دوستی ها – دانلود فیلم و سریال، موزیک، انیمیشن، بازی

دانلود رایگان کتاب الکترونیکی آموزش زبان برنامه نویسی پایتون Python

زبان برنامه‌نویسی همه منظوره، سطح بالا، شیءگرا و مفسر

دانلود کتاب زبان برنامه نویسی پایتون

پایتون (Python) یک زبان برنامه‌نویسی همه منظوره، سطح بالا، شیءگرا و مفسر است که توسط خَودو فان روسوم (به هلندی: Guido van Rossum) در سال 1391 در کشور هلند طراحی شد. فلسفهٔ ایجاد آن تاکید بر دو هدف اصلی خوانایی بالای برنامه‌های نوشته شده و کوتاهی و بازدهی نسبی بالای آن است.

کلمات کلیدی و اصلی این زبان به صورت حداقلی تهیه شده‌اند و در مقابل کتابخانه‌هایی که در اختیار کاربر است بسیار وسیع هستند.

دانلود

فرمت: PDF

حجم: 1.3 مگابایت

تعداد صفحات: 37 صفحه

یک کار غیر معمول که در طراحی این زبان انجام گرفته استفاده از فاصله و جلو بردن متن برنامه برای مشخص کردن بلوک‌های مختلف کد است. پایتون مدل‌های مختلف برنامه نویسی (از جمله شیء گرا و برنامه نویسی دستوری و تابع محور) را پشتیبانی می‌کند و برای مشخص کردن نوع متغییرها از یک سامانهٔ پویا استفاده می‌کند.

۲ دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

  1. امید :
    03 بهمن 92

    زبان جالبی است اما به نظر من #C بهترین زبان برنامه نویسی است.

  2. رامین :
    04 بهمن 92

    این زبان فوق العادس.خیلی هوشمند و پرتابله.تو هر سیستم عاملی و همه نوع گوشی ای بالا میاد.با عوض کردن پسوند فایل میشه حتی وقتی نصب نیست با یه برنامه دیگه مثل ورد بالا آوردش.زبان جایگزین C هست که به همین زودی کاملا جاشو باز میکنه.گوگل و مایکروسافت از بزرگترین مصرف کننده های این برنامه اند.من واقعا از کار کردن با این برنامه لذت میبرم.اصلا نیازی به دستورهای ابتداعی نداره و …. خلاصه که محشره.