دوستی ها – دانلود فیلم و سریال، موزیک، انیمیشن، بازی

خداداد عزیزی از سریال پژمان و بازیگر نقش اول این سریال گلایه دارد؛

دوست داشته این طور نشان داده بده که توسری خوره و عقده دیده شدن داره!

گلایه خداداد عزیزی از پژمان جمشیدی

خداداد عزیزی که با بازی نقش 30 ثانیه ای خودش در فیلم سینمایی «خوابم می آد» ساخته رضا عطاران آن موقع سر و صدای زیادی به پا کرد و خیلی مورد توجه قرار گرفت، به بهانه پخش سریال «پژمان» گفت‌وگویی خواندنی با «جام جم» داشته و همراه با گلایه ضمنی از پخش این سریال، با بیان این‌ نکته که بازیگر خوبی نیست و ترجیح می دهد نقش خودش را بازی کند؛ گفته است: همین نقش خداداد عزیزی که مردم دوستش دارند، به خاطر همین لطف و محبت مردم، به نظرم لایق جایزه اسکار است!


.
به نظر شما مردم ما سینما و تلویزیون را بیشتر دوست دارند یا فوتبال را؟
خودتان می گویید مردم. پس مردم هم باید پاسخ بدهند، مثلا من به شخصه فوتبال را دوست دارم، اما یک خانم حتما سینما را بیشتر از فوتبال می پسندد.
خداداد عزیزی
به طور کلی روابط فوتبالی ها با سینمایی ها بد نیست و رفت و آمد زیادی با هم دارند. چرا؟
روابط فوتبالی ها با همه خوب است غیر از خودشان! من هم چند دوست خوب در سینما دارم که با آنها در ارتباطم، البته خودم زیاد اهل فیلم دیدن نیستم، اما دوستانم به من لطف دارند و وقتی به تهران می روم همدیگر را می بینیم.
خداداد عزیزی
شما یکی دو سابقه بازیگری جلوی دوربین هم دارید. از این تجربه تان برایمان صحبت کنید.
من یک بار در زیر آسمان شهر بازی کردم، البته آن موقع هنوز فوتبال هم بازی می کردم و فکر کنم در تیم پاس بودم، یک بار هم در فیلم سینمایی رضا عطاران که اسمش بود… (یادش نمی آید)
.
خوابم می آد!
آها همین بود، البته رضا اسمش را چند بار عوض کرد. برای همین یادم نمانده. اما به هر حال تجربه جدیدی بود. رضا که همشهری من است از من خواست کمکش کنم و من هم «نه» نگفتم.
.
چقدر دستمزد گرفتید؟
هیچی بابا، البته اول بنده خدا پیشنهاد داد گفت بیا یک نقش خوب بازی کن و رسمی و عرفی قرارداد ببند. اما من نه وقتش را داشتم و دارم، نه هنرش را و نه حوصله اش را. برای همین گفتم در حد کار راه اندازی در خدمتم.
.
یک بار اما برای فیلم بازی کردن قرارداد بستید، درست است؟
برای فیلم بازی کردن نبود، برای ساختن فیلم زندگی ام بود که این کار را کردم، اما تهیه کننده اش پیدا نشد، احساس کردم روراستی در کار نیست و من هم کنار کشیدم. یک بار هم از یک شبکه خارجی آمدند مشهد. بردمشان شاندیز یک شیشلیکی باهم زدیم و فیلمی گرفتند که اتفاقا فیلم خوبی هم شد، اما اسمش فیلم زندگی نبود، یک جور مصاحبه تصویری مفصل بود.
.
به نظر شما فوتبال سوژه خوبی برای فیلمسازی است؟
قطعا همین طور است… از همین ابومسلم خودمان به عنوان یک تیم دسته اولی و شهرستانی و اتفاقاتی که در این چند ساله در آن افتاده، می شود یک تراژدی بزرگ ساخت. حالا شما بروید به رده های بالای فوتبالی تا برسید به راس ماجرا… ببینید چه سوژه هایی که گیر فیلمسازان نمی آید!

گلایه خداداد عزیزی از پژمان جمشیدی

کلا با ورود فوتبالی ها به سینما موافقید؟
مشکل اصلی فوتبال ما این است که غیرفوتبالی ها راس کار هستند. وقتی ما دوست نداریم یک غریبه در کارمان دخالت کند، حتما سینمایی ها هم دوست ندارند. اما یک وقت هست موقعیت ایجاب می کند این اتفاق بیفتد وگرنه من لزومی نمی بینم بروم به جای محمدرضا گلزار نقش اصلی یک فیلم را بازی کنم!
.
الان در سریال پژمان موقعیت ایجاب کرده یک فوتبالیست باشد؟
دقیقا، چون داستان درباره یک فوتبالیست است، البته تاکید می کنم داستان درباره شخص پژمان جمشیدی است، نه یک فوتبالیست. شخصیتی را که پژمان بازی می کند خیلی از فوتبالیست ها از جمله خود من اگر در زندگی واقعی داشتم حتما بالای 100 بازی ملی در کارنامه ام بود.
.
شما که پژمان جمشیدی را می شناسید بگویید آیا این واقعا شخصیت خودش است؟
من این را نمی گویم. او دوست من است و بازی ملی در کارنامه اش هست. حضورش در این سریال هم با هوشیاری و عقل کامل خودش بوده و دوست داشته این طور نشان داده شود که توسری خور است و عقده دیده شدن دارد، اما من یکی به هیچ عنوان اجازه نمی دهم شخصیت یک فوتبالیست این طور برای مردم نمایش داده شود.
.
اما خیلی از هم صنف های شما از بازی پژمان تعریف می کنند…
مثل این می ماند که ما رضا عطاران را بفرستیم برای استقلال بازی کند؛ بعد تیم مقابل به این بنده خدا لایی بیندازد و ما بگوییم این فوتبال بلد نیست. من متخصص نیستم که بگویم پژمان خوب بازی کرده یا نه.
.
حالا شما فوتبال بازی کردن هنرمندان را دیده اید؟
بله زیاد، در جام رمضان هر سال که جام ستاره ها برگزار می شود با آنها بازی کرده ام. یک بار هم تیم فوتسال ستارگان به مشهد آمد و با همشهری های ما بازی کرد، البته من هم در تیم شان بودم اما باختیم دیگر… خاطرم هست همین سام درخشانی که در سریال پژمان بازی می کند شوت های خوبی می زد!
.
آن قدر که سینمایی ها عشق فوتبالند فکر کنم فوتبالی ها عشق سینما نیستند، نه؟
خب ورود به فوتبال آسان است، اما ورود به سینما نه، فوتبال یک توپ می خواهد با 11 تا لباس فرم که اسمش بشود یک تیم، اما یک فوتبالیست اگر عشق سینما هم باشد مگر بلد است فیلم بسازد؟
.
دوست دارید کدام نقش را بازی می کردید؟
گفتم من زیاد اهل فیلم دیدن نیستم، اما واقعیتش این است که هیچ وقت نخواسته ام اصلانقش بازی کنم، چه برسد به این که بخواهم نقش کسی را بازی کنم. همین نقش خداداد عزیزی که مردم دوستش دارند، به خاطر همین لطف و محبت مردم، به نظرم لایق جایزه اسکار است!

۱۷ دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

 1. امید :
  02 آبان 92

  ای بابا…تو بگو این خداداد عزیزی از کی گله نداره

  • amirpiri :
   17 آذر 92

   والا چی بگم ای افغانی توی کا سیستو انتور چیزاهم دخالت میکنه حالاچیبرسه پژمان که فوتبالیست.

 2. اِسان :
  02 آبان 92

  هر از گاهی یه چیزی میگه که نظرا و چشما بش جلب بشه، چون خیلی وقته رفته کنار..
  والا از هر کی بپرسی میگه که این فقط شخصیت پژمان جمشیدیه، اونم تو یه سریاله طنز..
  ربطی به فوتبالیس نداره که این همه چیو قاطی کرده با هم !!!!!
  خداداد مثلن داره میگه که الان فوتبالیستا عقب مونده و تو سَری خور نشون داده میشن با این سریال !!!!!!! حتا بچه هم همچین فکری نمیکنه !!!!
  والا همه به چشم طنز به سریال نیگا میکنن.
  طلب شفا میکنم واسش و هم واس جمشیدی.

 3. اِسان :
  02 آبان 92

  فقط سه چهارتا فیلمو سریال من سراغ دارم این بازی کرده، غلط کرد که میگه به بازی کردن علاقه ندارم.

  • کمی :
   11 آذر 95

   کمی محترمانه تر.

 4. محمدم :
  02 آبان 92

  اخه به تو چه افغانی!اصلا پژمان جمشیدی رو خیلی دوست دارم!دوست دارم از این به بعد فیلم بازی کنه!مگه نه آقای مدیر؟

  • مهدی :
   25 بهمن 92

   اقای (محمد م)حالا خداداد رو افغانی کردینش امثال شما ها…….بی چشم روهای نمک نشناس حیف امثالی مثال خداداد عزیزی که به این ملت وکشور خودشون خدمت کردن…….وادمایی پیدا بشن مثل توکه معلوم اصلا مال کدوم رگ و ریشه هستی که دیگرانو به کشوری و نسبی نصبت میدی و بهش بگن افغانی…..خداداد از نزاد تورکی هست که ایرانی اصیل این کشوره………

  • عماد :
   11 تیر 93

   اقا مهدی حرفتون کاملا درسته این جور ادما مثل این یارو یه مشت نمک نشناس نمک به حومن که خوبی یه ادم رو زود فراموش میکنن همین خداداد کلی مردم کشور رو خوشحال کرد و هر کی میگه افغانیه غلط کرده البته به افغانی ها توهین نشه چون اونام انسان و محترم / یا علی مدد

  • ایران سرای من :
   21 بهمن 95

   اقا محمد اصیله پارسی ، شما کجایه دنیا رو گرفتی برادر من؟ طوری هستی که بهمون تووو دنیا نگن جهان سومی؟ جهان سومی که شاخ و دم نداره . همین کارا رو میکنیم که وضعیتمون اینه . امریکا چطور شد امریکا ؟ غیر از این که خیلی از پیشرفتاشو مدیون همین جماعت مهاجرشه؟ روی صحبتم با اقای خداداد نیست ، ایشون دینشونو به مملکتشون ادا کردن . تو چی محمد اقا ؟ اقای پارسی پر ادعا !!!! مشکل ما همین ادعامونه که هیچی نداریم و فقط به یه گذشته پرشکوه دلمونو خوش کردیم که تازه افغانستانم یک زمانی جزو خاک ایران بود . چون کشورش جنگ زده اس دلیل نمیشه به عنوان واژه ای چون ناسزا استفاده بشه . تازه افغانستان در کشورهای توسعه یافته خیلی از ایران جاافتاده ترم هست . برو محمد اقا ، برو نیگا کن کجای دنیا رو پر کردی ؟ تا ایران مردمانی چون شما داره ، پیشرفت نمیکنه چون که سرتا پا ادعاست و پوچ و توخالی . ننگ بر من که بخوام روزی مثل تو رفتار کنم .

 5. کیان :
  07 آبان 92

  آقای نسبتاً محترم محمد(م) لطفاًَ مودب باش هر کسی واسه خودش عقیده و نظری نداره .

 6. Majidjan :
  16 آبان 92

  من نمیدونم چه لزومی داره از هر سریال آدم باید درس اخلاق و زندگی بگیره ؟! یا مثلا فلان شخصیت اومده در نقش یک بازیگر در یک سریال بازی کرده ، بعد کل همکاران یا هم صنفانش رو برده زیر سئوال ؟ آقا یه سریال طنزه دیگه ، همین.
  قرار نیست آداب معاشرت یاد کسی بده یا عده ای رو ( در اینجا فوتبالیست جماعت ) بالا پایین کنه که !

 7. پیتری :
  15 دی 92

  آدمایی که اورزه ی حرف حقیقت زدن داشته باشن خیلی کمن مرد میخوادمثل خداداد واسه حرف زدن توی این …

  • پارسا.ع :
   06 تیر 96

   چی؟!
   اوره داره؟!
   کلسترول؟!!
   ها؟!
   چی؟! شیییب؟! باااام؟!
   :))
   اورزه‌تون توی حلقه دبیر ادبیات دوران تحصیل !!
   :)))

 8. بچه خواجه ربیع :
  15 دی 92

  اصولا خراسان است که مهد دلیران است به هرجای تاریخ سربزنید یه خراسانی رو در راس میبینید اونوقته که دردتون میگیره وهمینطور ….

 9. ایران :
  26 دی 92

  خاک بر سر ایرانی های نژاد پرست که همیشه مشکلشون با قیافه ی آدماست و واسه همینه که تا اون حدی که لا یق ایران وایرانی است آنقدر پیشرفت نکردیم!تا یکی میره بالا میزنیم تو سرش اونم از رو حسادت! خداد همان غزال تیزپای آسیا افغانی است؟؟!!!!!!!!!!!! واویلااااااااا از دست مردمان کوته بین…..

 10. hasan :
  03 فروردین 94

  مطمئن باشید اگر خداداد میخواست میتونست به واسطه محبوبیتش الان تو جایگاه خیلی بالایی باشه ولی نخواست که از محبوبیتش مثل خیلیها سو استفاده کنه و برای خودش جایگاه و مقام بخره در حالی که واقعا میتونست
  ولی خداداد از این محبوبیتش استفاده کرد تا چشم ما مردم رو باز کنه و خیلی از کسانی که دارن باعث نابودی و خراب شدن ورزش فوتبال میشن دستشون رو رو کنه ولی متاسفانه به دلیل وجود بعضی از آدمهای ساده لوح و یا بلانسبت حرف مفت زن همون کسانی که خداداد سعی داشت رسواشون کنه بواسطه ساده لوحی خیلی از مثلا فوتبالدوستها و فوتبالیستها توانستند کار خودشون رو پیش ببرند و با حیله و دروغ و فرافکنی توانستند همون کسانی که روزگاری خداداد را اسطوره فوتبال ایران میدانستند رو گول بزنند و با حیله و خیلی کارهای کثیف دیگه اونهارو مقابل خداداد قرار بدند تا خودشون رو از حرفها و روشنگریهای خداداد دور نگه دارند.
  حال متاسفانه ما که واقعا دوست داریم فوتبالمان پاک و حرفه ای باشه دانسته و یا ندانسته داریم با کسانی همکاری میکنیم که دارند تیشه به ریشه فوتبال و اسطوره های فوتبالمان میزنند و ما را با حیله و مکر مقابل همون اسطوره ها قرار میدهند تا خودمان با دست خودمان چیزهایی که باورشان داریم و دوستشان داریم را از بین ببریم و نابود کنیم.
  متاسفم

 11. احمد :
  18 بهمن 95

  لعنت بر نژاد پرستان ما وقتی به هم رحم نمی کنیم انتظار داریم خارجی ها به ما رحم کنن همونایی که دیروز برآ ترک ، کرد ، لر ، عرب و… جک می‌ساختن امروز برآ خدادداد حرف دار میارن که افغانیه و…