دوستی ها – دانلود فیلم و سریال، موزیک، انیمیشن، بازی

ام فضل؛ همسر امام جواد علیه السلام چگونه مُرد؟

سرگذشت خواندنی از مرگ نکبت بار دختر مأمون با نفرین امام جواد (ع)

با عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت جواد الائمه

سرگذشت مرگ ام فضل همسر امام جواد (ع)

ام فضل دختر مأمون و همسر امام جواد علیه السلام پس از مرگ پدرش، همراه با برادرش جعفر و عمویش معتصم، خلیفه عباسی، هم دست شدند و توطئه شهادت امام جواد علیه السلام را طرح ریزی کردند.
.
در نهایت، چنین تصمیم گرفته شد که ام فضل آن حضرت را مسموم کند. ام فضل پس از شهادت امام، به پاس این عمل خود به دار الحکومه معتصم راه یافت و همین، ردپای معتصم را در به شهادت رساندن امام جواد علیه السلام آشکار می‌سازد….


.
معتصم، خلیفه عباسی و جعفر، پسر مأمون، سمی را در انگور تزریق کردند و برای ام فضل فرستادند. ام فضل نیز آن را در میان کاسه ای گذاشت و جلو امام جواد علیه السلام نهاد و از آن انگور بسیار توصیف کرد. سرانجام آن حضرت از انگور خورد و طولی نکشید که آثار سم را در خود احساس کرد. در همان حال ام فضل پشیمان شد و گریه کرد.
.
وقتی آثار زهر در بدن امام جواد سلام الله علیه نمایان شد امام رو به همسرش کرد و وی را از چگونگی مردنش با خبر کرد. حضرت به او فرمود: «چرا گریه می‌کنی؟ اکنون گریه تو سودی ندارد. این را بدان که به سبب این جنایت، به چنان دردی مبتلا می‌شوی که هرگز علاج ندارد و چنان به تنگدستی افتی که جبران پذیر نباشد».
.
بر اثر نفرین آن حضرت، ام فضل به دردی بیمار شد که همه اموالش را در راه معالجه آن مصرف کرد، ولی سودی نبخشید و با نکبت بارترین وضع به هلاکت رسید. برادرش جعفر نیز در حال مستی به چاه افتاد و جسد بی جانش را از چاه بیرون آوردند.

۲ دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

 1. ali0044 :
  14 مهر 92

  حقشه….
  یعنی در حقیقت حقش بود!!!

 2. سانی :
  03 مهر 93

  ها فک میکرد میتونه امام معصوم شیعیان رو شهید کنه و قصر در بره پروردگار عالم با ابا و اجداد قاتلش محشورش کنه با روی سیاه و ترسناک عذابش در جهنم ابدی باد