دوستی ها – دانلود رایگان فیلم، سریال، موزیک و انیمیشن

تبلیغات
بازی زولا
عضویت رایگان بازی آنلاین زولا

سوپراستارهای سینمایی و فوتبالی در محرم کدام هیئت می روند؟

حضور محمدرضا گلزار، مهدی رحمتی، علی کریمی و… در پاتوق های مذهبی

پاتوق های مذهبی سوپراستارها درماه محرم

باز هم محرم و باز حال و هوای هیئت هایی که پر است از شور و شعور، هیئت هایی که بخشی از خاطرات کودکی خیلی از ما با آن گره خورده و هر سال نان و نمک صاحب این سفره را خورده ایم. از هیئت های محلی و خودمانی که بگذریم، در هر شهری هیئت های بزرگی وجود دارد که پذیرای جمعیت بیشتری از عزاداران هستند اما در این میان برخی از جلسات مذهبی هستند که از سطح شهر و استان فراتر می روند و شکل ملی به خود می گیرند.
.
این هیئت ها، معمولا به جز عزادارانی که از بین مردم عادی مراجعه می کنند، پذیرای چهره های مشهور حوزه های مختلف هم هستند که باحضور در این جلسات، همراه با مردم به عزاداری می پردازند. ستاره هایی که شاید خیلی وقت ها جور دیگری به نظر بیایند اما وقتی به تکایا و هیئت های مذهبی می روند، مثل همه مردم عزاداری می کنندو به سر و سینه می زنند.

.

سید مهدی رحمتی در هیئت سید مجید
سید مجید بنی فاطمه یکی از مداحان مشهور کشورمان است که جلسات او همیشه با رونق خاصی برگزار می شود. او حالا دو سال است که هیئت جدید خود را در محله باغ فیض تهران برپا کرده و تمرکز خود را روی جلسات «ریحانه الحسین (ع)» معطوف کرده است. هیئت سید مجید که به صورت مناسبتی برگزار می شود، برای محرم امسال 11 شب برنامه تدارک دیده است که طی آن سید مجید بنی فاطمه بعد از سخنرانی حجت الاسلام عالی به مرثیه سرایی و نوحه خوانی خواهد پرداخت اما شاید برایتان جالب باشد بدانید این هیئت که در غرب تهران برگزار می شود، معمولا پذیرای مهمانان ویژه و سرشناسی هم هست.

سید مهدی رحمتی

سید مهدی رحمتی، دروازه بان تیم استقلال و مردم شماره یک سال های اخیر تیم ملی کشورمان، یکی از چهره های معروفی است که هر از چندگاهی به هیئت سید مجید می رود و به عزاداری می پردازد. مهدی رحمتی مانند شب های قدر امسال که در هیئت «ریحانه الحسین (ع)» احیا گرفت و همراه با پسرش پای منبر سید مجید به عزاداری پرداخت، دهه اول محرم را هم به باغ فیض می آید و عزاداری می کند اما شاید برایتان جالب باشد بدانید رحمتی چگونه با بنی فاطمه آشنا شده و به هیئت او می آید.
.
سید مهدی رحمتی زمانی که در تیم مس کرمان بازی می کرد، خیلی اتفاقی با بنی فاطمه آشنا می شود و این آشنایی در ادامه منجر به دوستی این دو نفر می شود. او حالا چند سالی هست که محرم های خود را با صدای بنی فاطمه می گذراند و پای منبر او سینه می زند.
.
اما اگر کمی اهل فوتبال باشید و اخبار این ورزش هیجان انگیز را دنبال کنید، می دانید که حنیف عمران زاده و سید مهدی دوست صمیمی یکدیگر هستند. همین دوستی باعث شده حنیف هم در ایام محرم پا به پای رحمتی در «ریحانه الحسین (ع)» حضور پیدا کند و به عزاداری بپردازد. نکته جالب در مورد حضور این دو استقلالی در «ریحانه الحسین (ع)» این است که حنیف و سید مهدی درست مثل دیگر عزاداران حسینیه رفتار می کنند و حتی موقع سینه زدن برهنه می شوند و عزاداری مفصلی انجام می دهند.

سید مهدی رحمتی

ریحانه الحسین (ع) کجاست؟
بعضی از نوحه ها هستند که فراگیر می شود و در ضبط ماشین یا حافظه تلفن همراه اکثر ما وجود دارد. «عمو عباس» یکی از نوحه های ماندگار است که چند سال پیش توسط سید مجید بنی فاطمه اجرا و خیلی زود فراگیر شد. بنی فاطمه تا همین چند سال پیش شب های دهه اول را در مسجد الهادیو هیئت ثارالله می گذراند و این هیئت به عنوان جلسه اصلی او شناخته می شد.
.
او بعد از چند سال مداحی در این هیئت، بنا به دلایلی با مسجد الهادی خداحافظی کرد و ترجیح داد در جلسه های دیگر به عزاداری بپردازد. بعد از هیئت ثارالله، بنی فاطمه دو سال پیاپی دهه اول محرم را به اصفهان رفت و در یکی از هیئت های این شهر مداحی کرد.

هیئت سید مجید بنی فاطمه

او بعد از این دوسال دوباره به تهران برگشت و تصمیم گرفت هیئت اصلی خود را در غرب تهران راه اندازی کند. این جلسه مذهبی با نظر حاج محمدرضا طاهری «ریحانه الحسین (ع)» نام گرفت و خیلی زود به یکی از شلوغ ترین هیئت های غرب تهران تبدیل شد.
.
این هیئت در محله باغ فیض تهران واقع است و جلسات آن به صورت مناسبتی برگزار می شود. بنی فاطمه در ابتدا جلسات «ریحانه الحسین (ع)» را در امامزاده «حمیده خاتون (ع)» باغ فیض برگزار می کرد اما بعد از مشکلاتی که در فضای امامزاده به وجود آمد، سید مجید به کمک شهرداری تهران حسینیه «ریحانه الحسین (ع)» را در خیابان 22 بهمن باغ فیض تاسیس کرد تا جلسات خود را در این حسینیه برگزار کند.

.

از علی ضیاء تا گلزار و رادان در هیئت الرضا (ع)
به جز هیئت سید مجید بنی فاطمه که چهره های مشهوری در آن رفت و آمددارند، جلساتت مذهبی دیگری هم در شهر تهران برگزار می شود که چهره های مطرح در عرصه های مختلف به آن مراجعه و عزاداری می کنند. یکی دیگر از هیئت های پرمخاطب شهر تهران، هیئت الرضا (ع) است که مداحی آن بر عهده حاج عبدالرضا هلالی است.
.
جمعیت هیئت های هلالی در ماه محرم آنقدر زیاد می شود که او چند سال است نمی تواند هیئت های محرم خود را در محل ثابت هیئت (میدان خراسان) برگزار کند و به همین دلیل هم با کمک شهرداری و هیئت کشتی استان تهران، شب های دهه اول محرم، سالن کشتی شهدای هفتم تیر را سیاه پوش می کند.

محمدرضا گلزار در هیئت مذهبی

هیئت الرضایی ها در چند سال اخیر معمولا پذیرای چهره های سرشناسی بوده اند، چهره هایی که در حیطه کاری خود ستاره به حساب می آیند و ترجیح می دهند.
.
شب های محرم را پای روضه رضا هلالی و بین سینه زنان جوان هیئت الرضا (ع) بگذارنند. در سال های گذشته چهره های سرشناسی مثل محمدرضا گلزار، بهرام رادان، حبیب کاشانی، محسن کاوه، علیرضا واحدی نیکبخت و سید علی ضیاء هیئت الرضا (ع) را به عنوان پاتوق محرمی خود انتخاب کرده اند و در این هیئت مشغول عزاداری شده اند.

بهرام رادان و عبدالرضا هلالی

بد نیست بدانید امسال، جلسات هیئت الرضا از ساعت 18 و با سخنرانی حجت الاسلام اردستانی آغاز می شود و بعد از آن عبدالرضا هلالی به مرثیه سرایی خواهد پرداخت. البته به جز هلالی، روح الله بهمنی که دوست قدیمی هلالی هم به حساب می آید در این هیئت حضور پیدا می کند و پا به پای حاج رضا به مداحی می پردازد.

علی ضیاء در هیئت عبدالضا هلالی

ما خانه بدوشیم…
هلالی که از 18 سالگی به شهرت رسید و از همان ایام تا امروز جلسات شلوغی را تجربه کرده، در چند سال اخیر بارها محل برگزاری جلسات هیئتش را تغییر داده است. هیئت الرضا (ع) مراسمات خود را که به صورت هفتگی برگزار می شود از مسجد جامع ابوذر آغاز کردند اما بعد از مدتی و بنا به دلایلی به حسینیه قهرودی های خیابان شاهپور نقل مکان کردند و هلالی چند سال در این حسینیه مراسمات خود را برگزار می کرد اما این پایان کرا نبود و هیئت الرضایی ها باز هم جای خود را تغییر دادند و به خیابان دماوند رفتند تا جلسات خود را در حسینیه شهدای صباغچی برگزار کنند.
.
بعد از این حسینیه هم هلالی و پامنبری هایش به حسینیه موسی بن جعفر (ع) واقع در میدان خراسان رفتند و تا امروز در این حسینیه مراسم خود را برگزار می کنند.

عبدالرضا هلالی

علی کریمی در هیئت حاج محمود
حاج محمود کریمی یکی از پرطرفدارترین مداحان کشورمان است که جلسات خود را به صورت مناسبتی در محله چیذر تهران برگزار می کند. حاج محمود که اخلاق های خاص خود را هم دارد، سال هاست برخلاف هم صنف هایش که مراسمات خود را شب ها برگزار می کنند، جلسات محرم خود را عصرها و چند ساعت پیش از اذان مغرب برپا می کند.
.
شاید جالب باشد بدانید که هیئت رایه العباس با مداحی حاج محمود کریمی ماه محرم مهمانان ویژه ای دارد. علی کریمی، چهره محبوب فوتبال کشورمان که این روزها در تراکتور تبریز بازی می کند، یکی از چهره های مشهوری است که اگر فرصت داشته باشد، ترجیح می دهد در این هیئت برای سالار شهیدان عزاداری کند. به جز کریمی، حمید علی عسگر هم هیئت حاج محمود را به عنوان پاتوق محرمی خود انتخاب کرده و در این هیئت حضور پیدا می کند.

حاج محمود کریمی

کریمی شاید یکی از معدود مداحانی است که به صورت منظم چند سال است در یک محل مشخص و ثابت جلسات خود را برگزار می کند که شاید همین موضوع هم باعث انسجام بیشتر جلسات او باشد. کریمی که خودش نیز در یکی از محل های شمالی تهران سکونت دارد، از ابتدا در محله چیذر تهران مراسم خود را برپا کرده و پرچم «رایه العباس» را در امام زاده علی اکبر (ع) برافراشته است.

.

بنیامین پای منبر حاج منصور
«حسن جان (ع)» نام یکی دیگر از هیئت های بزرگ تهران است که حاج منصور ارضی در این هیئت به مرثیه سرایی می پردازد. حاج منصور سال هاست جلسات حسین جان را در این مسجد برگزار می کند، جلساتی که محوریت آن روضه و مرثیه است و مخاطبان آن کسانی هستند که اهل اشک و روضه هستند.
.
بعد از روضه خوانی حاج منصور، مداحان دیگری چون ابوالفضل بختیاری، حسین سازور و سعید حدادیان هم به مداحی می پردازد و عزاداران را به فیض می رسانند. این هیئت قدیمی تهران هم یکی از جلساتی است که چهره های مشهور به آن مراجعه می کنند.

بنیامین بهادری

بنیامین بهادری یکی از این چهره های سرشناس است که هر از چندگاهی برای عزاداری به مسجد ارک می رود. بنیامین که قبل از به شهرت رسیدن به عنوان خواننده پاپ، در جلسات مذهبی و هیات ها حضور پررنگی داشته، این روزها هم مثل قبل در هیئت ها شرکت می کند و به عزاداری می پردازد.

منصور ارضی

به جز بنیامین، چهره های دیگر مثل حسین یاری هم به مسجد ارک می روند و به جز چهره های هنری، چهره های مشهور سیاسی هم در این هیئت شرکت می کنند. محمود احمدی نژاد در چهار سال ابتدایی ریاست جمهوری خود حضور مداومی در این هیئت داشت و محرم ها پای منبر حاجی می نشست. به جز احمدی نژاد، محسن رضایی هم یکی دیگر از چهره های سرشناس عرصه سیاست است که معمولا مسجد ارک را برای عزاداری انتخاب می کند.

علی دایی بانی هیئت محرم

علی دایی در هیئت های بالای شهر تهران
ظهر عاشورا، شام غریبان و سوم امام سه شبی هستند که یک هیئت در حوالی خیابان پاسداران نذری پخش می کند. اگر از اهالی این محل باشید حتما وصف نوع غذاهایی که در این شب پخش می شود را شنیده اید؛ غذاهای نامتعارف مثل میگو سوخاری و البته با کیفیت بالا. هیئتی که برای این سه شب پول زیادی خرج می کند و گفته می شود علی دایی هم یکی از بانیان این هیئت است. البته وقتی این مسئله را با دختر بانی اصلی هیئت مطرح می کنیم، آن را نه تایید می کند و نه تکذیب اما به دیگر سوالات ما پاسخ می دهد تا بدانیم چرا این هیئت این سبک نذری را انتخاب کرده و آیا در دیگر مناطق تهران هم نذری پخش می کند یا نه. طبق گفته های او، از حدود 20 سال پیش این هیئت راه اندازی شده است.

.

اوایل تمام 10 شب محرم نذری می دادند اما کم کم تبدیل به سه شب شد. چیزی که این هیئت را معروف کرده، نه غذاهای خاص که بیشتر به دلیل مداحان مشهور و روضه خوان هایی است که به اینجا می آیند. همین دلیل هم باعث شده تا در قسمت مردانه از همه تهران و به خصوص شرق تهران پا به این هیئت بگذارند و معمولا هم چندین سال است که پای ثابت این هیئت شده اند.
.
غذاهای این سه شب که یکی از ویژگی های اصلی هیئت خیابان پاسداران محسوب می شود از رستوران فارسی گرفته می شود و منو روز رستوران مشخص می کند که نذری هر شب چه غذایی باشد. به همین دلیل، هم کیفیت غذا بالاست و هم نوع غذاهایی که توزیع می شود، متنوع است. میگو سوخاری، کباب چنجه و کباب برگ غذاهایی بودند که سال گذشته بین عزاداران پخش شد.
.
در کنار غذای اصلی یک بسته که شامل سالاد، ماست، زیتون، ژله یا کارامل و نوشابه است هم به عزاداران داده می شود. البته این هیئت در قسمت خانم ها تنها برای فامیل مراسم برگزار می کند اما قسمت مردانه عزاداری مفصل و کاملی دارد که ورود برای عموم آزاد است.
.
بانیان این هیئت غیر از سه شب مفصلی که در خیابان های بالای شهر تهران برگزار می کنند، دو گا هم در ظهر عاشورا در خیابان 15 خرداد قربانی می کنند و گوشت آن را بین نیازمندانی که از قبل شناسایی شده و البته اهالی همان محل توزیع می کنند و اینطور نیست که صرف نذری در خیابان های شمال شهر تهران باقی بماند.
.
گفته می شود بازیگران و افراد مشهور به این هیئت می آیند و اتفاقا همین مسئله یکی از دغدغه های بانیان هیئت است که مردم برای دیدن افراد مشهور پا به این هیئت نگذارند و صرف عزای امام حسین (ع) دغدغه اصلی عزاداران باشد.
.
خود بانیان هیئت تجربه حضور در هیئت های مرکز شهر را داشته اند و تفاوتی بین هیئت خود و هیئت های دیگر قائل نمی شوند و معتقدند هر کسی در حد توان خود برای عزاداری امام حسین (ع) کاری انجام می دهد و نباید با نوع غذا یا مداحانی که به یک هیئت می آیند، ارزش آن سنجیده شود.

زولا

۳۷ دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

 1. mohebini90 :
  ۲۱ آبان ۹۲

  عالی بود دستتون دردنکنه

 2. حسن دریاورز :
  ۲۱ آبان ۹۲

  عالی

 3. lords :
  ۲۱ آبان ۹۲

  منم میرم حسینیه انقلاب

 4. مهدی :
  ۲۱ آبان ۹۲

  این ضیاء هم همش خودشو اینور اونور میندازه تو جمع بزرگان .میخواد بگه مانم هستیم .
  فکر نکید من باهاش لجم اتفاقا همشهری هستیم و دوسش هم دارم .
  واقعیت همینه……

  • Admin :
   ۲۱ آبان ۹۲

   یکی پیدا شد حرف دل ما رو زد.

  • فاطمه ياس :
   ۲۲ آبان ۹۲

   نميدونستم قرار گرفتن تو جمع بزرگان ايراد محسوب ميشه!!مگه چي ميشه ؟شمام اگه ميتونيد اين كارو بكنيد.

 5. محمد :
  ۲۱ آبان ۹۲

  خوب بود!دوست دارم بدونم محسن یگانه کدوم هیئت میره!خخخ

  • فاطمه :
   ۲۰ دی ۹۳

   ببخشید چرا می خندید مثلا محسن یگانه خیلی بد تر از گلزار و بهرام رادانه؟ واقعا که البته منم دوست دارم بدونم اقای یگانه کجا میرن هیئت.

  • التماس دعا :
   ۱۴ مهر ۹۵

   خخخ فاطمه عزیز اخه تازه منم بهتون بگم محسن یگانه کجا می ره ،شما رو که تو مردونه راه نمی دن شما ببینیش واقعا هست یا نه!!
   در کل دعا کنیم ایشالا ریا از همه ادم مشهورا که دوسشون داریم و دوسشون دارن دور باشه
   ظهور اقا هم صلوات…

 6. مصطفی :
  ۲۱ آبان ۹۲

  این هم اضافه میکردین که علی دایی هر شب عاشورا به زادگاهش اردبیل میاد و اونجا عزاداری میکنه!

 7. کامبیز :
  ۲۱ آبان ۹۲

  ادمین خیلی گلی
  دستت مرسی

 8. کارشناس :
  ۲۱ آبان ۹۲

  فکر کن رادان و گلزار برن هیئت.

  • وحید :
   ۲۲ آبان ۹۲

   امام زاده نیستن که ادمن

 9. هومن :
  ۲۱ آبان ۹۲

  آره واقعا راست می گی شده مثل نخود هر آش…

 10. ali :
  ۲۱ آبان ۹۲

  من خارج از ایرانم اما شنیدم هیئت هلالی خیلی شلوغ میشه !!! فایل های صوتی _ تصویری هلالی رو شنیدم صداش انگار گرفته ! ولی نمیدونم چرا خیلی طرفدار داره !!!

  کسی سیب برخی ، جواد مقدم نمیره ؟!

  البته جواد مقدم خیلی ازش انتقاد میکنن چون میکن هیئتش بیشتر شبهه پارتیه با هیئت

  • سید :
   ۰۳ آذر ۹۲

   هیات های مقدم که ما میریم شبه هیات نه چیز دیگه!
   اونهایی هم که این حرفها رو میزنن حتما نرفتن

 11. نرگس :
  ۲۲ آبان ۹۲

  وای این علی ضیاء وقتی دکلمه میخونه وای آدم دلش میخواد صدام زنده بشه بره سراغ این. خوبه یه ذره اینجور جاها میره چیزی یاد بگیره هر چند که جو میگیره بهشو فکر میکنه حاج منصوره.

  • فاطمه ياس :
   ۲۲ آبان ۹۲

   چرا اين حرفو ميزني؟من با دكلمه هايي كه ميخونه اشكم در مياد.خودشم بغض ميكنه.دلت مياد اينجوري در موردش حرف بزني؟

  • اِسان :
   ۲۲ آبان ۹۲

   شما خانما هم که با صدای قژ قژ در حموم از حال میرید !!!!! گفتن دختر نه دیگه انقدر احساسات که !!!!

  • نرگس :
   ۲۳ آبان ۹۲

   آقا اسان شدیدا باهاتون موافقم. همچین از حال میرن حال آدم رو به هم میزنن. هر کس یه ذره مسخره بازی در میاره قربون صدقش میرن بیا و ببین.

  • فاطمه ياس :
   ۲۳ آبان ۹۲

   نرگس خانوم من نگفتم واسه خود آقاي ضيا از حال ميرم.گفتم شعرايي كه ميخونه خيلي قشنگه.چه ربطي به از حال رفتن و قربون صدقه داره؟!!فكر نمي كنم چيزي از شعر بدوني شما.
   خيلي بدم مياد از آدمايي كه الكي در مورد ديگران قضاوت ميكنن.

  • نرگس :
   ۲۳ آبان ۹۲

   ما هم از شعر چیزی میفهمیم هم از دکلمه خوندن. ولی وقتی یه نفر داره الکی تظاهر میکنه فقط اونو بیشتر میفهمیم. به زور میخواد بگه من بغض تو گلومه خب اینو هر بچه ای هم میفهمه. ما هم با متن شعر و دکلمه هاش مشکل نداریم با کارهایی که خودش میکنه مشکل داریم. بعدشم برای من اصلا مهم نیست که شما از من بدتون بیاد یا خوشتون بیاد چون مهم نیستید برام و منم سر حرف خودم هستم. علی ضیاء فقط تظاهر میکنه.

   • Admin :
    ۲۳ آبان ۹۲

    خواهش میکنم به خاطر حرمت امروز بحث رو تموم کنید.

  • نرگس :
   ۲۳ آبان ۹۲

   چشم

  • فاطمه ياس :
   ۲۳ آبان ۹۲

   همه خدا شدن!!!!!از درون آدما خبر دارن.باشه تو قضاوت كن.ولي حتي اگه نظرت درست هم باشه كسي حق نداره كاراي كسي رو زير سوال ببره.شما هم حق نداشتي در مورد من اون حرفو بزني.من الان نمي خوام از آقاي ضيا دفاع كنم.شما مختاري هرجور دوست داري فكر كني.من خيلي مودبانه به شما گفتم دلت مياد اينجوري در موردش حرف بزني؟بعد شما ببين به من چي گفتي؟خودت برو بخون.اون وقت انتظار داريد آدم بحث نكنه!!!!

  • اِسان :
   ۲۳ آبان ۹۲

   چرا حالا اونجوری جواب دادی نرگس خانم ؟؟؟!!!!! در مورد کاربرا که نباس اینجوری نظر داد و بی احترامی کرد !!!!
   از مجری خوشت نمیاد خب فاطمه خانوم چیکارس آخه!!!!!
   ولی در مورد مشاهیر و افراد بیرون سایت مشکلی نداره، هرکی میتونه نظرشو بنویسه.
   دوس باشید باهم.

 12. نرگس :
  ۲۲ آبان ۹۲

  راستی کسی اینجا میدونه حمید سوریان کدوم هیئت میره؟ خواهشا اگه میدونید بگید کدوم هیئت رؤیت شدن؟

 13. sajji :
  ۲۲ آبان ۹۲

  مداح فقط هلالی!هیچکی دیگه به پاش نمیرسه فقط اون میتونه بدون ذکر ادم رو به شور بیاره کریمی رو ولش!!حاج حسین هم خیلی گله

 14. یشسی :
  ۲۲ آبان ۹۲

  گلزار هر هفته میره پارتی شبانه

  • مصطفی :
   ۰۳ آذر ۹۲

   ما باید مواظب پاکی خودمون باشیم.

 15. mosiknife :
  ۲۲ آبان ۹۲

  شما ها تا حالا مجلس مهدی میرداماد نرفتید کلا یه چیز متفاوته مخصوصا شب سوم و ششم

 16. fatemeh :
  ۲۲ آبان ۹۲

  مداح فقط حدادیان

 17. ملینا :
  ۲۴ خرداد ۹۳

  علی ضیا که خیلی نازه نرگس تازه مداح فقط رعنایی

 18. هومن :
  ۳۰ خرداد ۹۴

  مداح هایی ک شماها گفتید برا پولم نفس میزنن
  مداحی ک واقعا معرفت داره و من دیدم فقط کربلایی حسین عینی فرد
  شور عجیبی داره

 19. علی :
  ۲۷ مهر ۹۴

  اینارو قبول ندارم… مداح فقط جواد مقدم… کلا سبکش خاصه… و یادتون باشه ایران به محرش زنده هست… گلزار و علیدایی کی هستن دیگه… اصلا مهمنیستن… شاد کام باشید

 20. سید گمنام :
  ۰۳ مرداد ۹۵

  خسرو حیدری و علی فتح الله زاده هم میره هیت الرضا با مداحی هلالی..

 21. خادم الحسین :
  ۲۰ آذر ۹۵

  بسم رب الحسین
  سلام علیکم…
  ما حدود دوسال است که به لطف و کرم امام حسین(ع) واهل بیت(ع) یه کار هیئتی را شروع کردیم و سال به سال الحمدالله پیشرفت میکنیم.این هیئت جمعی از جوانان یک محله‌ی بومی است که تمام مخارج توسط همین جوانان اهل دل تهیه میشود…
  لذا از تمام عزیزانی که میخواهند در این ثواب حسینی شریک باشند و قدمی بردارند
  و میتوانند ما را در این کار یاری کنند
  میتوانند با یک یاعلی گفتن
  و با ارسال کلمه’’یاعلی(ع)“ به شماره تلفن ۰۹۱۳۱۲۶۹۱۰۶ خود را در این ثواب شریک کنند.

بستن تبلیغات
الفبای سفر