دوستی ها – دانلود فیلم و سریال، موزیک، انیمیشن، بازی

سام درخشانی در سریال ماتادور شهید شد یا شهیدش کردند!؟

صحبت های جالب سام درخشانی درباره ابهامات در سریال پلیسی ماتادور

علت شهادت سام درخشانی در ماتادور

سام درخشانی که این شبها (پاییز 92) با دو سریال «پژمان» و «ماتادور» روی آنتن است در تازه ترین گفتگویش با «تماشا» نکات جالبی را درباره حضورش در هر دو سریال بیان کرده و به صراحت از اینکه از حضورش در «ماتادور» راضی نیست سخن گفته است. متن کامل گفته های وی را در ادامه می خوانید…

.

قرار نبود «ماتادور» و «پژمان» با هم پخش شود
قرار نبود این اتفاق بیفتد و«پژمان» و «ماتادور» با هم پخش شود، اما با تغییرات مدام سازمان این شکلی شد. بنا بود «ماتادور» ابتدای‌سال پخش شود و در نهایت به هفته پلیس موکول شد. «پژمان» هم قرار بود عید پخش شود، بعد به «ماه مبارک رمضان» تغییر زمان داد، بعد از آن دوباره پخشش به تعویق افتاد و قرار شد شبهای تابستان ساعت 11 از شبکه سه نمایش داده شود که در نهایت این اتفاق هم نیفتاد و حالا حتماً قسمت بوده که این دوتا سریال با هم با بازی من پخش شود. من خودم زیاد از این اتفاق راضی نیستم و به نظرم اگر هرکدام در یک زمان پخش می‌شد بهتر بود.

سریال ماتادور

نتوانستم تحمل کنم و پیشنهاد دادم شهید شوم!
من از روز اول با آقای علیجانی مدیرتولید «ماتادور» و تهیه‌کننده به توافق رسیدم و به کار پیوستم. از همان زمان هم مشکل اصلی این سریال این بود که فیلمنامه نداشت و ما مدام اعتراض می‌کردیم، خصوصاً من که خیلی با این موضوع مشکل داشتم و نمی‌توانستم کار کنم. اما انگار اعتراضات ما هیچ تاثیری نداشت، کار همین طور داشت بدون فیلمنامه پیش می رفت و بچه‌ها در کارشان بلاتکلیف بودند. من دیگر از اواسط کار نتوانستم این موضوع را تحمل کنم، احساس کردم دارم خیلی اذیت می شوم. به همین‌خاطر با تهیه‌کننده صحبت کردم و یک طرحی پیشنهاد دادم، اینکه من (مسیح) شهید شوم و از داستان حذف شوم. خدا را شکر آقای منتظرالمهدی هم پذیرفت و این اتفاق افتاد و دیدید که من چندشب پیش شهید شدم و فکر می‌کنم نقطه عطف سریال هم همین قسمت شد. دوستان بعد از پخش این قسمت زنگ زدند گفتند:«چقدر خوب بودی ، اشکمان درآمد.» این برای اولین بار در عمر حرفه ای من بود که با قهر از یک کاری بیرون آمدم و نصفه و نیمه آن را رها کردم. البته دوستان هم جبران کردند و برای اینکه به گمانشان من را اذیت کنند و حالم را بگیرند اسمم را در تیتراژ پنجم گذاشتند.
.
کار درباره پلیسه و اسم دزد روشه!
درست است که «ماتادور» نقطه قوت دارد، اما نقطه ضعف‌های زیادی هم دارد. مهم‌ترین ضعفش این است که بودجه کار را پلیس داده اما اسمش اسم دزد است. دزده و آدم خلافکارهای داستان کاملاً با نقشه و هدف پیش می‌روند، اما پلیس همین طوری الکی و نمی دانم از کجا، نقشه آنها را نقش برآب می‌کند. اصلاً معلوم نیست که این پلیس‌ها از کجا آمار خلافکارها را میگیرند؟! می‌بینید چیزی به نام منطق داستانی وجود ندارد؟! من خودم چندشب پیش اصلاً نفهمیدم پلیس از کجا فهمید کابین کجاست و بمب دارد. چطوری در انبار رفتند و….؟ این موضوعات را که می‌بینیم حرص می خوریم و حرفش را می‌زنیم اما کو گوش شنوا؟! دوباره سر کار بد همه می نشینیم و از بدی های کار قبل می گوییم اما همان اتفاقات دوباره تکرار می‌شود. میبینی که همان آدم هایی که اول کار داشتند غر می زدند که چنین و چنان باعث مشکل در کار می شوند!
.
اختلافات فراوان در پشت صحنه «ماتادور»
سر«ماتادور» همه بازیگران با هم دچار اختلاف شدند و فقط مدیریت جواد نوروزبیگی بود که کار به سرانجام رسید. اگر ایشان و آقای منتظرالمهدی حرفه‌ای برخورد نمی کردند، این کار اصلاً ساخته نمی شد.

سام درخشانی

این سریال اصلا منطق داستانی ندارد
بالاخره یک بودجه‌ای خرج این سریال شده و همه ما باید پای مسئولیت‌هایمان بایستیم. واقعیت این است که تقصیر ناجی هنر و شخص منتظرالمهدی نیست. به این دلیل که ایشان تمام تلاشش را کرده و پولی فراهم کرده که یک کار آبرومند ساخته شود. این ما هستیم که باید براساس داستان و قصه پیش برویم نه اینکه همین‌طوری و فقط با توکل به خدا. پلیس باید کشف و شهود داشته باشد. نمی شود که به مخاطب بگوییم که چون پلیس است پس همه چیز دان است و از همه اتفاقات باخبر. این سریال به نظرم کاملاً تکه‌پاره است و هیچ منطقی پشت رخدادهای داستان نیست. لااقل من که به عنوان یکی از بازیگران آن متوجه نشدم.

روزهای خوب با «پژمان»
من از همکاری با گروه «پژمان» واقعا راضی هستم. همه چیز سرجایش بود و گروه همه کاملاً‌حرفه‌ای بودند. از نویسنده های کار تا محسن چگینی نازنین و سروش صحت که آدمی فرهیخته و بااخلاق است. نوشته‌های پیمان و مهراب قاسم خانی هم اینقدر خوب بود که وقتی نوشته هایشان دست ما می‌رسید، فقط دوساعت به آنها می‌خندیدییم.
.
به زودی میخکوب خواهید شد!
«پژمان» هنوز به آن بخش اصلی نرسیده. الان تازه در بخش معرفی هستم و شک نکنید یکی دو قسمت دیگر هیچ‌کسی نمی تواند از کنار این مجموعه به سادگی عبور کند و میخکوب خواهد شد. خود من در این چند شب هرجایی که بودم خودم را رساندم را سریال را ببینم و بخندم.

سام درخشانی

مدیربرنامه وقتی برای هنرمند خوب است که …
سیستم حرفه ای می گوید که هنرمند باید مدیربرنامه داشته باشد. پیش می‌آید که ارگان های مختلف برای مراسم‌های مختلف از ما دعوت می کنند که به عنوان میهمان حضور داشته باشیم من خودم اصلاً دوست ندارم که بیایم و برای مبلغ با تماس گیرنده بحث کنم.خب این در شان من نیست، من کار فرهنگی می‌کنم و نباید برخورد این‌شکلی داشته باشم بنابراین مدیربرنامه برای اینجور کارها خیلی خوب است. در زمینه هنری و برای تنظیم قراردادهای کاری هم بد نیست مدیربرنامه باشد اما این موضوع هنوز بین بازیگران جا نیفتاده ولی برای خواننده‌ها این موضوع دیگر طبیعی شده.

سام درخشانی

همه چیز در سینما شده رابطه
به نظرم اگر کارگردان و تهیه‌کننده ای بازیگر را بخواهند دیگر نیازی به دلالی مدیر برنامه و مافیا درست کردن نیست، اما در سینما می‌توانم بگویم که در اغلب اوقات انتخاب بر اساس رفاقت پیش می رود. روابط خصوصی و این میهمانی و آن میهمانی و همکاری‌های قبلی است که تعیین‌کننده است نه توانایی بازیگر. شما ببینید وقتی سینما جو یک نفر را می گیرد همه فیلم‌ها با حضور آن بازیگر است، انگار اصلاً هم مهم نیست که آن بازیگر می‌فروشد یا نه فقط الکی او را سرکار می برند. مثلاً اگر دور، دور سام درخشانی باشد دیگر من وقت سرخاراندن ندارم همه من را برای فیلمشان می‌خواهند، می‌گویم سرکارم اما بازهم می گویند خب اشکالی ندارد منتظر می‌مانیم تا تو کارت تمام شود، خب چه کاریه؟ بروید سراغ یک نفر دیگر.

سام درخشانی

تحقیق خاصی نداشتم
من تحقیق خاصی برای نقشم نداشتم، بالاخره در طول این سالها آدم‌های این شکلی را دیده بودم و تمام تصوراتم را پیاده کردم. تصورم دقیقاً همین شکلی است که در «پژمان» می‌بینید، آدمی که شکمش بزرگ است و این‌شکلی حرف می‌زند و….
.
پژمان جمشیدی اشتباهی وارد دنیای فوتبال شد
واقعیت ماجرا این است که بالاخره یک نفری باید این کار را می‌کرد. پژمان آمد و اسم خودش را هم گذاشت. شاید از نظر من هم شبیه به خودزنی باشد اما نظر آدم‌ها با هم متفاوت است او همیشه هنر را دوست داشته و می‌بینید که چقدر هم خوب بازی می کند. من یادم می آید که پژمان همیشه در کنار کارهای ورزشی‌اش میان آدم‌های هنری بوده و در بازیگری هم موفق است، اصلاً‌من فکر می کنم اشتباهی وارد دنیای فوتبال شده. خوانندگی را هم تجربه کرده و به زودی قرار است آلبومش منتشر شود.
.
من دوستان فوتبالی زیادی دارم. اما اینکه بخواهم با کسی اینقدر صمیمی باشم که صبح تا شب با او باشم و ارتباط خیلی نزدیکی با او داشته باشم مثل پوریاپورسرخ و علی کریمی نه، این جور دوست فوتبالی ندارم.

سام درخشانی

۸ دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

 1. mehdi :
  23 مهر 92

  سایت دوستی ها رو خیفلی دوست دارمو هر روز به ان سر میزنم؟
  برو بابا جمش کن عمو. خر گیر اوردی؟ چرا الکی اینارو اضافه کردی؟ حد اقل یجوری مینوشتی که ضایع نباشه

 2. دانیال :
  23 مهر 92

  سلام ادمین جان این مصاحبه رو خودت گرفتی با سام درخشانی؟؟ ممنونت میشم جواب بدی.منتظرم

 3. شادی :
  23 مهر 92

  بله دیگه خوبه که اینم میاد اینجا:)

 4. بهنام :
  23 مهر 92

  عالی

 5. ehsan :
  23 مهر 92

  خودشون میبرن و خودشون میدوزن و بعد بعضی از دوستان میای میگی بد بوده کار بهت انگ اجنبی پرستی میزنن ! این سریال رو انگار چند تا بچه کودکستانی تهیه کرده بودن

 6. علی.م :
  23 مهر 92

  فقط عکس آخر لیلا اوتادی

 7. آرمین صاحبی :
  23 مهر 92

  سلام ادمین جان ؛ ممنون از این پست قشنگ ؛ دوستان خیلی کم لطف هستن و نظراتشون محترم اما واقعا خارج از بحث نوشتن ؛ بازم مرسی واسه این پست زیبا

 8. saman_6485 :
  24 مهر 92

  کاملا حق با سام هست. واقعا سریال ضعیفی بود.نه فیلمنامه جذابی داشت نه کارگردان از بازیگراش بازی گرفته بود.انگار همه مدت سریال بر حسب اتفاقاتی که منتظرش بودن جلو میرفت.فقط تا تونسته بودن افکت های تصویری مصنوعی که خیلی هم مشخص بود اضافه کرده بودن واسه جذابیت سریال.اگه یادتون بیاد مینی سریال سقوط ازاد با بازی حامد بهداد و پوریا پورسرخ هم همین گونه بود ولی اونجا بازیگراش یکم طبیعی تر و حرفه ای تر بازی کردند.پس واقعا باید به مردم حق داد که برن سریال های مزخرف ترکیه ای و کلمبیایی رو ببینند.