دوستی ها – دانلود فیلم و سریال، موزیک، انیمیشن، بازی

 • Admin
 • 12 مهر 93
 • 18186 بازدید
 • ۱۷ نظر

اس ام اس و پیامک های زیبا مخصوص روز عرفه 12 مهر 1393

روز عرفه، روز معرفت، روز زدودن قلب از غبار عصیان و روز خدا و خدایی شدن است

اس ام اس و پیامک های روز عرفه 12 مهر 1393

روز عرفه، روز رویش گلستان رحمت، روز نگین انگشتری ذی الحجه

و روز دعا و استجابت دعا است.

:-:-:

روز عرفه، روز اشک و ناله، روز حسین و حسینی شدن

و روز شکستن بت های درون است.

:-:-:

روز عرفه، روز بریدن از خاک و پیوند با افلاک و

روز توسل به مقام ربوبیت حضرت حق است.

:-:-:

روز عرفه، روز رسیدن به غایت آمال عارفان

و روز همجواری با عرش الهی است.

:-:-:

عرفه روزی است که خدا درهای مغفرت و بخشش

و رحمتش را بر روی بندگان خود آنان می گشاید.

:-:-:

روز عرفه، روزی است که حق تعالی بندگان خویش را

به عبادت و اطاعت خود دعوت کرده

و از آن سوی سفره جود خود را برای آنها گسترانیده است.

:-:-:

روز عرفه، روزی است که در‌های آسمان را

برای پذیرش تضرع‌های عاشقانه‌ بندگان ذات اقدس الهر می‌گشایند

:-:-:

روز عرفه، روز نیایش و روز بارش چشم های خاکیان

بر شما آسمانیان مبارک باد و التماس دعا در لحظات قشنگ خلوتتان

:-:-:

دل در جوشش ناب عرفه، وضو می گیرد

و در صحرای تفتیده عرفات، جاری می شود.

آن جا که ایوان هزار نقش خداشناسی است.

:-:-:

می‎خواهم در ابری‎ترین لحظه‎ها فریاد بزنم و از باران عرفه سیراب شوم.

:-:-:

روز عرفه، روز بی پیرایگی و آراستگی در عرفات خدا

و روز زمزمه رازمندی های حسین و روز برخورد اشک و لبخند است.

:-:-:

در زلال آفتاب نگاه خداوند، قنوت عشق را عاشقانه به زمزمه می نشینیم،

در روز عرفه که سجاده ای به وسعت هستی گسترده است.

:-:-:

خدایا! آن‌گاه که جان ها و اندیشه ها از نسیم فرح‌بخش نام و یادت سرشار است،

بگذار در برکه عرفه، خود را از زنگار غفلت و معصیت شست‌وشو دهیم.

:-:-:

در روز عرفه، دست های خود را به سوی آن بی نیاز بالا می بریم

و پیوسته دعا می کنیم: خدایا! غروب این روز را با غروب گناهانمان یکی گردان.

:-:-:

روز عرفه، بر عارفان حق، آنان که از خیمه وجود خویش بیرون می آیند

و با آتش شوق و اشتیاق وصال، به دعا و نیایش متوسل می شوند، خجسته باد.

:-:-:

در روز عرفه، به عرفان خالص خدایی بازمی گردیم

و نگاه عاشقان را برای همیشه به آسمان بندگی پیوند می زنیم.

:-:-:

آیا در رؤیاهایتان، سبکبالی و لذت پرواز روح را احساس کرده اید؟

عرفه، رؤیایی است که به حقیقت می پیوندد.

:-:-:

عرفه، روز بازگشت است؛ بازگشت به آغوش مهربان خدا.

عرفه، روزی است که ناامیدی از درگاه خدا رخت برمی بندد.

:-:-:

سلام بر عرفه که جانمان را به رایحه و خنکای نسیم نوازش می دهد.

:-:-:

خدایا از اعماق وجودم تو را صدا می‌زنم

و از تو یاری می‌خواهم ای رحمت کننده و ای گشایش‌گر

:-:-:

خدایا! کمکم کن تو را به خاطر خودت دوست داشته باشم،

نه به خاطر خودم و نه به خاطر ترس از عذاب آخرت.

تبلیغات

۱۷ دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

 1. آرامش :
  12 مهر 93

  ای امیر عرفه بی تو صفا نیست که نیست ..
  بی تو اندر عرفه عشق وفا نیست که نیست
  ای امیر عرفه یوسف زهرا مهدی (عجل الله )
  حاجتی غیر ظهورت بخدا نیست که نیست ..
  التماس دعا ….

  • مهران :
   12 مهر 93

   اللهم عجل لولیک الفرج

 2. میقات :
  12 مهر 93

  پیامبر اکرم(ص) می‌فرماید:
  «خداوند در هیچ روزی به اندازه روز عرفه، بندگان خود را از آتش جهنم آزاد نمی‌کند».
  «در میان گناهان، گناهانی است که جز در عرفات بخشیده نمی‌شود».
  «هنگامی که مردم در عرفات وقوف می‌کنند و حاجت‌های خود را با گریه و زاری درخواست می‌کنند، خداوند نزد فرشتگان به این مردم افتخار می‌کند و به فرشتگان خطاب می‌کند: آیا نمی‌بینید که بندگان من از راه‌های دور و غبارآلود به‌سوی من آمده‌اند و مالشان را در راه من خرج کرده‌اند و بدن‌ها را خسته کرده‌اند؟ به عزت و جلالم سوگند! گناهکارانشان را به نیکوکارانشان می‌بخشم و آنها را از گناه پاک می‌کنم، مانند روزی که از مادر متولد شده‌اند».
  «آنگاه که در عرفات وقوف کنى، چنانچه گناهانت به تعداد شن‌های شنزار یا ستارگان آسمان یا قطره‌های باران باشد، خداوند آنها را خواهد بخشید».
  التماس دعا….

 3. عبدالله :
  12 مهر 93

  آیت الله خامنه ای حفظه الله تعالی:اقبال بزرگی که شما جوانان آورده‌اید این است که در دوره‌ی حاکمیت اسلام هستید. بعضی در این دوره متولد شده‌اید و بعضی در این دوره، جوانی‌تان را گذرانده‌اید و این، اقبال بسیار بزرگی است.
  خوشا به حالتان! کمااین‌که، حضرت امام حسین علیه‌السلام، در «دعای عرفه» خدا را شکر می‌کند که در دولت کفر به دنیا نیامده است. (چون ایشان در دولت پیغمبر به دنیا آمدند.) آری! این قضیه آن‌قدر عظمت دارد که امام حسین، آن هم در دعای عرفه خدا را شکر می‌کند که او را در دولت کفر به دنیا نیاورده و در دولت اسلام به دنیا آورده است.

 4. عبدالله :
  12 مهر 93

  نقل شده از آیت الله صافی حفظه الله تعالی:یکی از مهمترین حوائجی که حضرت سید الشهداء علیه‌السلام در دعای عرفه از خداوند می‌خواهد، عافیت در بدن و دین است؛ «اللّهم …. عَافِنی فی بَدنی و دینی» که هر کسی این دو نعمت خداوند را داشته باشد، سعادت دنیا و آخرت را دارا شده است.

 5. عبدالله :
  12 مهر 93

  آیت الله خامنه ای حفظه الله تعالی:دعای دیگری مربوط به روز عرفه در صحیفه سجادیه هست، که از فرزند این بزرگوار است. من یک وقت این دو دعا را با هم مقایسه میکردم؛ اوّل دعای امام حسین(علیه السلام) را میخواندم، بعد دعای صحیفه سجّادیه را. مکرّر به نظر من این طور رسیده است که دعای حضرت سجّاد(علیه السلام)، مثل شرح دعای عرفه است. آن، متن است؛ این، شرح است. آن، اصل است؛ این، فرع است. دعای عرفه، دعای عجیبی است.

 6. عبدالله :
  12 مهر 93

  آیت الله خامنه ای حفظه الله تعالی:در دعای ابوحمزه و دعای افتتاح و دعای عرفه بهترین مطالبات و خواسته‌ها برای انسان مطرح می‌شود؛ که اگر انسان اینها را از خدا بخواهد و بگیرد، می‌تواند برای او سرمایه باشد.

 7. عبدالله :
  12 مهر 93

  آیت الله خامنه ای حفظه الله تعالی:روز عرفه را قدر بدانید. در روایتی دیدم که «عرفه و عرفات را بدین خاطر چنین اسمی داده‌اند که در این روز و آن مکان، موقعیّتی برای اعتراف به گناه در نزد پروردگار پیش می‌آید.» اسلام، اعتراف به گناه را در پیش بندگان، مجاز نمیداند. کسی نباید گناهی را که انجام داده است بر زبان آورد و پیش کسی به آن اعتراف کند. اما پیش خدا، چرا. بین خودتان و خدا، بین خودمان و خدا، خلوت کنیم و به قصورهایمان، به تقصیرهایمان، به خطاهایمان و به گناهانمان که مایه روسیاهی ما، مایه بسته شدن پروبال ما و مانع پرواز ماست، اعتراف نماییم و از آنها توبه کنیم. اگر فردی بخواهد اصلاح شود، باید گناه و عیب خود را بپذیرد و در پیش خود و خدا، به آن عیب و گناه اعتراف کند. کسانی که برای خودشان هیچ عیب و خطایی قائل نیستند، هرگز اصلاح نخواهند شد. یک ملت هم، اگر بخواهد به راه راست برود، باید بفهمد که کجاها اشتباه کرده است و خطاهای او چیست و به گناه خود اعتراف کند. امروز هم اگر آحاد امّت عظیم اسلامی قبول کنند که در مقابل اسلام کوتاهی کرده‌اند؛ اگر مسلمانان عالم تصدیق و اعتراف کنند که در دنباله‌رَوی از قدرتهای اسلامی، راه را اشتباه پیموده‌اند و در پذیرش فرهنگ مفسدِ اغوا کننده غرب، به‌خطا رفته‌اند، راهشان باز خواهد شد و خواهند توانست خودشان را اصلاح کنند

 8. عبدالله :
  12 مهر 93

  آیت الله خامنه ای حفظه الله تعالی: بنده امیدوارم که خداوند به شما مردم مؤمن این توفیق را بدهد که از روز عرفه برای نزدیک شدن دلهایتان به خدای متعال هر چه بیشتر استفاده کنید و این روز را قدر بدانید. عرفه روز بزرگی است. تطهیر روح و صفا دادن به نفس، برای یکایک ما در هر جا که هستیم مسأله اساسی و مهمّی است. این فرصتها را کوچک نشمارید و این مسائل را ناچیز ندانید. در راه حرکتِ بزرگ ملت ایران و سازندگی و پیروزی بر دشمنان و ایستادگی در مقابل زورگویان و رسیدن به اهداف عالیه نظام اسلامی، ارتباط با خدا و توجّه و توسّل و تضرّع به پروردگار نقش دارد. فرصت و وقت آن نیز همین اوقاتی است که معیّن شده است و مهمترین آنها، یا از جمله مهمترین آنها، روز عرفه است

 9. عبدالله :
  12 مهر 93

  نقل شده ازشیخ مجتبی تهرانی:دعا در شب عرفه مقبول و مستجاب است «رُوی إنّ لیله عرفه یستجاب فیها ما دعا من خیر و للعامل فیها بطاعه الله تعالى أجر سبعین و مائه سنه.»
  در روایتی نقل شده است که شب عرفه هر دعای خیری که انسان بکند به اجابت میرسد؛ و برای کسی که در شب عرفه اطاعت الهی را بکند و اعمال صالحه انجام دهد، معادل صد و هفتاد سال اطاعت و عبادت است؛ یعنی از نظر پاداش چنین چیزی به او داده می‏ شود.

 10. عبدالله :
  12 مهر 93

  نقل شده ازشیخ مجتبی تهرانی رحمه الله تعالی:از غروب شب عرفه تا غروب روز عرفه زمان بسیار بزرگی است. این را گفتم تا امشب که به حسب ظاهر شب عرفه است و موقعیت بسیار خوبی است، هم دعا کنید و هم به اعمال صالحه مشغول شوید! این را هم بدانید که دعاهایی که می‏کنید اگر برای دیگران باشد، چیز بیشتری نصیبتان می‏ شود.
  خدا کند یکی از آن کسانی که شما دعا می‏کنید من باشم…

  • مهدی 01 :
   12 مهر 93

   صد درصد همینطوره اقا عبدالله…واقعا به این حرف که اول برای دیگران بعد برای خودت دعا کنی ایمان دارم. 🙂
   ممنون بابت مطالبتون مااام از شما التماس دعا داریم… 🙂

 11. عبدالله :
  12 مهر 93

  نقل شده ازشیخ مجتبی تهرانی رحمه الله تعالی:«رُوِیَ عَنِ البَاقِرِ عَلَیهِ‏السَّلَامُ قَالَ إِنَّ یَوْمَ عَرَفَهَ یَوْمُ دُعَاءٍ وَ مَسْأَلَهٍ». یکی از آن مقاطعی که این اسلحه بُردش بیشتر است و در اجابت سرعت دارد، ‌روز عرفه است. حتّی تعبیر امام باقر(ع) این است که اصلاً‌ روز عرفه، روز دعا و درخواست از خداوند است. یعنی در این مقطع زمانی بخصوص سرعت اجابت دعا بیشتر است.

 12. عبدالله :
  12 مهر 93

  نقل شده ازشیخ مجتبی تهرانی رحمه الله تعالی:هر لحظه‌ای از لحظات امروز برای ما گرانبها است؛ بخصوص برای دعا و درخواست از خداوند. این فرصت بهترین فرصت است. پس این فرصت را از دست ندهید! به خصوص از ظهر تا هنگام غروب را که در روایات وارد شده است. به دوستان می‏خواستم سفارش کنم که این چند ساعت را غنیمت بشمارید. بدانید اگر می‏خواهید مشکلاتتان را حل کنید ـ‏که همه ما ‏مشکلات داریم‏ـ بیایید ‌این چند ساعت را درِ خانه خدا بروید و از او بخواهید؛ چه حاجت‏های مادّی را و چه معنوی را، همه را از او بخواهید. چون امروز بُردِ دعا خیلی زیاد است. بخصوص درباره دیگران اگر دعا کنید، ما در روایت داریم که خدا چند هزار برابر به شما اعطا می‌‏کند.
  از همه شما التماس دعا دارم؛ من را هم فراموش نکنید و دعا کنید.

 13. عبدالله :
  12 مهر 93

  نقل شده ازآقای فاطمی نیا ادام الله توفیقاته:«نمک و چاشنی روز عرفه، توسل به حضرت مسلم بن عقیل (علیه السلام) است. من متأسفم از اینکه این موضوع کمتر یادآوری می‌شود. روز نهم ذی الحجه اولین شهید راه کربلا به شهادت رسیده است، و اساساً توسل به حضرت مسلم، روح عبادات در روز عرفه است.»

 14. عبدالله :
  12 مهر 93

  نقل شده ازآقای فاطمی نیا ادام الله توفیقاته:اگر مقدور بود، دعای عرفه امام حسین علیه السلام را مطالعه کنید. باور کنید من منکر ثواب نیستم اما این ثواب پدر بعضی از مردم را درآورده است. بزرگان ما می‌گفتند برای انسان‌شدن بخوانید، ثواب خودش خواهد آمد! در مضامین‌ دعای عرفه دقت کنید که بسیار زیباست. دعای عرفه افتخار شیعه است.

 15. بیتا :
  12 مهر 93

  با تشکر از مدیریت سایت doostiha.ir بابت پیام های زیبایشان
  با اجازه سهیل عزیز از این پست برای وبلاگ مدرسه استفاده کردم.
  ممنون از به روز بودنتان 🙂

بستن تبلیغات
تعاونی لوسترسازان