دوستی ها – دانلود فیلم و سریال، موزیک، انیمیشن، بازی

شخصیت شناسی آدم ها از روی امضای آنان

شیوه امضا کردن آدم‌ها می‌تواند برخی از خصوصیات‌شان را آشکار کند

شخصیت شناسی از طریق امضای افراد

حتی اگر هم خودش بخواهد، نمی‌تواند آنچه درونش است را پنهان کند. کافی است کمی با فوت‌ و‌ فن‌های شخصیت‌شناسی آشنا باشید و نتیجه چند تحقیق را به دقت خوانده باشید، تا دست هر کسی برایتان رو شود.
.
اگر می‌خواهید بدانید بغل دستی‌تان، واقعا کیست و چه ویژگی‌هایی دارد، بهتر است یک قلم و کاغذ جلویش بگذارید و بخواهید برای یادگاری هم که شده به شما امضا بدهد. متخصصان نشانه‌شناس و گروهی از روانشناسان، معتقدند شیوه امضا کردن آدم‌ها می‌تواند برخی از خصوصیات‌شان را آشکار کند و به ما بگوید که در مقابل‌شان باید چه رفتاری را در پیش بگیریم…

شخصیت شناسی از طریق امضای افراد

 امضای منطقی‌ها
اگر در زمان امضا کردن، خودکار را به طرف عقربه‌های ساعت حرکت می‌دهد، فردی منطقی است. اما اگر برعکس این حرکت را انجام می‌دهد، احتمالا با فردی روبه‌رو هستید که به آسانی دلایل شما را نمی‌پذیرد و قانع نمی‌شود، چراکه افرادی که برخلاف عقربه‌های ساعت امضا می‌کنند، معمولا آدم‌هایی غیرمنطقی هستند. پس بهتر است زمانی که فرد مقابل‌تان امضا می‌کند، در کنارش حضور داشته باشید تا علاوه بر شکل امضا، بتوانید جهت حرکت خودکار روی کاغذ را هم ببینید.
.
امضای بی‌خیال‌ها
کسانی که امضایشان، گنگ و خط‌خطی است و با عجله و بدون درنگ امضا می‌کنند، زندگی را آسان می‌گیرندو به خاطر موانع‌‌ای که  برسر راه‌شان است، زندگی را به کام خود تلخ نمی‌کنند. اگر شما هم آدم آسان گیری باشد،‌در کنار آنها خوش‌خواهید گذراند؛ اما اگر سخت گیر و عصبی باشید بودن با آنها برای‌تان سخت‌ترین کار خواهد بود.
.
امضای جدی‌ها
آدم‌هایی که هنگام امضا کردن، خودکار را روی کاغذ فشار می‌دهند، اغلب افراد جدی و منظمی هستند. اگر کاری را به آنها سپرده‌اید، نیازی نیست که نگران انجام شدنش باشید، چون نظم آنها نگرانی شما را برطرف می‌کند اما باید بدانید که این افراد استرس زیادی دارند و احتمال دارد از ضربه‌ای یا سختی‌ای که در کودکی خورده‌اند، آسیب دیده باشند.
.
امضای مرموز‌ها
اگر هنگام امضا کردن، خودکار را آرام حرکت می‌دهد و مراقب است که به بهترین شکل امضا کند، احتمالا شخصیتش با آنچه بروز می‌دهد متفاوت است و می‌خواهد در مقابل شما، خود را بهتر از آنچه که هست جلوه دهد. در مقابل چنین فردی کمی محتاط باشید و زمان بیشتری را صرف شناختن خود واقعی‌اش درنظر بگيريد، چراکه به احتمال زیاد، او چیزهای زیادی را برای پنهان کردن از شما دارد.
.
امضای آدم‌های مغرور
آدم‌هایی که به‌جای امضا کردن، نام خود را می‌نویسند، خود را فردی باارزش می‌دانند و به توانایی‌هایشان ایمان دارند. آنها دوست دارند نامشان را در همه جا مطرح کنند و آنقدر خود را مطرح و توانمند می‌دانند که ممکن است گاهی مغرور و خودخواه جلوه کنند. این افراد تمام تلاش‌شان را می‌کنند تا در موقعیت‌های شایسته‌ای قرار بگیرند و از این راه احساس غرور‌شان را ارضا کنند.
.
امضای برونگراها
اگر با فردی روبه‌رو هستید که بزرگ و با حروف درشت امضا می‌کند، احتمالا با یک برونگرا در ارتباط هستید. بررسی‌ها می‌گوید آنها افراد با اعتماد به نفسی هستند که گاهی خودشان را بیش از حد باور دارند اما به‌دليل اراده قوی‌شان می‌توانید روی آنها حساب کنید. از طرف دیگر، کسانی که در سمت راست یک متن امضا می‌کنند، آدم‌هایی برونگرا و اجتماعی هستند که خیلی راحت با غریبه‌ها صمیمی می‌شوند و اگر با چنین فردی به مهمانی دعوت شوید، حتما به شما خوش می‌گذرد.
.
امضای صادق‌ها
برای آنکه بدانید با فردی صادق روبه‌رو هستید یا نه، می‌توانید از او بخواهید یک فرم را هم امضا کند. بررسی‌ها میگوید اگر او بالای فرم را امضا کرد، احتمالا آدم راستگویی نیست، اما اگر پایین فرم را امضا کرد، بیشتر می‌توانید به گفته‌هایش اعتماد کنید. از نظر آنها کسانی که بالای فرم را امضا می‌کنند، کمتر به تعهدات‌شان پایبند می‌مانند؛ پس بهتر است قبل از اعتماد کردن بهانه‌ای برای گرفتن امضایش پیدا کنید.
.
امضای لجباز‌ها
اما اگر طرف مقابل‌تان در امضایش از خطوط عمودی استفاده می‌کند، باید بدانید با فردی لجباز روبه‌رو هستید که معمولا هر کاری که بخواهد، انجام می‌دهد، چراکه این افراد، معمولا روی تصمیم‌ها و کارهایی که می‌خواهند انجام دهند، پافشاری می‌کنند. البته این خصلت آنها همیشه هم بد نیست، چون برای رسیدن به چیزی که می‌خواهند تلاش و پافشاری می‌کنند، اگر شما هم آدم لجبازی هستید، ‌احتمالا آسان با چنین فردی کنار نمی‌آیید.
.
امضای عصبی‌ها
اگر با فردی روبه‌رو هستید که امضایش شلوغ ‌است، بدانید که شخصیتی مضطرب و ناآرام دارد به ویژه اگر این شخص، امضایی با شکل‌های در هم و آشفته را انتخاب کرده ‌است، می‌توانید آسان‌تر احتمال مضطرب بودنش را مطرح کنید. چنین فردی آسان از کوره در می‌رود، پس در مقابل او کمی محتاط‌تر رفتار کنید. بعید نیست که این افراد آدم‌های شکاکی باشند و بخواهد از همه رفتارهای شما سر در بیاورند.
.
امضای درونگراها
افرادی که سمت چپ صفحه را برای امضا کردن انتخاب می‌کنند، آدم‌های خجالتی و درونگرایی هستند که راحت با هرکسی کنار نمی‌آیند. این افراد از اینکه به جمعی وارد شوند که کسی را در آن نمی‌شناسند عذاب می‌کشند و دوست ندارند کسی سر از کار‌شان در بیاورد. آنها سرشان به کار خودشان گرم است و قرار گرفتن در موقعیت‌های ناگهانی، می‌تواند آنها را به شدت مضطرب و حتی ناامید کند.
.
امضای مهربان‌ها
آدم‌های مهربان و بخشنده، هنگام امضا کردن، قلم را بسیار آرام روی کاغذ حرکت می‌دهند. سادگی امضای آنها، از قلب ساده‌شان خبر می‌دهد. آنها یا شخصیتی ساده دارند یا سواد بالایی ندارند. این افراد به راحتی حرف دیگران را باور می‌کنند و خودشان هم برای بزرگ‌تر جلوه دادن شخصیت‌شان به دروغ و فریب رو نمی‌آورند.
.
امضای سختکوش‌ها
کسانی که در امضایشان از خطوط منحنی و بدون زاویه استفاده می‌کنند، آدم‌های سختکوشی هستند که با هوش و پشتکار فراوانشان به هر چه بخواهند می‌رسند. این افراد برای رسیدن به اهداف خود بسیار مصمم و پر تلاش هستند و تا رسیدن به هدفشان، صبور و بردبارند.آنها حتی با وجود مشکلات هم، هرگز از تصمیم‌شان منصرف نمی‌شوند.
.
امضای‌خجالتی‌ها
کسانی که کوتاه و کوچک امضا می‌کنند، افرادی خجالتی هستند که اعتماد به نفس پایینی دارد. آنها از توانایی‌های خودشان a و معمولا خود را در حاشیه قرار می‌دهند وa در مهمانی‌ها به راحتی با غریبه‌ها صمیمی نمی‌شوند. آنها آنقدر به خودشان بی‌اعتماد هستند که حتی نمی‌خواهند در صفحه کاغذ جای زیادی را اشغال کنند و سعی می‌کنند امضایی کوچک داشته باشند.

۲۶ دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

 1. احسان :
  09 آبان 92

  جالب و کامل بود !

 2. سمانه :
  10 آبان 92

  مهربان!
  جالب بود مرسی

 3. بانوی شرقی :
  10 آبان 92

  لجباز .مهربان .خجالتی.

  • فاطمه ياس :
   11 آبان 92

   بانو جان واقعا خجالتي هستي يعني؟! از روي كامنتات اينجوري به نظر نمياد عزيزم.
   منم صادق و منطقي و برونگرا بودم.
   به هر حال جالب بود.اين روانشناسا از كجا اينا رو در ميارن؟!!!

   • اِسان :
    11 آبان 92

    ایولا واقعن باس زبونتونو طلا گرفت فاطمه خانم، با این نظر زیباتون.. من هیچ مشکلی ندارم با بانو و اصن نمیشناسمش، اما واقعن از رو هر نظرش معلومه که خیلیم سرزبون داره.
    یعنی از تیز بودنتون خیلی تعجب کردم فاطمه خانم و جای تــــــحســـین داره!!! ( سفره 7سین داره.لول.) اگه یه مَرد بود خب تعجبی نداشت.

   • jAvAd :
    11 آبان 92

    بابا اعتماد به سقف
    شما هم ترسو رو فراموش کردی

   • فاطمه ياس :
    12 آبان 92

    اين از محسنات بانو خانومه كه خجالتي نيستن آقا اسان.در جريان باشيدا.در ضمن در مورد برونگرا هم توي متن توضيح داده و درونگرا هم ميشه نقطه مقابلش.از يه آقاي تيز بين بعيد بود ندونه!!!!

   • فاطمه ياس :
    12 آبان 92

    آقا جواد شما با كي بوديد؟

   • بانوی شرقی :
    12 آبان 92

    عجب تحقیقات گسترده ای!!!!همه ی نظرات منوبررسی کردین؟؟؟؟

   • اِسان :
    12 آبان 92

    آره میتونی اینجوریم فکر کنی تا یه کمی از زبونت مثلن کم شه.

   • بانوی شرقی :
    12 آبان 92

    چقد دوست دارم پسرای امثال تورو بزنم شل وپل کنم تاشاید یه خرده هم مثلااززبونتون کم بشه؟

 4. اِسان :
  11 آبان 92

  ببخشید برونگرا و درونگرا یعنی چی ؟؟؟؟؟
  آیا برونگرا یعنی چیزایی که داخلت هست رو بیرون میدی و درونگرا یعنی چیزایی که بیرون هست رو تو میدی، درسته ؟؟؟؟؟؟؟؟

 5. jAvAd :
  11 آبان 92

  درست میبینم تعجب من رو کدوم شاتل فضایی میگیره نظرم تایید شده 😀

  • Admin :
   11 آبان 92

   پسر تو خواب نداری؟ عجب سمجی هستیا!
   من که میبینی بیدارم مجبورم. تو باید جبل رو بخونی (جیش + بوس + لالا)
   برو عمو جون برو گلم 😀

 6. بانوی شرقی :
  12 آبان 92

  اوووووو….شخصیت من چه مورد توجه همگانه.بعدشم بندرو باید توواقعیت ببینید خیلیم خجلتیم.اسان خان باید بگم که اگه کسی رواعصابم پیاده روی کنه خوب بلدم جوابشو بدم.

  • اِسان :
   12 آبان 92

   شـــخـــصـــیـــت !!!!!!!!!!!!!!!!!!
   تنها چیزی که ما میبینیم اینه که تو هر پُستی میپری جواب میدی، پُستایی که بعضی شخصیتا ربط داره که دیگه نگو، اوهو.
   اگه من این کارو میکنم چون خیلی فرق میکنه قضیش با شما و اینکه نطرایی که نیاز هس رو جواب میدم.
   تحقیقات نمیخاد، یه چشم میخاد که همه میبینن.

   • Admin :
    12 آبان 92

    عزیز، بحث رو تموم کنید.

   • jAvAd :
    12 آبان 92

    24 ساعت نبودم ها 😐

   • بانوی شرقی :
    12 آبان 92

    البته من نظرمی ذارم تعدادفوضولامو بشمارم که آمارگیری صورت گرفت.ممنون ازاین که دراین فوضول سنجی شرکت کردین آقا اسان!!!

    • Admin :
     12 آبان 92

     یک بار دیگه در این پست بحث الکی بشه، مجبورم ببندمش.

   • اِسان :
    12 آبان 92

    جواتی رو عشـــقــــه.

  • فاطمه ياس :
   13 آبان 92

   بانو اميدوارم از دست من ناراحت نشي.من ازت تعريف كردم اما انگار…
   شما كه مهربوني پس به دل نگير.با پسرا كمتر كل كل كن گلم.

 7. محمد(بکتاش) :
  12 آبان 92

  شخصا به این حرف ها و استدلال های روانشناس ها هیچ اعتقادی ندارم.

  البته نمی خوام زحمت سهیل رو زیر سوال ببرم.

 8. طهورا :
  29 بهمن 93

  باحال بود.حالا میدونم چه جوری با کسایی که میشناسم رفتار کنم.

 9. دخترشیطون پشت کنکوری! :
  26 اسفند 93

  مهربون….جدی…..برونگرا….!!!
  مهربونو خوب اومد ولی بقیش؟!!!
  خب وقتی درمورد خودم صادق نیست واسه بقیه هم همینطوره دیگه!!!!البته ممنون ازکسی که این مطالبواینجاگذاشته….

 10. بی2 :
  04 فروردین 94

  دیگه گفتن نداره 20 سال پیش همین مطلب رو یجا خوندم الان مثه رمالا فال میگیرم