هم یک نوع بی غیرتی میتونه باشه.مجال صحبت نیست ولی توجامعه ای زندگی میکنیم که فعل هرکدوم از مامیتونه تاثیرداشته باشه درون جامعه.همه ی میدونیم که مشکل جامعه ی ما از بی عفتی وعدم آگاهی از خودمونه.ماطوری رفتاربکنیم که فرهنگ مفیدجامعه روبدنبال داشته باشه نه آفت.نیازی نمیبینم نظرشخصی بدم.خودتون میدونین چیه.پس خواهشاطوری زنگی کنیم که همیشه نمونه باشیم. انشالله که خداوندهممونوبه راه راست هدایت کنه.

 44. فهیمه :
  08 مه 14

  سلام.
  میدونید تفاوت انسان با سایر موجودات چیه؟بله.همون چیزیه که از بچگی بهمون میگفتن،عقل.
  حالا خداوکیلی بیاین با عقلمون قضاوت کنیم،کاریم به مستند بودن و نبودنش نداشته باشیم.
  من یه چنتا سوالی برام پیش اومد،لطفا منو روشن کنید.
  اول اینکه با توجه به حدیث اولی جهنم فقط طبقه ی زیرین داره.پس دو حالت هست:یا اینکه همه تو طبقه های پایینی اند و طبقه های بالایی در حال خاک خوردنن،که این با عدل خدا ناسازگاره(چون یه کسی که پیامبری رو کشته و تا ابد تو جهنمه با یه کسی که نماز میخونده ولی با سهل انگاری بوده یه جا هستن).حالت دوم اینه که کلا طبقه ی بالایی وجود نداره،که این بدتر از حالته اوله!!!!!!!!
  سوال دوم اینه که،خدا خودش تو قرآنش خطاب به پیامبر میگه:به زنان و دختران بگو حجابهاشون رو به خودشون نزدیکتر کنن.یعنی خدا گفته مردمو با آگاهی دادن متقاعدشون کن نه زور زورکی.حالا پیامبر خدا بیاد یه حکمی بالاتر از فرمان خدا بده؟و بگه:آآآآآآآآآآآآی آقایون،زناتون رو مجبور کنیین حجاب داشته باشن،اگرم قبول نکردن بالو پرشون رو ببندین و زندانیشون کنید.خداییش حدیثه همین معنیو نمیداد؟
  سومین سوالمم اینه که:خدا کجا گفته:ای مردم فلان کار رو بکنید تا کاملا بی حساب برید بهشت؟آخه این که خودش تضاد داره با عدل خدا و هدف خلقت.این که میشه کشتن هفتا شیعه یا جهاد نکاح و یه تیکه بهشت تو وهابیت. یا انجام هر گناهی بعدم اعتراف کردن و درنتیجه داشتن بهش تو مسیحیت.
  من به عنوان کسی که کلاسای شیعه شناسی رفتم،دوره ی آشنایی با وهابیت رو گذروندم و یه مختصر مطالعه ای درباره ی فراماسونری داشتم،نمیتونم جواب این سوالارو پیدا کنم.لطفا راهنماییم کنید.ممنون

  • آرامش :
   08 مه 14

   عليک
   خواهشأ با عقلتون قضاوت کنيد وخودتون رو به سفاهت نزنيد.. سوالهاى که جوابشون با يک سرچ تو اينتر هست و با مدرک و سنده… بازم براى راهنمايى و دفعه صدم.. اگه تو همين سايتم جستجو مى کرديد جواباتون رو گرفته بوديد. راجب حجابو….
   جواب اول : از حضرت على (ع) راجب درهاى جهنم پرسيدند فرمودند 7 در دارد اول مخصوص مسلمانان گنهکار دوم يهود سوم نصارا چهارم ستاره پرستان پنجم مجوس ششم مشرکان هفتم منافقان. و هر کدام طبقه و عذابى. منبع بحارالاانوار جلد 8 – مبحث نار / قارعه -11-8
   مىتونيد کتاب رو تهيه کرده و مطالعه کنيد و با طبقات و چراى بودنش آشنا بشين.
   جواب دوم: بارها به اين سوال پاسخ داده شده, سوره احزاب آيه 59 اکيدأ به داشتن حجاب تاکيد شده.. يعنى واجب بودن آن,ذکر نشده با آگاهى دادن اجبار کنيد گفته شده مردم مومن بايد حجاب داشته باشند پس اگر مسلمان هستيد که حجاب واجبه مثل نماز و روزه و..ولى اگر هم نيستيد بنا بر زندگى در کشور شيعه بايد به شرع و قانون احترام گذاشته و رعايت حجاب کنيد و شما رو به خوندن مقاله حجاب در همين سايت بتاريخ دى 91 راهنمايى مى کنم.
   جواب سوم: فلان چيز يعنى چى ؟؟ اسم ببريد تا جواب بدم.. همينطور روهوا که نميشه گفت, فلان کار چيه.. بگين تا براش سند و حديث وآيه بياريم.. اگر معتبر باشه آخه حديث جعلى هم داريم از اوناى که عاقلانه نيست و براى خراب کردن دينه.
   اگر شما واقعأ اون. کلاسهاى که مدعى شديد رو رفتيد الان بايد خودتون جواب اين سوال ها رو داشته باشيد و يا شکىاتتون در پرسش و پاسخ هاى که در اون کلاسها گفته ميشه به يقين تبديل شده باشه.. الله اعلم.. باز من در خدمتم.. گر چه پرسىدن عيب نيست ولى بعضى جوابها تو اينتر نت با مدرک و سند کافى از منابع معتبر قابل دسترسه.. بحث اجبارى بودن حجاب هم که… يک چيز جديد پيدا کنيد,…ادم خواب رو ميشه بيدار کرد ولى اونى که بخواب زده هرگز.
   خداىا ما را هدايت فرما.

 45. فهیمه :
  09 مه 14

  سلام.
  من نه قصد دعوا کردن دارم نه قصد توهین،چرا شما اینقد بد برخورد میکنین؟
  بحث،بحث تعداد در نیست،سر طبقات همون در اوله.خوب اگه طرف مسلمون باشه و نماز نخونه یا سهل انگاری کنه و ….. در هر صورت میره توی طبقات زیرین همون در اول،پس بازم یه مشکلی هست.
  در مورد پاسخ دوم،خب منم همینو میگم.میگم که خدا خودش گفته باید حجاب داشته باشید،نگفته که مردا باید زنا رو مجبور کنن.این میشه برتری مرد نسبت به زن توی شیطان پرستی و فراماسونری،در حالی که در اسلام ذکر شده زن و مرد بصورت فطری یکسانند و فقط تقواست که ارزش انسان رو نزد خدا زیاد میکنه.
  سومیشم که منم منظورم همین بوده،که چه کاری هست که در ازای انجام اون بدون حساب میشه رفت بهشت؟ غیر از اینه که اینگونه کارها فقط تو دین های تحریف شده هست؟
  ولی بازم ممنونم که جوابای منطقی و مستند میدی.

  • Admin :
   09 مه 14

   سلام.
   از نظر من شما جز رها شدگان هستی و هدفت از این نظرات تشویش اذهان هست.
   برای همینه که من دلیلی برای پاسخ به امثال شما نمیبینم و کاربران عزیز مثل آرامش و بقیه دوستان لطف میکنند پاسخ شما رو میدهند.

  • آرامش :
   09 مه 14

   چرا عادت به مظلوم نمايى داريد؟ کسى به شما توهين کرده ؟ برخورد بد!!! اينطور خوبه. عزيزم.. جانم… آخه اينا چه حرفيه.. شما اصل رو ول کرديد فرع رو گرفتيد.. واقعأ که.. وقتى شما بقول خودتون بعنوان شيعه شناس اين سوالهاى مبتدى که در کلاس آمادگى شيعه شناسى تدريس ميشه رو مطرح مى کنيد چه انتظارى داريد ؟ يا ادعا نکنيد يا سوالهاى.. بگذريم.. در مورد اول: الان شما درگير اين هستيد که در چندم.. طبقه چندم… بهتون توصيه مى کنم براى اينکه خيالتون راحت بشه کتابى که بالاگفته شد تهيه کنيد مطالعه کنيد تمام شبهاتتون رفع ميشه..
   در مورد دوم: شيطان پرستى ..اسمش روشه… برترشون کثيف ترينشونه.. واصلا حيفه که کنار اسلام گذاشته و قياس شود.. بله در اسلام اجبار نيست و هر زن مسلمان حجاب اگر قبول کنه حتما با تحقيق است با ميل و رغبت نه زور و اجبار… که در مورد دوم دوام نمى ياره.. که بحث طولانى هست و مجالى ديگر مى خواهد.. چرا شما مغلطه مى کنيد و حرف تو حرف مياريد…
   مورد سوم.. اگر واقعا دنبال کارى هستيد که بى حساب بريد بهشت.. بريد به کتب دينى و يا مرجعتون مراجعه کنيد.. راهنمايي مى کنند.. با سرچ تو اينترنت هم پيدا مى کنيد.. واقعا دغدغه فکرى.. شما جالبه… کدوم گونه کارها دقيقا ؟؟ تا تعريف شما از دين و تحريف چى باشه.. يا بقول شما دين هاى تحريف شده!!! البته شما کلاس هاشون رو رفتيد و حتما صاحب نظريد!!
   در آخر لطفا.. خواهشا تا هر چيزى ميشه به چادر و چادرى بودن وصل نکنيد.. چادر براى تبرئه کردن. نيست.. براى سنگر ساختن و انجام هر کارى نيست.. آزادى انجام هر کارى.. هر حرفى… چادر براى زن مسلمان شيعه ىعنى نگه داشتن حرمت و شان صاحب اصلى آن حضرت زهرا (س) يعنى تقدس..پاکى.. عفاف..نشان افتخار.. اينکه هر حرفى و هرکارى رو انجام نديم… وبراى رسيدن به اميال و اهداف خودمون ازش مايه نزاريم.
   خداىا ما را از گمراهان و منافقان قرار مده. آمين.

 46. فهیمه :
  09 مه 14

  چه جالب.وقتی کسی نظرشو تو قسمت دیدگاه ها میذاره ولی این نظر با نظر شما متفاوته میشه رها شده.من خودمم یه دختر چادری ام،یه خونواده ی کاملا مذهبی هم دارم،اتفاقا خیلی هم خوشحال میشم که سایتی مثل سایت شما میبینم،اما این دلیل نمیشه که همه ی توضیحاتشو بی چون و چرا باور کنم.و وقتی هم سوالایی که برام پیش اومده رو میپرسم،میشم یه آدمی که داره این کارا رو برای تشویش اذهان انجام میده…
  بهترین راه برای اثبات حقانیت،گفت و گوی آگاهانه است.این یه اصله توی مناظره های مذهبی.
  موفق باشید

  • Admin :
   09 مه 14

   اینم یک توطئه دیگه برای بد جلوه دادن دختران چادری!
   البته مثل اسلام آمریکایی، شما هم چادری امروزی هستی.
   خوش بگذره.

 47. حجت :
  02 ژوئن 14

  خانم بیتا و دگران! سند حدیث در زیر آن نوشته شده است اگر شک دارید مراجعه و بررسی نمائید آنوقت ایراد بگیرید

 48. نفیس :
  05 جولای 14

  سلام اولا ی دستمریزاد ب کسی ک این پست و گذاشته
  ثانیا باید بگم ک متاسفانه یا خوشبختانه تموم این گفته ها درسته باسند قوی
  کسی ک باور نمیکنه درست حال و روزه اون کسیو داره ک خودشو به خواب زده و نمیشه بیدارش کرد
  هم چنین باید بگم کلمه دیوث آورده شده و خود پیامبر هم تو حدیثشون آوردن این ب این معنی نیس ک ی سریا زود بگن پیامبر ک فحش نمیداده! !!ن عزیزمن این کلمه کلمه ای عربیه ک معنیش میشه بی غیرت البته یکی از معنی های مهمش بی غیرته ولی اکثرا ازاین کلمه برای فحش استفاده میکنن ولی باهمون لفظ عربیش. پس انقد دنبال بهونه وا3 ثابت کردن اینکه حدیث درست نیست نکنید
  باتشکر

  • Admin :
   05 جولای 14

   سلام. آفرین به شما که هنوز توی این جامعه کثیف عقاید خوبتون رو دارید.

 49. مصطفی :
  08 آگوست 14

  سلام حدیث نوشته شده کاملا صحیح فقط اون قسمت وادی سقر در جهنم رو ناقص نوشتین ادامه داره

 50. فاطمه :
  29 آگوست 14

  دیوث اسم یه سردار ایرانی هست لطفا رو هر بی غیرتی اسمشو نزارین

 51. عبدالرحمان ولی زاده :
  05 سپتامبر 14

  درود برشما ای سرباز سپاه اسلام من نیز تایید میکنم که این احادیث من باب اشخاص دیوث از خاتم انبیا(ص) وائمه(رض) می باشد.امام صادق (رض) می فرمایند:حرمت جنه الی الدیوث بهش بر مرد بی غیرت حرام است .
  تمامی این افرادی که نوامیسشان بی حجاب هستند والان هم مد شده که به ادعای آزادی طلاق میگیرن وهر روز صیغه یکی میشن که توسط قانون به جرم زنا سنگسار نشن همگی پدران وبرادرانشان دیوث بن دیوث می باشند

 52. ندا :
  11 سپتامبر 14

  سلام. مرسی بابت اطلاعات. مردی که اجازه بده زنش واسه دیگرون خوشکل کنه که مرد نیست جوجه فکلیه. منم شنیدم به مردای بی غیرت این صفت رو میدن

  • Admin :
   11 سپتامبر 14

   سلام. خوشحالم که امثال شما هنوز وجود دارند که درک و فهمشون بالاست.

 53. غزاال :
  14 سپتامبر 14

  جالب بود..
  من تاحالا این پست رو ندیده بودم.. !!!!!
  هر چند الان بی غیرتی شده روشن فکری و احترام متقابل(مثلا)…..اینکه هرکس مسئول رفتار خودشه و……………..

  خیلی بده که افراد بیخیال و بی اهمیت نسبت به همسر همچین دلایل به دور از عقلی واسه حرفاشون میارن ..اینکه نمیدونن تو این دنیا هرکس فقط وظیفه نداره مواظب خودش و اعمالش باشه و ما دربرار هم دیگه مسئولیم … خوبه که بعضی از مردها بفهمن مرد بودن یعنی چی ….غیرت داشتن یعنی چی؟؟اینکه چهار تا آدم اوباش خیابون به زنت نگاه کنن هنر نیست..ومن تعجبم از دخترها و زن هایی که این مدل مرد هارو قبول میکنن…واقعا درعجبم که چطور میتونن به همچین مردای ضعیفی تکیه کنن…!!!!!!!!!!!
  خدا همه روشن فکرهای این چنینی رو به راه راست هدایت کنه..

 54. علیرضا :
  31 اکتبر 14

  باسلام
  حدیث کاملا بررسی شده وصحیح است
  از نظر عقلی هم هر عاقلی می فهمد که : وقتی یک مرد همسرش را با آرایش به خیابان می فرستد یا خود زن با آرایش و ساپورت وهزار ….. دیگر به خیابان میرود قطعا برای خودش یا شوهرش نیست بلکه برای جلب نظر کردن دیگران به آنهاست این زنان که موها ی خود را پنهان نمی کنند یا آرایش میکنند قطعا محتاج و حسرت به دل نگاهی از سوی مردانند و خوب این مشکل با رجوع به روان پزشک یا روان کاو ان شاء الله قابل حل است

 55. احسان :
  07 نوامبر 14

  اصلا خانم ها واسه چی خودشون رو بیرون ازخونه خوشگل می کنند؟؟؟هرکاری یه علتی داره اینم علتش جلب توجه نامحرمه البته سو تفاهم نشه همه رانگفتم بعضی ها…

 56. مرتضی :
  09 دسامبر 14

  آیا دیوث فحش است؟

  در کتاب معراج السعاده

  روایتی از معصوم نقل کرده است که:

  اگر مردی(شوهر یا پدر) ناموس خود را بدون پوشش مناسب در منظر دید نامحرمان بیاورد خداوند ملکی را مامور میکند که بالای سر او دایما بگوید : دیوث دیوث دیوث

  ———————————-

  رسول خدا روحی فداه فرمود:

  سه گروه داخل آتش هستتد و ملعون

  گروه اول دیوث است

  پرسیدند دیوث کیست؟

  فرمود : مردی که نسبت به عفت و پوشش ناموس خود بی تفاوت است و مردی که اجازه دهد ناموس خود در لباس و حرکات و دیگر امور شبیه مردان شود

  میزان الحکمه جلد 2 ص 102

  ———————————-

  امام صادق فرمود: بهشت بر دیوث حرام است

  دیوث کسی است که نسبت به زن و دختر و خواهرش بی تفاوت است

  اصول کافی جلد 5 ص 537

  ———————————

  رسول خدا صلوات الله علیه و آله فرمود:

  هر مردی که زنش خود را آرایش کند و با آن حالت از منزل خارج شود دیوث است و اگر کسی او را دیوث خطاب کند گناهی نکرده است بحار الانوار جلد 3 صفحه 249

  —————————-

  رسول خدا ص فرمود:

  زنی که خود را معطر کند و با آرایش از منزل خارج شود و نامحرمان بوی خوش او را دریابند او زناکار است و خدا گناه زنا برای او ثبت میکند

  سنن نسایی جلد 8 ص

  • زینب :
   31 جولای 16

   طبق این احادیث زن زناکار= زن آرایش کرده درسته؟؟
   چه قدر عادلانه واقعا

 57. زهرا :
  24 ژانویه 15

  کاشکی این مردهای جامعه گول زیبایی مذخرف خانم ها رو نخورن.چون همه چیز تمومی داره حتی زیبایی و این دنیا …پس بهتره اون دنیا رو مد نظر داشته باشیم

 58. عباس :
  06 فوریه 15

  دیوث به مردی گفته می‌شود که همسرش زنای محصنه کند او در این باره غیرت و حسادتی نداشته باشد. دیوث همچنین به معنی کسی که زن خود را برای رابطه جنسی به دیگران دهد. این کلمه در اصل متعلق به زبان سریانی است که از آن طریق به عربی و سایر زبان‌ها وارد شده است.[۱]در فقه دیاثت به عمل این فرد گفته می‌شود.[۲]

 59. اعظم السادات :
  14 فوریه 15

  سلام یه سوال از دوستان عزیز داشتم لطفا شما که اینقدر آتیش تون تنده یه نگاهی به خواهر و مادرتون بندازین از روی میزان آرایششون درجه دیوثی تون مشخص میشه

 60. hasan :
  17 فوریه 15

  آقای مدیر سایت سلام
  من اتفاقی به این سایت اومدم و چند تا از کامنتهارو خوندم و خواستم چندتا نکته را عرض کنم:
  یکی اینکه شما خودتون میگید در آخر الزمان وقتی که حضرت مهدی (عج) ظهور میفرمایند مردم میگویند که حضرت دین جدیدی آوردند ! شما فکر نمیکنید که همین حرفهای شما و خیلی از دوستان دیگه که اینجا گفته شده باعث این حرف (دین جدید …) میشود.
  چرا وقتی از چیزی مطمئن نیستیم اینقدر بی پروا به هم تهمت میزنیم حتی اگر مطمئن هم هستیم آیا خداوند و یا حضرتش از اینکار و حرفهایمان راضی هستند.
  تو همین کامنتها خوندم که چندین نفر حالا به هر دلیلی از بعضی حرفها انتقاد کردند(طرز گفتن،استفاده از کلمات زشت،نا آگاهی و …) ولی بعضی از کسانی که به هر نحوی از شما حمایت کرده بودند ایشان را با آن کلمه (دیو..) خطاب کردند فقط به دلیل انتقاد کردنشون
  در قرآن کریم آمده است که :
  «إِنَّ الَّذینَ یَرْمُونَ الْمُحْصَناتِ الْغافِلاتِ الْمُؤْمِناتِ لُعِنُوا فِی الدُّنْیا وَ اْلآخِرَهِ وَ لَهُمْ عَذابٌ عَظیمٌ»؛ « کسانی که زنان پاکدامن و بی ‏خبر (از هرگونه آلودگی) و مؤمن را متهم می ‏سازند، در دنیا و آخرت از رحمت الهی بدورند و عذاب بزرگی برای آنهاست.
  آقای مدیر من تو همین کامنتها دیدم بعضی افراد از ترس اینکه کسی این کلمه (دیو…) رو بهش نسبت نده ، قبل یا بعد از جمله ای که میخواهد بنویسد میگوید که من خودم مجردم و خوانواده ام هم چادری هستند.
  حال خودتان قضاوت کنید وقتی در چنین جایی بعضی از افراد جنبه شنیدن چنین چیزی را ندارند و فقط برای اینکه بخواهند به کسی که با نظرشون مخالفت میکنه همچین نسبتی بدهند باز هم باید در چنین فضای پر از تهمت و توهین به این بحث ادامه دهید.
  امیدوارم از گناهی که به گردن شما هم میافتد باخبر باشید
  البته تا وقتی که نادانسته باشد مشکلی نیست ولی الان که میدانید از این لحظه مطمئنا به گردن شماست.
  به امید جامعه ای که اول در آن خودمان را اصلاح کنیم و بعد دیگران را .
  (( اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج )) (آمین)

 61. ایرانی :
  03 مارس 15

  دیوت نام سردارایرانی است عرب هابرای توهین به عجم (ایرانیها)ازاین کلمات استفاده می کردندفکرنکنم چیزی ازفرهنگمون مونده باشه

 62. sasan :
  10 مارس 15

  دوستان دیوث صفت بدی نیست و اعراب کاری کردن که از دیدگاه ما ایرانیا این کلمه مفهوم بدی داشته باشه،دیوث نام یک سردار ایرانی بوده که تونست اعراب رو شکست بده…
  درضمن بهتره به حجاب دیگران کاری نداشته باشید شما چشمای خودتون رو با حجاب کنید نه شما قراره بار گناه کسی رو بدوش بکشید نه اینکه کسی رو توی قبر شما میزارن،پس لطف کنیم هر کدوم از ما بچه شیعه ها بجای قضاوت دیگران اخلاق و رفتار خودمون رو اصلاح کنیم چرا که کسانی هستند که فرهنگ خانوادگیشون اینجوره و براشون عیب بحساب نمیاد پس خواهشمندم که تر و خشک رو با هم نسوزونید!
  ممنونم از همگی

 63. اسی خان :
  03 مه 15

  سلام،اسلام دین مهربانی وعطوفت هستش،جای این حرفاوکارها به فکرجوانها باشید،پول بیت المال روتودهن عربهای بی غیرت میریزید،گجای اسلام گفته،شما گشت ارشادراه ننداز،جوانها راهشون روبلدن،

 64. بابک :
  16 مه 15

  سلام.به واژه. دیوث نرسیدیم هیچ چقدر هم تهمت و توهین کردیم تو این سایت.دوستانی که میخوان چیزی بگن اول دین رو کاملا مطالعه کنند بعد بیان حرف بزنند چون کافیه یکی دلشکسته بشه.واقعا درست نیست ما که خودمون رو شیعه میدونیم اینقدر بهم تهمت بزنیم بعدشو باید چکار کنیم.در ضمن صحت حدیث از پیامبر درسته اما بقیه چیزا که تهمت زده میشه نه.واین برای ما که خدمون رو شیعه میدونیم خیلی بده.امیدوارم دوستان رعایت کنند.از مدیر سایت هم خواهش میکنم بیشتر نسبت به چیزایی که میگن حواسشون باشه.اگه درجملات از کلمه بعضی ها بجای همه استفاده میکردند بهتر بود تاز همین هم بازم مشکل سازه… از اینکه توی کشور و دنیا این مسائل زیاد شده هیچ شکی نیست ولی در جایی که چند نفر میان و صحبت میکنند مهمه باید سعی بشه نه تهمتی و نه تهینی بکسی بشه.انشاءالله که خداوند همه ما رو به راه راست هدایت کنه اگه چیزی گفتم که دوستان ناراحت شدند عذر خواهی میکنم و امیدوارم منو ببخشن.یا علی

 65. sajad :
  06 جولای 15

  کورش کبیر میگوید ، حجاب زنان ما چشمان مردانمان هستند

 66. جواد :
  28 سپتامبر 15

  با سلام میخواستم راجع به اون دوستی که گفت کلمه دیوث نام یه سردار ایرانی بوده نیست جوابش اینه که مردی برا زن خودش مردی رو برا زنا شریک قایل شه.

 67. میثم :
  24 مارس 16

  همه حرفهایی که امثال بد حجاب ها و طرفداراشون میزنن هم میشه علمی هم میشه سیاسی هم میشه مذهبی و… جواب داد علمی: انسان غریزه جنسی داره که حتی بین حیوانات هم قویترین غریزه است پس وقتی تحریکش میکنی و اون هم کسی رو نداره با همون ناموس خودت باید غریزش رو تخلیه کنی. سیاسی : هر کشوری قوانینی داره که لازم الاجراست مثلا خود آمریکا هم باشی حق نداری برهنه بیای خیابون یا بطری مشروب رو به نمایش بگذاری و تو خیابون بخوری یا تو ویترین بذاری و ما هم قوانینمون میگه حجاب زن و مرد اجباری و الزامیه. مذهبی: خدا تو قرآن و پیامبرا از اولی تا آخری تو تورات انجیل و … همه گفتن حجاب اجباریه برای مرد و زن جالبه مردها با اینکه فقط ملزم به بستن اورتین هستن همه جاشون بیرون نیست و حتی بیشتر هم میپوشونن بالا تر از ناف تا گردن پایین تر از زانو تا مچ پا ولی زن ها عرضه پوشاندن موهاشون رو هم ندارن چه برسه به … کافیه برین اسرائیل زنانشون چادری که سرشون میذارن رو ببینید یا قوانین انجیل رو در مورد حجاب و یا همجنس بازی تو این کتابها بخونید جالبه که حکم مذهبی اونها هم کشتن این جور افراده بعد تبلیغتشون واسه ما در مورد حجاب . همجنس بازی رو ببینید میفهمید کی حق هست و کی نا حق حجاب بد است یا خوب حرف زیاده حقیقت بیشتر ولی اینجا جاش نیست که بگم متاسفانه

 68. حمید :
  18 ژوئن 16

  سلام ،دوست عزیزی که این پست را گذاشتی،حتما می دانید کتاب بحار الانوار تالیف آقای محمد باقر مجلسی است وایشان با دست خودشان تاج پادشاهی را بر سر خرافی ترین زنباره ترین وبی عرضه ترین شاه ایران یعنی سلطان حسین بایقرا گذاشتند ( زندگینامه سلطان حسین صفوی رامطالعه کنید) آقای مجلسی حدود 400 سال پیش زندگی می کرد درصورتی که ازعمر اسلام 1400 سال می گذرد.این روایات از آغاز اسلام تا400 سال پیش کجا بودند؟ چرا اکثرا اززمان صفویه به بعد پیدا شدند؟ برادر عزیز صحت وسقم اکثر ای روایات و…مورد شک وتردید است.سعی کنید در استدلالها وگواه خود به قران استناد کنید تا روایات. دیوث به کسی می گویند که مردان را برای نزدیکی بازن خود جمع کند نه صرفا بی غیرت که شما معنی کردید .اگر به عقل خود رجوع کنید بیان چنین گفته ای از جانب پیامبر اسلام بعید وغیرممکن بنظر می رسد.باتشکر_ درخدمتم.

 69. مجید :
  13 آگوست 16

  ما از وقتی میرفتیم مدرسه کتاب قران داشتیم معلم برامون میخوند چیزی جز تهدید نبود خدا با با فلان قوم اینکارو کرده اون هایی که نماز نمیخونن جاشون ته جهنمه کسی یک تار موش بیرون باشه هزار سال تو اتیش جهنم میسوزه البته بعضی هایی که گفتم تو قران نبود مثل همین تار مو ولی میگن حالا من میخوام بدونم مهربونی بخشنده بودن خدا کجاست دقیقا من هر ایه ای مبینم همش یا تهدید یا مجازات مهربونی بخشنده بودن خدا رو من نمیتونم ببینم واقعا

 70. دانیال :
  24 سپتامبر 16

  گروهی از مردم چنان از جهنم و عذاب الهی و آتش دم میزنند که گویی همین دم دست خدا(پایین پاش سمت راست)نشسته اند و منشی جلسه یا میرزا بنویس اند.البته اگر گاها دست از گلیم خود (پامانند) دراز نکرده و خود را خدا یا پیامبرش و یا با کمی نزول درجه فردی نزدیک به صاحب زمان و هاله نور بر صورت نینگارند.گویی خود خداوند زیر فاکتور خرید چوبشان برای آتش زدن مومنین را امضا کرده و دوستان خوش سیما و دقایقی مانده به شهادت،با توجه به حجم چوب های وارداتی از جنگل های کلاردشت برای فاکتورهای مذکور مسلمانان را به عذاب و آتش و جهنم بشارت میدهند.گاها در غیاب خدا تصمیم به صدور رای کرده و مردان را دیوث و خود را آمر بالمعروف و ناهی عن المنکر می دانند.چه زبانن و چه زنجیرن…

 71. حجت :
  17 فوریه 17

  دیوث نام یک فرمانده ایرانی است که با لشکر کافر اعراب جوانمردانه جنگیده ولی چون مسلمان نبوده نگفتن بهش که شهید شده!!!! چون هرکس در راه این آقایون جهت هموارکردن اختلاسهاشون میمیره میگن بهش شهید!!! دیوث در فارسی یعنی باغیرت!!!

 72. اژدرخان پشکری :
  22 ژانویه 18

  ما مردای ایرانی 80% مون تو این دنیا صاحب خونه نمیشیم که
  حداقل بزار تو اون دنیا صاحب خونه بشیم

 73. مژگا :
  02 فوریه 18

  سلام مژگا هستم. کاری به این چیز ها ندارم. به مرد با غیرت یا بی غیرت. خدا رو شکر ازدواج موفق داشتم و دو فرزند پاک به جامعه تحویل دادم. ولی به عنوان یک زنی که از نوجوانی بنا به دلایلی موهاشو از دست داد ناراحت و دلشکسته میشم که این خانم ها با موهای پریشون بیرون میان. احساس کمبود میکنم. جلو شوهرم خیط میشم و پیش خدا گله میکنم که چرا به من مو ندادی. هیچ وقت نفرین نمی کنم که مثلا خدا کنه تو هم موهات مث من بشه ولی ته دلم خیلی غصه می خورم پس اسلام وقتی میگه حجابت رو رعایت کن این چیز ها رو میدونه. میدونه زنی مث من خیط میشه افسرده میشه. که این نعمت رو نداره اونم فقط برای شوهرش نه مردان غریبه. پس هر چی توی دینمون هست بخاطر حفظ زندگیمون هست نباید گله کنیم.
  خدایا چنان کن سر انجام کار
  تو خشنود باشی و ما رستگار

 74. میلاد :
  21 مارس 18

  اگه یه نفر خانوم چادری داشته باشه و اون خانوم چادری نه برای جلب توجه نامحرم بلکه برای حفظ نظافت و مرتب به نظر رسیدن مقدار کمی آرایش کنه(مثلا کرم بزنه به صورتش و…)آیا از نظر اسلام همسرش دیوثه؟!