دوستی ها – دانلود فیلم و سریال، موزیک، انیمیشن، بازی

 • Admin
 • 30 آبان 92
 • 49752 بازدید
 • ۱۴ نظر

آشنایی با فواید و آثار معجزه آسای صلوات

بر جمال محمد صلوت؛ الهم صل علی محمد و آل محمد

ارسال شده توسط یکی از دوستان

فواید و آثار معجزه آسای صلوات

از بین بردن گناهان
امام رضا (ع) فرمودند: کسی که قدرت ندارد بر عملی که با آن گناهانش را از بین ببرد یا جبران کند پس زیاد صلوات بر محمد و آل محمد (ص) هدیه کند، به درستی که صلوات تمام گناهان او را از بین می برد و فرمودند: صلوات بر محمد و آل محمد (ص) معدل است در نزد خداوند متعال تسبیح و تهلیل و تکبیر را.
امالی شیخ صدوق ص 58، ثواب الاعمال ص 65 و 66، بحارالانوار ص 94 و 47

.
سنگینی کفه ی حسنات در قیامت
امام صادق (ع) از پدرانش نقل می فرماید که حضرت رسول (ص) فرمود: من روز قیامت نزد میزان هستم. هر کس سنگین شود کفه ی گناهانش برحسانتش، صلواتی که فرستاده بر من می آورم تا این که سنگین کنم بواسطه ی آن صلوات حسناتش را.
ثواب الاعمال ص 155، جامع الاخبار ص 61 مکارم الاخلاق ص 321
.
ثواب 72 شهید
از پیامبر اکرم (ص) روایت است که می فرماید: هر کس بگوید :{اللهم صل علی محمد و آل محمد} خداوند متعال عطا می کند به او ثواب هفتاد و دو شهید را و خارج می شود از گناهان مثل روزی که از مادر متولد شده باشد.
جامع الاخبار ص 59، بحار الانوار ص 94 و 64
.
استغفار ملائکه تا قیامت
در کتاب {زهر الریاض} که از کتب عامه می باشد، مذکور است که رسول خدا (ص) فرمود: حقتعالی ملکی را آفریده است که دو بال دارد یکی در مشرق است و دیگری در مغرب، و پای او در زمین هفتم است، و سر او زیر عرش است و برای آن ملک پرهایی است به عدد همه ی خلایق از انس و جن و حیوانات صحرائی و دریایی، و به عدد همه ی انفاس ایشان و به شمار قطرات باران و برگ درختان و ستاره های آسمان و ریگ های بیابان و چون یکی از امت من بر من صلوات فرستد حقتعالی به آن فرشته امر فرماید که در نهر نور که دریائیست در زیر عرش غوطه خورده و بیرون آید و خود را بفشاراند و از هر پر وی قطره ای فرو ریزد و حقتعالی از آن قطره ها ملکی بیافریند و جمیع آن ها را امر فرماید که تا روز قیامت بر آن بنده استغفار کنند.
مجمع الصلوات 1 _ 104
.
شفاعت پیامبر (ص)
در اخبار عامه آمده است که رسول خدا (ص) در حجه الوداع فرمود: ای امت من حق سبحانه و تعالی گناهان شما را به برکت استغفار می آمرزد و هر که از شما کلمه ی لااله الا الله بگوید کفه ی حسناتش سنگین می شود و هر که بر من صلوات فرستد من شفیع او خواهم بود در روز قیامت.
مجمع الصلوات 1 _ 108
.

بالاتر از شهادت
امیرالمومنین علی (ع) فرمودند: صلوات فرستادن بر پیغمبر (ص) در محو کردن گناهان شدیدتر است از فرو نشاندن آب، آتش را، و سلام کردن بر پیغمبر (صلوات فرستادن) افضل است از بنده آزاد کردن در راه خدا، و دوستی آن حضرت بهتر است از شهید شدن در راه خدا یا از شمشیر زدن در راه خدا.
ثواب الاعمال، 154

.
سیراب شدن در صحرای قیامت
حق تعالی وحی کرد به حضرت موسی که ای موسی دوست میداری که عطش قیامت تو را در نیابد و در مواقف آنروز تشنه نباشی؟ عرض کرد: بلی ای پروردگار عالمیان، خطاب رسید: امروز در دنیا بر حبیب من صلوات فرست تا فردا از تشنگی قیامت ایمن باشی.
مجمع الصلوات 1_ 142

.

صلوات برابر با عبادت 20,000 سال فرشته
شب معراج چون رسول خدا (ص) به آسمان چهارم رسید فرشته ای را دید که لوحی در پیش نهاده و در آن لوح نظر می کند و مانند رود آب از دیده هایش اشک می ریزد و برای آن حضرت تعظیم نکرد، جبرئیل بال خودرا بر او زد و آن ملک آمد و رکاب آن حضرت را بوسید و عرض کرد مرا معذور دار که چنان نور از این لوح بالا رفتکه من شما را ندیدم، آن حضرت فرمود: در آن لوح چه نوشته است؟ گفت: نوشته است: “لااله الا الله محمد رسول الله علی ولی الله”

.
پس آن ملک گفت: من دو رکعت نماز دارم که در بیست هزار سال بجا آورده ام به امر حق تعالی، پنج هزار سال آن را در قیام بوده ام و پنج هزار سال آن در رکوع و پنج هزار سال در سجود و پنج هزار سال در تشهد و ثواب آن را به شما میدهم که تقصیر مرا عفو فرمایی.آن حضرت فرمود: من به طاعت تو احتیاجی ندارم، گفت: پس به امت تو می بخشم.پیغمبر (ص) فرمود: گمان من بر این است که امت من نه به آن محتاجند بلکه به عزت خدا که هر یک از گناهکاران ایشان (امت پیامبر) یک مرتبه بر من صلوات فرستد ثواب او از این بیست هزار سال طاعت تو بیشتر است.
مجمع الصلوات 1 _ 143

.

محو شدن گناهان
پیامبر اکرم (ص) فرمودند: هر کس یک بار بر من صلوات بفرستد از گناهان او ذره ای باقی نمی ماند.
جامع الاخبار ص 67

.
شیرین شدن مرگ
رسول خدا (ص) فرمود: هر کس بر من زیاد صلوات بفرستد از تلخی مرگ و جان کندن ایمن گردد.

تبلیغات

۱۴ دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

 1. محسن :
  30 آبان 92

  اللهم صل علی محمد و آل محمد
  خیلی خیلی جالب بود

 2. علیرضا :
  30 آبان 92

  خدا خیراتان دهد

  ممنون

 3. مجتبی :
  01 آذر 92

  خدا خیرت بده…

 4. سلمان :
  01 آذر 92

  خیلی عالی بود … واقعا لذت بردم. دم همه تون گرم

 5. mm :
  02 آذر 92

  ممنون از همتون.مطلب خیلی مفیدی بود.

 6. مسافر :
  02 آذر 92

  آفرین به همگی شما …

 7. حمیدرضا :
  02 آذر 92

  بسم الله الرحمن الرحیم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  سلام خیلی ممنون
  انشاءالله سربلند باشید

 8. ali :
  02 آذر 92

  التماس دعا

 9. مهدی :
  05 آذر 92

  عااااااااااااااااااالی بود…از حالا شروع میکنم به فرستادن

 10. بهانه :
  15 تیر 93

  خیلی خوب بود مرسی.

 11. مهدی :
  19 فروردین 94

  سلام.صلوات جلوگیری از کار فتنه گران میکند.تجربه کرده ام.

 12. امیر :
  11 مهر 94

  رسول خدا(صلى الله علیه وآله وسلم) به من گفت: اى فاطمه! هر که بر تو صلوات فرستد، خداوند او را بیامرزد و به من، در هر جاى بهشت باشم، ملحق گرداند.
  منبع: “صحیفه الزهرا”

  اللهُمَ  صلِ علی فاطمهَ وَ أَبیِها وَ بَعلِها وَ بَنیها وَ السِّرِّ المُستَودَعِ فیها بِعَدَدِ ما أحَاطَ بِهِ عِلمُک

  بارپروردگارا؛ درود فرست بر فاطمه و پدر بزرگوارش و همسر گرامی‌اش و فرزندان عزیزش [و آن رازی که در وجود او به ودیعه نهادی]، به تعداد آنچه دانش تو بر آن احاطه دارد.

 13. وحید :
  25 بهمن 94

  بسم الله الرحمن الرحیم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

 14. عاشق حضرت محمد ص :
  02 آذر 95

  بسم الله الرحمن الرحیم

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم یا علی ع

  یا رقیه س

بستن تبلیغات
ایسام