دوستی ها – دانلود فیلم و سریال، موزیک، انیمیشن، بازی

عکس های دیدنی از ماهی های تزئینی چشم بادکنکی

ماهی Puffer ( بادکنکی) از اعضای خانواده Tetraodontidae است

ماهی چشم بادکنکی Puffer Fish

ماهیان بادکنکی از نظر شکل ظاهری از سایر گونه های زینتی متفاوت هستند. ماهیان بادکنکی نام خود را به دلیل داشتن قدرت دفاعی در برابر تهدیدات شکارچی از طریق متورم شدن بدنشان، گرفته اند. آنها با عنوان ماهی بالونی یا بادی نیز شناخته شده اند. به دلیل توانایی آنها به باد کردن بدنشان، همانند توپ گلف با بدنی بزرگ و بدون مقیاس و طرح خاصی در داخل حوضچه هایشان شناور می شوند و اغلب روی سطح بدنشان خارهایی است که تا ماهی باد نشود قابل مشاهده نیستند.

چشمان ماهیان بادکنکی قادر به حرکت به طور مستقل از یکدیگر بوده که دید دو چشمی را مقدور می سازد.

ماهیان بادکنکی طول عمر بالایی حتی در شرایط اسارات دارند و نگهداری آنها نسبتاً آسان است. آنها به راحتی می توانند خودشان را با نوسانات شرایط آب وفق بدهند (در طول مدت زمانیکه شرایط آب تغییر می یابد) تعداد کمی از واریته های بادکنکی ها برای تکثیر به آب شیرین مهاجرت می کنند اگر چه از اصل دریایی هستند.

بادکنکی ها در مقابل بیماریها و عفونتها بسیار حساس هستند. آنها با داشتن خارهای گزنده در مقابل سایر ماهیان بادکنکی و ماهیان دیگری که آنها را نگه داشته و تکه تکه آنها را می خورند، به زحمت می توانند از خود حفاظت کنند. با وجود این ماهیان بادکنکی کوتوله یا کوتاه قد در مقایسه با سایر بادکنکی ها کمتر گزنده هستند.

.

این گونه یکی از بزرگترین ماهیان بادکنکی آب شیرین است و به عنوان Puffer واقعی آب شیرین به حساب می آید.  آنها در آبهای شیرین و لب شور یافت می شوند و ماهی رایج درتجارت گونه های آکواریومی است. حداکثر اندازه این گونه 15 سانتی متر است. این ماهیان پرخاشگر بوده و اغلب به تنهایی نگهداری می شوند.

۶ دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

 1. اعظم :
  21 شهریور 92

  نازی چه بانمکن 🙂

  • ali0044 :
   22 شهریور 92

   آخِـــــــــــــــــــــــــــی
   بانمکن؟؟؟؟
   از اینا میشه بعنوان نقش اول فیلم ارّه استفاده کرد…

 2. سروش :
  21 شهریور 92

  مرسی جالب بود.

 3. mopeg :
  21 شهریور 92

  لطفا ترول هم بگذارید. (;

 4. همراز :
  22 شهریور 92

  طفلی انگار دندون درد داره 😀

 5. بانوی شرقی :
  13 مهر 92

  وای چه لپایی داره….