دوستی ها – دانلود فیلم و سریال، موزیک، انیمیشن، بازی

گفتگوی مفصل با مریم قاسمی طراح لباس و همکاری مرتضی پاشایی

او از آشنایی با پاشایی، همکاری مشترکشان و آخرین روزهای مرتضی می‌گوید

گفتگو با طراح لباس و همکار مرتضی پاشایی

در هنگام نشر اخبار بیماری مرتضی پاشایی، تصویری اینجا و آنجا منتشر می‌شد از دختری لبخند بر لب کنار خواننده پاپ در بیمارستان و با این حاشیه: تصویر نامزد پاشایی. اما در بحبوحه درگذشت او، تصویر دیگری بازنشر شد از دختری گریان با صورتی پر از اشک که کسی نبود جز‌‌ همان بانوی اولین تصویر. او مریم قاسمی، طراح لباس و استایلیست مرتضی پاشایی بود که با گروه موسیقی او همکاری می‌کرد. قاسمی در ادامه مصاحبه از آشنایی با پاشایی، همکاری مشترکشان و آخرین روزهای مرتضی می‌گوید…

Doostiha.IR

به نقل از ریتم زندگی:
رابطه و آشنایی ما برمی گردد به 17 سال قبل، یعنی دوستی مرتضی پاشایی با برادرم. اما همکاری و آشنایی نزدیک‌تر حدود 5 سال است که بین ما به وجود آمده. به خاطر می‌آورم برادرم در منزل جشن تولد گرفته بود، گفت یکی از دوستانم را هم دعوت کرده‌ام که صدای بسیار زیبایی دارد. آن دوست مرتضی پاشایی بود؛ او به خانه ما آمد و به افتخار برادرم ترانه‌ای با ساز خواند و اجرا کرد و همه مهمان‌ها با هیجان او را تشویق کردند و از اجرای زیبایش لذت بردند. همانجا به او گفتم که من مطمئنم شما به جاهای خیلی خوبی می‌رسید.
Doostiha.IR
از آن شب به بعد مرتضی پاشایی را ندیدم تا چند سال بعد که قطعه «یکی هست» را منتشر کرد و من برای تبریک به ایشان پیامی دادم «که یادتان هست که گفتم موفق می‌شوید؟»‌‌ همان موقع بعد از کمی گفتگو مرتضی به من گفت که این روز‌ها در حال جمع کردن یک گروه و تدارک دیدن کنسرت هستم و می‌خواهم از شما برای طراحی لباس‌هایم کمک بگیرم، چون می‌دانست که من در این زمینه فعالیت می‌کنم و من پیشنهادش را قبول کردم و همکاری نزدیک ما آغاز شد.
Doostiha.IR
اوایل اجرا‌ها زیاد نبود اما مطمئنم بودم که مرتضی ستاره درخشانی خواهد شد. از آنجایی که قبلا ویولن می‌زدم کمی گوش موسیقی داشتم و حس می‌کردم که صدای زیبایش مورد توجه قرار می‌گیرد. برای طراحی لباس کارم را آغاز کردم، می‌دانستم که علاقه زیادی به یکی از خوانندگان پاپ معروف دنیا دارد، برای همین در کار‌هایم فاکتورهایی را در نظر می‌گرفتم که شبیه ستاره مورد علاقه‌اش باشد. من از مرتضی خواهش کردم که فرم مو‌هایش را تغییر بدهد. اصلا دلش نمی‌خواست این کار را انجام دهد و مو‌هایش را کوتاه کند، ولی با اصرار من قبول کرد. تا دو ساعت اول بعد از کوتاهی، خودش از دیدن چهره‌اش در آیینه شوکه شده بود، اما بعد به این نتیجه رسید که‌ ای کاش زود‌تر این کار را می‌کردم. بخصوص وقتی واکنش دیگران را می‌دید که همه تایید می‌کردند و می‌گفتند چقدر با موی کوتاه زیبا‌تر شدی.
Doostiha.IR
زمان گذشت و این همکاری ادامه داشت. گاهی مرتضی معده درد شدید می‌گرفت و همین امر باعث شد که تصمیم بگیرد سراغ دکتری برود و آزمایش و عکسی تهیه کند. تا آن روز کذایی که معده درد شدیدی گرفت. این بار خیلی بد‌تر از دفعات قبل بود و به اصرار دوستان و خانواده‌اش برای آزمایش و ویزیت پیش دکتر رفت و متوجه شدند که توموری در معده اوست. باز هم قضیه خیلی جدی به نظر نیامد و در تاریخ 18 آبان 92 در بیمارستان نیکان جراحی کوچکی انجام داد و به خانه آمد. بعد از چند روز جواب آزمایش و نمونه برداری‌ها آماده شد. یک تیم پزشکی و روانکاو سراغ مرتضی آمدند. باورمان نمی‌شد که آن‌ها پیام آور چه خبر تلخی هستند.

عکس های مرتضی پاشایی در کنار نامزدش مریم قاسمی

ابتدا با او صحبت کردند و گفتند که به نظر ما تو خیلی قوی و با اراده هستی و می‌توانی از پس مشکل جدیدی که پیش رو داری بربیایی. بیماری معده تو پیشرفته‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنی و باید مراحل درمانی آغاز شود. مرتضی به آرامی پرسید یعنی سرطان؟ دکتر گفت سرطانِ سرطان که نه، ولی خب، تقریبا بله سرطان! شاید اسم سرطان خیلی سنگین و هولناک است اما تو با اراده می‌توانی به آن غلبه کنی.

Doostiha.IR

چند لحظه سکوت اتاق را فرا گرفت. من و مادر مرتضی کنارش بودیم. او اتاق را ترک کرد و لحظاتی با خودش خلوت کرد. رفتیم تا ببینیم در چه شرایطی است. آن لحظه بود که صدای گریه آرامش را شنیدم و بعد از چند دقیقه از اتاق بیرون آمد و فقط یک جمله گفت: «من نمی‌خواهم بمیرم.»

Doostiha.IR
قرار بر آغاز دوره شیمی درمانی شد و اجراهای مرتضی روز به روز بیشتر و فشرده‌تر می‌شد. اما اصلا حاضر نبود لحظه‌ای موسیقی را کنار بگذارد و می‌گفت انرژی‌ای که از مردم و صحنه می‌گیرم مثل شیمی درمانی به درمانم کمک می‌کند.

عکس های مرتضی پاشایی و مریم قاسمی

قدر ثانیه‌هایم را می‌دانم
مرتضی را از زمانی می‌شناختم که اصلا شناخته شده نبود، ولی این ویژگی او برای من کاملا شناخته شده و بارز بود. عشق به موسیقی، پشتکار و تواضع، بنابراین حتی سرطان هم نتوانست او را از علاقه‌اش جدا کند، بلکه این بیماری باعث شد که او سرعت کار و موفقیتش را بالا‌تر ببرد و از همه لحظاتش استفاده مفید بکند، خودش می‌گفت من قدر تک تک ثانیه‌هایم را می‌دانم و می‌دانم که این لحظات ارزشمند است.

Doostiha.IR

مرتضی قبل و بعد از شهرت
مرتضی هیچ فرقی با قبل نکرد، حتی آن دوره‌ای که معروف نبود همین قدر متواضع و فروتن بود. حس می‌کردم درست شبیه همین مثال است که درخت هر چه پر بار‌تر افتاده‌تر و سر به زیر‌تر. به جرات می‌گویم افتاده‌ترین آدمی که در زندگی دیدم مرتضی پاشایی بود. دلم نمی‌آید فعل بود را به کار ببرم. پس می‌گویم مهربان‌ترین و افتاده‌ترین آدم زندگی من مرتضی پاشایی است. با همه مهربان بود و اصلا اهل غیبت و کینه ورزی و دروغ گفتن نبود. همه دوستان نزدیکش می‌دانند که تا چه حد شوخ طبع و پر انرژی بود، دل هیچ کس را نمی‌شکست حتی کسانی که اصلا از نظر راه و روش و شیوه و تفکر زندگی با او همخوانی و همفکری نداشتند.

Doostiha.IR
با آن‌ها هم به روش خودشان برخورد می‌کرد و به این تفاوت عقیده و سلیقه احترام می‌گذاشت. حس می‌کنم او با همه فرق داشت.

عکس های مرتضی پاشایی و مریم قاسمی

روند کاری او بعد از سرطان و تغییر رفتارش
به نظرم مراقب بود تا مبادا کسی را برنجاند، البته قبلا هم هرگز این کار را نمی‌کرد، اما مراقبتش بیشتر شده بود. همیشه می‌گفت من اصلا به مرگ فکر نمی‌کنم. تا لحظات آخر به برنامه اجرا‌هایش فکر می‌کرد. اول از همه ملودی‌ها را از پشت تلفن برایم می‌گذاشت و گوش می‌دادم و به نظر افراد نزدیک زندگی‌اش توجه می‌کرد و اهمیت می‌داد.

گفتگو با مریم قاسمی

تغیر استایل و کلاه و…
همیشه به ست بودن لباس‌هایش توجه می‌کردم، چون ظاهر برایش بسیار مهم بود. این به این معنی است که او آراستگی را دوست داشت و همان طور که گفتم از طرح لباس‌های مایکل جکسون هم ایده می‌گرفتم و به نظرم می‌آمد که باید فرم لباس‌هایش با لقبش همخوانی داشته باشد. مرتضی لایق و شایسته واژه امپراتور است.

Doostiha.IR

تغییر استایل بعد از بیماری
چون برایش ظاهر بسیار مهم بود، وقتی که مو‌هایش را به خاطر شیمی درمانی از دست داد، گفت که می‌خواهم کلاه سرم کنم. پس کلاه باید به بقیه لباس‌هایش می‌آمد و همین امر باعث شد تا یک تغییر اساسی در تهیه و طراحی لباس‌ها به وجود بیاید. همین جا باید بگویم مرتضی که تا این حد ظاهرش را آراسته می‌کرد و دلش نمی‌خواست مردم او را با چهره پریشان و بیمار ببینند و حتی وقتی پرستار‌ها به اتاقش می‌آمدند عینکش را می‌زد، حال یک فرد بی‌معرفت و از خدا بی‌خبر می‌آید و در آن حال دلخراش از مرتضی فیلم و عکس می‌گیرد. من آن فیلم را ندیده‌ام و هرگز نمی‌بخشیم کسی را که چنین بی‌رحمی‌ای در حق مرتضی کرد…

عکس های مرتضی پاشایی و مریم قاسمی

احساس کلاه و عینک
مدام سوال می‌کرد بچه‌ها ظاهرم بد نیست، همه ما می‌گفتیم نه، با موی کوتاه و کت آبی خیلی هم خوش تیپ هستی.

Doostiha.IR
آن زمان شایعه سرطان او بسیار پیچیده بود و مرتضی خودش دوست نداشت کسی علت تغییر استایل و نام بیماری را بداند. ناراحت می‌شد و غصه می‌خورد و حتی به خود شما گفت باید یک گفتگو یا مطلبی بنویسید که در آن اشاره‌ای به کلمه سرطان نشود، اما هوادارانم بدانند که من بیماری پیشرفته معده دارم و قاعدتا تحت درمانم. چون این شایعه‌ها انرژی من را می‌گیرد، وقتی که از خواب بیدار می‌شوم و مادرم یا دوستی با صدای لرزان به من زنگ می‌زند و تا گوشی را برمیدارم با گریه می‌پرسد مرتضی زنده‌ای؟ هم خودم شوکه می‌شوم و هم عزیزانم آسیب می‌بینند، اما وقتی که این شایعات بیشتر شد دیگر به آن‌ها اهمیت نداد و با انرژی بیشتر کارش را ادامه داد.

Doostiha.IR
این اواخر با خنده می‌گفت آنقدر شایعه مرگ مرا منتشر کرده‌اند که اگر این بار واقعا بمیرم یک نفر هم برای خاکسپاری من نمی‌آید و همه می‌گویند باز هم شایعه است.

Doostiha.IR

علایق مرتضی
اول موسیقی، موسیقی، موسیقی و بعد همیشه می‌گفت من عاشق غذا خوردن هستم، البته این اواخر از خوردن هر غذایی محروم شد، غذای خانگی را به شدت دوست داشت، اما رزوهای آخر ناچار بود که از طریق سرم و دارو نیازهای بدنش را تامین کند.

Doostiha.IR

به دنبال معجزه
او فقط می‌دانست بیماری‌اش سخت است، به پیمان عیسی‌زاده سرپرست گروه و دوستش اعتماد کامل داشت و تمام مدارکش را به او سپرد تا با دو سه تیم پزشکی در مورد بیماری و مراحل درمان صحبت کنند. پیمان با کشورهای مختلف و تیم‌های پزشکی زیادی مشورت کرد و همه و همه همین نظر را داشتند؛ سرطان، شیمی درمانی، زمان محدود، معجزه. مرتضی به تیم پزشکی‌اش اعتماد کامل داشت اما این را می‌گفت که اگر کسی بیاید بگوید با هر مبلغی و در هر کجای دنیا امکان درمان تو وجود دارد، لحظه‌ای تامل نمی‌کنم و همه دارایی‌ام را می‌دهم تا این بیماری از بین برود و درمان شود.

Doostiha.IR

محبوب‌ترین ترانه مرتضی
روز برفی؛ بعد از اینکه در بیمارستان نیکان جراحی شد و بعد از اینکه قرار شد از بیمارستان به خانه بیاید، همه دوستان به خانه‌اش رفتیم برای استقبال؛ آنجا روی کامپیو‌تر روز برفی را که خودش خوانده بود، برای اولین بار پخش کرد. وقتی از پشت کامپیو‌تر بلند شد، تقریبا هیچ کس در اتاق نبود، همه یکی یکی با گریه از اتاق بیرون رفتند اما خودش حتی قطره‌ای اشک نریخت. غم عجیبی در آن کار موج می‌زد، هیچ کس جرات نداشت حتی کلمه‌ای در مورد این بیماری لعنتی حرفی بزند. حال آن غم ترانه روز برفی در وجود همه ما ریشه کرده.

Doostiha.IR

خاکسپاری مرتضی
یکشنبه ساعت 7:30 شب مراسم خاکسپاری انجام شد، شنیدم که می‌گفتند مرتضی روز شنبه به خاک سپرده شده و مراسم یکشنبه نمادین بوده! هرگز این واقعیت ندارد.

Doostiha.IR

همان طور که می‌دانید شنبه مرتضی را از بیمارستان بهمن برای شست و شو به بهشت زهرا بردند تا روز یکشنبه جمعیت بدرقه کنندگان مرتضی بعد از تالار وحدت بدون معطلی به قطعه هنرمندان بیایند. اما واقعا این جمعیت و این استقبال با شکوه قابل پیش بینی نبود و یکشنبه ظهر این اتفاق نیفتاد، چراکه حتی آمبولانس حاوی مرتضی نتوانست خودش را به در ورودی قطعه هنرمندان برساند و با آن وضعیت نمی‌شد که مراسم انجام شود، بنابراین دوباره پیکرش را به سردخانه برگرداندند و قرار بر این شد که خاکسپاری تا قبل از اذان انجام شود، اما هر چقدر صبر کردند بهشت زهرا خلوت نشد، بنابراین تا ساعت هفت و نیم شب صبر کردیم.

Doostiha.IR

مادر مرتضی هرگز راضی نبودند که خاکسپاری فرزندشان انجام شود اما اطرافیان این مادر داغدیده را متقاعد کردند و به یادش آوردند که در دین اسلام هم این اتفاق قبلا افتاده و ایشان قبول کردند و ساعت هفت و نیم شب یک شب پاییزی تلخ با او وداعی ابدی کردیم و در تاریکی شب مرتضی پاشایی برای همیشه ترکمان کرد.

Doostiha.IR

جا دارد که تشکر ویژه‌ای کنم از علی لهراسبی که یک سال زندگی مرتضی را بعد از تشخیص سرطان مدیون او هستیم، مرتضی را از این دکتر به آن دکتر می‌برد و ما توانستیم فرصت بیشتری برای بودن در کنار این موجود آسمانی و دوست داشتنی داشته باشیم.

عکس های مرتضی پاشایی و مریم قاسمی

۸۷ دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

 1. بنیامین :
  01 آذر 93

  البته عکسها و صمیمیت دوتاشون یه چیز دیگه رو نشون میده و همه مون بهرحال میتونیم متوجه بشیم چرا این انکار صورت گرفته . مطمئنا منم جای مرتضی بودم و میفهمیدم شرایطم چه جوریه همین کار رو میکردم . خدا رحمتش کنه

 2. رضا :
  01 آذر 93

  پدرش گفت خیلی از کارمندای این آقا مرتضی دوست داشتن خودشون رو بهش بچسبونن و باهاش ازدواج کنند ولی. ..
  در ضمن به دوستانی که شرایط خانواده و محل زندگیشون مثل منه میخوام یگم اگه میبینید که در دست هم دارن کنار هم عکس میندازن و غیره زیاد توجه نکنید اینا کلا فرهنگشون اینه پس لازم نیست که زیاد به رگ غیرتتون بر بخوره …

  • احمد :
   01 آذر 93

   جوک زیبایی بود ولی حیف که خنده دار نبود.
   قشنگ میشه تصور کرد موقع نوشتن این کامنت استایل صورتت چجوری بوده.
   در ضمن ایشون نامزد اقای پاشایی هستن مطمئن باشید و تنها چیزی که باید دنبال فهمیدنش بود اینه که چرا پنهان کاری میکنه؟

  • نرگس :
   01 آذر 93

   چون نمیخوان به خاطر یه نامزدی ساده رو دختر مردم اسم بزارن. چون اون تازه اول راهه و باید زندگی تازه شروع کنه. اینم به خاطر درک و شعور بالای خانواده پاشایی هستش.
   خواهشا بس کنید دیگه چند ساله با صداش آروم گرفتیم حالا از وقتی که مرده جای اینکه براش دعا و فاتحه بخونیم و صلوات بفرستیم همش داریم با این حرف های خاله زنکی تنش رو تو گور میلرزونیم. بابا هر چی بوده تموم شده. بسه دیگه.
   برای شادی روحشم یه صلوات بفرستید جای سرک کشیدن

  • محمد :
   03 آذر 93

   باسلام اول فاتحه ای برای روح مرحوم عادت بدماایرانیها که زندگی شخصی افراد تجسس بیش از حد داریم من زیاد موسیقی کوش نمیکنم وکلا اهل گوش دادن زیاد موسیقی نیستم ولی واقعا دلم برای مرتضی واطرافیانش سوخت ان شائ الله باخوبان محشوربشه درروز خاکسپاری متاسفانه بازهم شاهد گوشیهای متعددبودیم که بالا اومده بودن وهیچ احترامی نه برای خودمون نه برای متوفی داریم نمونه های خارجی رو در اینترنت ببینید فقط پز روشنفکری میگیریم کاش از اروپایها این چیزا رو یاد بگیریم تا فقط فسادهای اخلاقیشون بازهم یادمون باشه ما هم روزی خواهیم رفت یاعلی

  • اکبر :
   22 آذر 93

   آقای محمد این فاتحه رو شما باید برای خودتان بخوانید چرا شما هم حس تجسستون گل کرده و دراین مطلب رو خونده و عکس ها را دیده و.. اگر شما حس کنکاش نداشته بودید این جا چه کر می کردید
   دوم عادت بدی میان ایرانیان فرهنگمند وجود ندارد هرچه می نگرم جز زیبایی در فرهنگ ایران زمین نمی بینم شما نیز اروپاییان رو گویا نمی شناید این گونه فرهنگ اونا رو به رخ می کشید اونچه در قسمت نظرها می بینید نظر است و صرفا وجه ی راستی و درستی ندارد زندگی شخصی هرکس به خودش مربوطه این حرفی نیست ولی چه کسی این عکسهای خصوصی را منتشر کرده ؟؟ در همه ی جهان نسبت به یک سری قضایا تعصب و رویکرد خاصی و واکنش خاصی وجود دارد پس نمی توان گفت که فلان کشور وقاره نمونه تام و درست و حقیقی زندگی هستند . اینها تنها نظر و بینش نسبت به تصاویر منتشر شده است .روحش شاد

 3. سارا :
  01 آذر 93

  شایدم واقعاهمدیگه روخیلی دوست داشتن.اماخوب مرتضی شایداحتمال میدادکه نتونه ازپس بیماریش بربیادونمیخواست بااین وضعیت مسعولیت زندگی یه نفردیگه روهم برعهده بگیره.بهتره به جای این حرفابرای شادی روحش دعاکنید…

 4. vahid :
  01 آذر 93

  اگه بگم دوس دخترش بوده مگه زشته؟؟؟؟؟؟؟
  الان همه دارن ما بد بخت بی چاره ها نداریم اما اونا که هنرمندن! و ادعا دارن فرق میکنن اونا از همه جدا هستن دیگه
  مرده حرمت داره ولی نمیشه چیزی بگی
  اما امید وارم دروغ باشه

  راستی ادمین سلام:D
  راستی دختر خانم ها نیومدن نظر بدن دعوا کنن
  شایدم چون هنرمند مورد علاقشون بوده ایم طور شده
  الله اعلم
  فک کنم دروغ باشه اما…..
  «این داستان ادامه دارد»
  😀

  • نرگس :
   01 آذر 93

   خدا اون بالا نشسته و همه بنده هاش رو داره میبینه.
   اون که دستش از دنیا کوتاهه پس لطف کنید شما هم زبونت رو کوتاه کنید. خیلی وقاهت میخواد پشت سر مرده این جوری حرف زدن.

  • مهدی 01 :
   01 آذر 93

   “الان همه دارن ما بد بخت بی چاره ها نداریم”
   هه…طرز فکرو نگا…اگه منظورت دوستی با جنس مخالفه اونم به شکل امروزیه…که واقعا…اگه خوشبخت بودن به این چیزاس من به بدبختی خودم افتخار میکنم.
   در ضمن قصد توهین به مرتضی پاشایی عزیزو ندارما لطفا بد برداشت نشه دوستان…فقط جمله این دوستمون قابل هضم نبود.

  • غزال :
   01 آذر 93

   اول خواستم بگم……………..
   ولی بعدش یادم افتاد که،”خداوند سکوت را آفرید ” که در جواب صحبت های امثال شما ازش استفاده بشه 🙂
   و چقدر این شعر زیباست :
   *هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد*

  • آرامش :
   02 آذر 93

   واقعا که ….
   ایشون فوت کردند وروا نیست حرف زدن راجبشون ..
   خدا از همه ی ما بگذره …
   و راجب اون صحبت بدبخت بیچاره ها …طرز تفکرتون رو عوض کنید این چیزها باعث افتخار و خوشبختی نمیشه …
   دیدتون رو وسیعتر کنید ….

  • نرگس :
   02 آذر 93

   آرامش جان میبینی تو رو خدا. طرز فکر یه مسلمون رو میبنی؟ اگر دوست پسر و دوست دختر نداشته باشن بدبختن. میبینی ماشاءالله چقدر جامعمون تحصیل کرده و آگاه شدن؟ واقعا باید به داشتن چنین هموطنایی افتخار کنیم نه؟؟؟؟؟!!!!!!!

  • آرامش :
   02 آذر 93

   نرگس عزیز
   والا موندم چی بگم ..کاش قبل از حرف زدن کمی حرفشون رو مزه مزه میکردن …سبک و سنگین میکردند ..هعی …خدا عقلشون بده تا خوشبختی خودشون رو پیدا کنند ..

  • vahid :
   02 آذر 93

   عقل داده عزیزان احترامم خوب چیزیه
   اگه حرفم اشتباهه گردنه منه
   اما شما دارین خودتونو گول میزنید وقتی کسی کسی رو دوس داره چه لازمه این چیزا مهم دله همش دیگه هیچ !!!!
   این باعث شده دنیا خراب شه اون وقت ایراد از طرفه خارجی نیمتید والا ما بدتریم خودتون رو گول نزنید حرف حق را بزنید
   2. من نه دوس دخترم دارم وو خدایش از دخترا امروزی بدم میاد اگاهی دارم در یه حدی شما که ادعای اگاهیت میشه خدا شما را عاقبت خیر کنه حرف زدن راحته ولی ببینم چه چوری باشه
   تازه من گفتم الهی الکی باشه ولیی ظاهرن هیچ راسته . تو نت که سرچ کردم همه چی حاکی از این بود که و…..
   ولی خدا داند
   خانوما شما همه چی رو در نظر بگیرید
   راستی مهدی منم بد بختم !!! ندارم
   با تشکر

  • آرامش :
   02 آذر 93

   خدایا
   بمن بشخصه عقل بده تا خوشبختی رو پیدا کنم ..عزیزان دیگه هم برام این دعا رو کنند ازشون ممنون میشم چون دعای خوبیه ..خیلی خوب اگر درک کنم ..بفهمم که به دلم راه نرم ….به اونی که خدا و دینم گفته و عقل و عرف می پسنده عمل کنم …
   خدایا عاقبت بخیر کن ….
   ممنون برام دعا کردید ..نشونه ی لطفتونه….
   حرفها و نظراتی که داده میشه راجبتون بر اساس نظری که دادید …شاید شما بد گفتید ..شاید من بدفهمیدم …
   خدا همه رو هدایت کند ..اولم منو ….همین .

  • مهدی 01 :
   02 آذر 93

   جواب دادن به شما اشتباه بود…به دل پاکیت ادامه بده!!!!!
   خدا بیامرزه تمام کساییو که بین ما نیستن…الهی امین.

  • غزال :
   02 آذر 93

   آقا وحید
   نظر هرکس محترمه ولى این حرفاى به اصطلاح روشنفکرانه که دشمن تو فکر جوانهاى ما کزده، به نظرتون بچه گانه و خنده دار نیست ؟؟
   مهم دله؟؟؟؟؟؟ یعنى دونفر که هم دیگرو دوست داشتن ، مجوز هر کارى رو دارند؟؟
   من اصلا شخص خاصى منظورم نیست و کلى میگم..
   ولى این حرفها که این روزها مد شده و زیاد میشنویم ،مثل مهم دله و ازدواج آدم رو محدود مى کنه و….اینها فکرو مسموم مى کنه و سطح خواسته هارو میاره پایین و باعث درجا زدنه انسان میشه..
   علاقه فقط یکى از ده ها چیزیه که دونفر براى باهم بودن و ازدواج لازم دارن… البته حتما میدونید خودتون 🙂
   موفق باشید

  • حیدر علی خان :
   02 آذر 93

   خوبه که تو دوست دختر نداری
   و چه بده که از نداشتنش خودتو بیچاره میدونی
   پشت سر مرده هم کم غیببت کن دوست عزیز

   • Admin :
    02 آذر 93

    حدود 20 سالته اما از یک آدم 40 ساله بیشتر میفهمی.
    ازت خوشم میاد حیدر خان 😉

  • حیدر علی خان :
   02 آذر 93

   ممنون ادمین جان،
   منم از شما و کاربران فهیم و دوست داشتنی دوستیها خوشم میاد
   موفق باشی

  • erfan 72 :
   02 آذر 93

   غزال خانوم سلام..حواهشا روی هر حرف مزخرفی اسم روشنفکرانه نذارید..این حرف ها نهایت بی فرهنگی و بی تمدنی رو میرسونه..

  • غزال :
   02 آذر 93

   علیک سلام آقا عرفان
   چه عجب…!!!
   فکر می کردم کلمه “به اصطلاح”که قبل از کلمه روشنفکرانه آوردم منظورم رو رسونده باشه!!
   و فکر می کردم دوستان قدیمی از بنده شناخت داشته باشن….و بدونن که …
   اینجور حرفها به نظر خود من بیشتر جاهلانه اس تا روشنفکرانه!!
   با دقت بخونید که من عرض کردم دشمن،به این حرفا و طرز فکرها میگه روشنفکرانه و البته بعضی جوانهای ما تحت تاثیر منطق دروغینشون قرار میگیرن و …
   مشخص نبود منظورم؟؟؟

  • erfan 72 :
   02 آذر 93

   نه..منظورم این نبود..
   آخه معمولا به ما اونوری ها به عنوان طعنه میگن روشنفکر و این مدل حرف هارو به ما نسبت میدن..فقط میخواستم بگم اینا حرف ما نیست..
   بله شمارو میشناسم و میدونم چقدر فهمیده اید..

   • Admin :
    02 آذر 93

    اونوری ها منظورش بی قید و بندها هست نه اون جناح سیاسی.

  • erfan 72 :
   03 آذر 93

   البته منظور من از اونوری ها اون جناح سیاسی بود نه بی قید و بندها..سوتفاهم نشه..

   • Admin :
    03 آذر 93

    بله من اشتباه متوجه شدم.
    فکر کردم فقط به بی قید و بندها میگیم اونوری ها.

  • erfan 72 :
   03 آذر 93

   نه…فقط خواستم بگم من آدم بی قید و بندی نیستم…احساس کردم ناراحت شدی از حرفم..

   • Admin :
    03 آذر 93

    نمیدونم خطابت با منه یا کسی دیگه اما با اینکه اونوری هستی اما احترام زیادی برات قائلم چون با شخصیت هستی.

  • erfan 72 :
   03 آذر 93

   با شما بودم سهیل خان..پس خدارو شکر حرف بدی نزدم..

  • الهه :
   03 آذر 93

   لابد خود آدما بیشتر از خدا می دونن چی با دلشون سازگار تره و با چی خوشبخت ترن دیگه…
   اصن فکر نکنید که این همه شکست عشقی و خودکشی عشقی و قتل های عشقی و … نتیجه ی آزادی های بی بند و بار عشقیه..اصن !!!!
   اگر آدما می فهمیدن که غریزه ی شهوت و نیاز به رابطه با جنس مخالف، فقط یک وسیله است توی زندگی و نه هدف، اونوقت با ازدواج این وسیله رو خیلی راحت تامین می کردن و اینقدر ذهن و وقت و هزینه و جوونی شون رو به پای این فکرای بیخودی نمی ذاشتن..

   اما اصولا انگار همه باید یه راهی رو خودشون برن تا بفهمن اشتباهه..تجربه ی دیگران ، هیچ ارزشی نداره..

  • صمد :
   27 آذر 94

   آقا مهدی، مهندس، حتما خیلی زشتی که هیچ دختر جذبت نمی شه داداش می دونم واقعیت خیلی برات سخته ولی…یا شاید در حد هیچ دختری نیستی خخخخخ دلم برات سوخت:-(

 5. محمدجواد :
  02 آذر 93

  سلام..این اگه حقیقتم داشته باشه به هیچکس ربطی نداره و اگه دروغ باشه بازم ب کسی ربطی نداره و دروغگو رو همیشه گفتن از بچگی بهم که جاش تو جهنمه راستی هیچوقت بر حرفهای مردم اعتمادی نیست پس بس کنید و ب فکر آخرت خودتون باشید دوستان عزیز بهترین راه در جواب این گونه رفتارهای اجتماعی اکثر عزیزان سکوته که یکی از دوستای عزیز اشاره کردن ممنونم .دارم آهنگ روز برفی رو گوش میدم نظرتون رو کاملا میخوام احساس زیبایی درش نحفتست.

 6. محمدجواد :
  02 آذر 93

  مرگ بهترین سفر آدمه ناراحت نباشید دوستان اون ب بهترین سفر عمرش رفت با اینکه نمیخواست ولی خب خداوند گلچینه…یا علی

 7. داود دلنشین :
  02 آذر 93

  اول سلام به همگی…
  دوم اینکه مرتضی چند روزه فوت شده روحش شاد .
  پــــــــــــــــس دنبال چی میگردین بچه ها؟
  زندگی شخصی دیگران به من وبه بعضی افراد چه ربطی داره؟ من دوست دارم قبل ازدخالت ونظر دادن وقضاوت در مورد دیگران اول خودم رو نگاه کنم.پـــــــــــــــــس دوستان دخالت ممنوع .متشکرم!

 8. MOSLEM :
  02 آذر 93

  با سلام به آبجی ها و داداشای گلم ….. عاجزانه تقاضا دارم که دیگه واسه همیشه این بحثو بخوابونید …. این حرفها هیچ فایده ای نداره …..
  ممنون از همه….. 🙂

 9. وحید :
  02 آذر 93

  نمی دونم چرا ما ایرانیا بعد از مرگ فرد بهش علاقمند میشیم و
  همش دنبال حاشیه و راز های مرحوم میریم
  کاش فقط در لحظه بودیم نه در گذشته
  مرتضی عزیز رفت…
  و فقط خاطره ای شیرین از ملودی ها و صدای نابش به یادگار موند نه راز های زندگی خصوصیش
  روحش شاد

 10. علیرضا :
  02 آذر 93

  نامزدش نبوده اگه بود چرا چیزی نگفت برادرش و خودشم قبلا تکذیب کردن چون تو تشییع اون طور گریه میکرد دلیل نمیشه چرا کنار خانواده مرتضی نبود جدا بود چرا قبل بیمارستان نامزدش نبود وقتی مرتضی رفت شد نامزدش چون میدونن نیست این حرفا رو در اوردن تو عکسم اون دست مرتضی رو گرفته عکسی که کلاه داره هم از عکس مرتضی جداس

 11. فرشید :
  02 آذر 93

  دست دختره رو هم گرفته. باهاش ازدواج نکرده بوده که. اینم از هنرمندای ما

  • صمد :
   27 آذر 94

   آره ، واقعا بعد میگن بچم چه قدر خاکی بود❕

 12. vahid :
  02 آذر 93

  راستی چون من میام این سایتو نظرات را گاهی اوقات میخونم
  شما از یه طرف میگید باید از دستورات خدا و… پیروی کنیم
  من به شخصه نمیدونم که شما الان کدوم طرفین . از این حرفایی که تو نظرات قبلی زدین باید الان موافق من باشد ولی نمیدونم انسانه حق انتخاب داره
  ممنون که خوندید معذرت چون طولانی شد

 13. میلاد :
  02 آذر 93

  ان شاالله روحش شاد.
  من اصلا کاری ندارم که کی داره راست میگه کی داره دروغ میگه یا پنهان کاری می کنه، اما در جواب اون خانم نرگس که فرمودند نخواستند اسم رو دختر مردم بزارن یا دختر مردم اول زندگیشه و نمی خواستند براش بد بشه می خواستم نکته ای عرض کنم که به احتمال فراوان سایر پسران هم با من موافقن:
  به نظرتون این جوری که با آب تاب تعریف کردن که 5 سال با یه پسر بودم و دست در دست همو و تو هر عکس هم با کلی آرایش بدتره یا این که بگن با هم نامزد بودیم!
  قطعا پسری اگه بخواد بره خواستگاری دختری بین این دو حالت ترجیح میده بره خواستگاری دخترخانومی که از راه درست رفته دنبال کسی که دوستش داشته و حالا به هر دلیلی ازش جدا شده، نرگس خانم اگه یه مقدار منصفانه به ماجرا نگاه کنید خود این خانم بیشتر از هر کس دیگه ای داره خودش رو خراب می کنه و البته امیدوارم در آینده توقع نداشته باشه که یه پسر آفتاب مهتاب ندیده بیاد خواستگاریش و عاشق همچین دختری بشه.
  موفق باشید.

  • نرگس :
   02 آذر 93

   من کاری با این ندارم که اون دختر بعدا میخواد با کی عروسی کنه من نیت خیر و کار پسندیده آقای ناصر پاشایی رو گفتم. والا زندگی از این به بعد اون دختر به کسی جز خودشو خانوادش ربطی نداره.

 14. یاسمن :
  03 آذر 93

  تورو خدا بس کنید دوستان چرا اینقدر واستون عجیبه به هر حال مرتضی پاشایی هم دل داره نمیتونست عاشق کسی بشه یا نامزد داشته باشه؟؟خوب شاید دوست نداشته کسی را جع بهش بدونه یا چون قطعی نبودیا….به خاطرهرچیز دیگه که به ما مربوط نیست رسما اعلام نکرده بودن.به هر حال ایشون دیگه فوت کرده شما هام سعی کنید طرز فکرتونو عوض کنید و جای اینکه دنبال شایعه سازی باشید یه صلوات واسه شادی روح این هنرمند عزیز کشورمون بفرستید….به امید شفای همه ی مریضا

 15. مجید :
  03 آذر 93

  ههههه چ جالب
  کل نت شده مرتضی پاشایی
  تو ماشین میشینی مرتضی پاشایی
  تو خیابون مرتضی
  جون من بیخیال شید
  انقد دنبال سوژه نگردین
  فک کنم بعد بیماریش و فوتش طرفداراش صدبرابر شدن
  کلا در جو زدگی رو دستمون نیست

 16. محمدرضا خوشبازان :
  03 آذر 93

  بس کنید دیگه………….

 17. نغمه :
  03 آذر 93

  مرتضی پاشایی کسی رو دوست داشته،این مشکلی داره؟؟؟؟عجب،خوبه همه پسر پیغمبر شدین و حالا این چیزا گناهه

 18. omid :
  04 آذر 93

  سلام من خلاصه میگم خیلی جالبه نه فقط مرتضی پاشایی ما هنرمند خیلی از دست دادیم وقتی بودن کسی نبود یه گوشه چشمی داشته باشه چی بودن کی بودن از کجا اومدن کجا رفتن هههههه بعدش میایم راجب نامزد و زندگی شخصی علایق و….. نظر میدیم به امید روزی که معنی واقعی هنرمند رو بفهمیم

 19. امير :
  04 آذر 93

  ای بابا….. مرحوم پاشایی از این دنیا رفته. این همه حرف پشتش میزنیم، غیبت محسوب میشه هاااااااااااااا
  من موندم ما که از زنده ها نمیتونیم حلالیت بگیریم، چطوری میخوایم از ایشون حلالیت بخوایم. اگه واقعا دوستش داریم، بهتره به جای این حرفا، فاتحه ای، 2 رکعت نمازی، صلواتی، چیزی نثار روح بزرگوارش بکنیم.

 20. یلدا :
  04 آذر 93

  این خانم با بقیه هم از این عکسها انداخته با یاس خواننده باید سرچ کنید اونم با کلی آرایش این خانم مثلا عزاداره؟نکنه الان نامزد این آقا شده ما خبر نداریم

 21. احمد از صفی آباد خ مالک اشتر پ 1452 :
  04 آذر 93

  مرتضی خدار رحمتت کننه چرا مرده شدی…
  من به خاطر تو روزی سه بار نماز میخوندم حالا تو واسه ما گرفتی خوابیدی…تورو خدات پاشو ناموسن پاشو مرتضی چرا پا نمیشی فک کردی من مسخرتم که رفتی با مریم خانوم عکس گرفتی…خب میومدی بامن عکس می گرفتی ناموسن
  من میخواستم بیام کنسرتت ولی دیگه نمیام چون تو مردی
  منو ببخش که نتونستی باهام عکس بگیری
  ناموسن دارم گریه میکنم که اینو مینویسم
  روحت شاد و یادت گرامی باد
  الفاتحه قبل هو صلوات….

  • ناصر :
   05 آذر 93

   مسخره 😐

  • الهه :
   06 آذر 93

   ادمین با خوندن این جور کامنت ها، دقیقا چه حسی بهت دست میده ؟!!!!!!!

   • Admin :
    06 آذر 93

    مشکلات روانی بعضی مردم

 22. شاهین :
  05 آذر 93

  توی عکس دونفر روبه روی هم وایستن چسبیده نشون میده ازکجا معلوم فوتوشاپ نباشه بعدشم به این فکر کنید دختره باید خیلی بی شخصیت باشه که صدبارخودمرتضی صدباربرادرش تکذیب ازدواج روبکنن تازه پدرشون چراتکذیب کنه برای اونا که فرقی نداره میتونست بگه عروسمه تازه هیچ جاتوختم کنارمادرایشون نبودند خودشم میتونست به جای دوست برادر یاهمکا بگه نامزدم بوده یاخودش چرا تو اینستاگرام تکذیب کرده بعد اگه مرتضی خیلی دوسش داشت یه جا اون بهش میچسبید ازغیافی مرتضی معلومه هیچ حسی به دختره نداره اخه ن دختره حلقه داره ن مرتضی قبل از بیماریم هیچ عکسی باهم ندارن مرتضی دیوونه نیست که میدونه حالش خوب نیست ازدواج کنه

 23. نلاسین :
  05 آذر 93

  با سلام.واقعاجای بسی تاسف برای افکاروعقایذ به اصگلاح روشنفکرانه…بجای صحبتهای بیجا پشت سر مرذه و البته مرذه پرستی بیجا برین یه فکری بحال اون ذنیای خودتون کنید ودست ازحرفهای بیجا بردارین

 24. اعظم :
  12 آذر 93

  خانواده مرتضا یه خانواده مذهبی هستن.خیلی معمای پیچیده ای نیست منم اطرافم زیاددیدم.کلا پدرومادرهای مذهبی اینطور عروس امروزی نمیخوان .

 25. Neda :
  25 آذر 93

  سلام دوستان عزیزم. افرین به همتون.ماشالله ملت متفکر ایران به چیا دقت میکنن.بیخیال بابا.روحش شاد.دمش گرم ایشالله که یه جا خوبی هست.صدا بسیار خوب اهنگا قشنگ.بیخیال زندگی شخصیش.به ما چه که نظر بدیم دوستای گلم.اسمشم هست دقت کنید”زندگی شخصی” !!!!!من حرف دیگه ای ندارم.جمله سنگینی بود صلوات عنایت فرمایید.دوستتون دارم بای بای

  • سارينا :
   25 آذر 93

   بله درسته حق باشماست بش میگن زندگی شخصی…ولی اینچیزا یه تصویر دیگه ای از مرتضی رو تو ذهنمون ایجاد میکنن مثلا ما گفتیم اول از همه عاشق صدای مرتضاییم ولی عزیزم فقط این کافی نیس .شاید بعضیا میگن ما دوسش داریم چون با شخصیته یا چون تو ی خونواده مذهبی بزرگ شده و خودش هم ی پسر مذهبیه …حالا واقعا مذهبی بودن مرتضی واین عکسا با هم درتناقض نیستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ما قصد دخالت نداریم ولی اگه حقیقت رو بدونیم بهتره تا افراد سودجو واونایی ک دنبال حاشین دیگه دهنشون بسته بشه

 26. سارينا :
  25 آذر 93

  آشنایی برمیگرده ب ١٧سال پیش یعنی مرتضی ١٣سال داشته مگه مرتضی تو چن سالگی آهنگ میخوند ؟؟؟؟؟؟حالا کاری نداریم ،،،خونواده مرتضی نامزد داشتن مرتضی رو انکار کردن خودش هم همینطور…ولی این عکسارو چی؟؟؟؟؟؟؟بالاخره باید تکلیفشون روشن شه …من ک میگم حرف خونواده مرتضی صددرصد درسته ولی عکساااااااااااااااااااااااااااااااا

  • هانا :
   28 آذر 95

   تکلیف چی روشن شه . عکسهای شخصیشون پخش شده هرکی عکس شخصیش پخش شه باید به همه کاملا توضیح بده آخه به من چه؟ به تو چه؟ به ماچه ؟

 27. Amir :
  28 آذر 93

  دوستای عزیزم چرا نمیخواید باور کنید این خانم دوست دخنرشون بودند. این عکس ها هم فوتوشاپ نیست. بابا مگه دختره مرض داشته این عکسا رو درست کنه بزاره تو فضای مجازی اینا واقعیه . دختره احساساتی شده جو گیر شده اونا رو پخش کرده فکر کرده حالا همه باهاش همدردی میکنند که البته کار اشتباهی کرده. دوست دختر هم هیچ وقت اسمش نامزد نیست.

  • خاطره :
   26 اسفند 93

   ساکت باس امیراقا پسر ب اون خوبی وماهی فک کردی ب خاطر شهرتی ک بدست اورده میاد بااین کارش اینو ب بقیه ثابت کنه ن ن ن ن ن مرتضی همچین مردی نبود ک بخواد این کاروکنه بابا شماها از کجامیدونین خود مامان مرتضی هم گفت میخواستن باهم دیگه ازدواج کنن ولی وقتی مرتضی فهمیدسرطان داره منصرف ازدواج کردن بامریم یاباهرکسه دیگه ای شد توروخداججون عشقاتون انقدر پشت سرش صحبت نکنین

 28. پریناز :
  30 آذر 93

  نامزدشه دوس دخترش هر کی خیلیییی نازه بامزس
  بااینکه زیادی عمل کرده ولی خوشگله دوس دخترش

  • صمد :
   26 آذر 94

   دوس دخترشه آجی گلم

 29. مریم :
  07 دی 93

  وای که چقدر مردم ما بیکار و پروواند. مریم خیلی اشتباه کرد عکسارو پخش کرد ولی نیتش چیز دیگه ای بود فقط می خواست به خانواده مرتضی که منکر همه چیز بودن حتی عشق مرتضی عشق خودش و ثابت کنه، تورو خدا بسه هیچ کس هیچ چیز نمی دونه بعد همه ایتقدر راحت قضاوت می کنن ، من خودم یکی از کسانی بودم که از 3 سال پیش تو جریان جز به جز رابطه شان بودم و می دیدم اگر هم شماها یه کم چشماتون و با زکنید دلیلی واسه دورغ بودن رابطه مریم و مرتضی نمی بینید فقط حستون به مرتضی نمی زاره که راحت مسائل و درک کنید و با واقعیتا کنار بیاین

 30. هانی :
  15 بهمن 93

  ﺳﻼﻡ ﺭﻭﺣﺶ ﺷﺎﺩ ﻣﻦ ﻓﻘﻂ ﺍﺯﺧﺪﺍﻣﯿﺨﻮﺍﻡ ﺍﮔﻪ ﻋﺸﻘﺶ ﺧﺪﺍﺑﻬﺶ ﺻﺒﺮﺑﺪﻩ ﮐﺴﯽ ﮐﻪ ﻋﮑﺴﺸﻮﺗﻮﻓﻀﺎﯼ ﻣﺠﺎﺯﯼ ﻣﯿﺰﺍﺭﻩ ﺣﺘﻤﺎ ﯾﻪ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﺍﯼ ﺑﻮﺩﻩ.ﺑﺰﺍﺭﻋﮑﺲ ﻣﻨﻢ ﺑﺰﺍﺭﻥ ﭼﺮﺍ ﻧﻤﯿﺰﺍﺭﻥ .ﻓﻘﻂ ﻓﻘﻂ ﺍﺯﺧﺪﺍﻣﯿﺨﻮﺍﻡ ﺑﻪ ﺧﺎﻧﻮﻡ ﻗﺎﺳﻤﯽ ﺻﺒﺮﺑﺪﻩ ﺗﺴﻠﯿﺖ ﻣﯿﮕﻢ ﻋﺸﻖ ﭼﯿﺰﯼ ﻧﯿﺴﺖ ﮐﻪ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﺩﺭﮎ ﮐﻨﻦ ﺣﺘﯽ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ ﻫﺎ

  • من :
   22 آذر 94

   شوما احتمالا شکست عشقی خوردی از این حرفا می زنی ؟

  • صمد :
   27 آذر 94

   آره مگه مردم بیکارن از این حرفا بزنن!!

 31. مهسا :
  19 بهمن 93

  من عاشق صداش بودم و هستم و خواهم بود …..فقط میگم خدا بیامرزتش خیلی ناراحت شدم و گریه کردم با رفتنش ما هنرمندمونو دوست داریم ….به زندگی خصوصیشم کاری ندارم ما صداشو میخواستیم که الان دیگه……………..ندارییییییییمش نداریم

 32. khoram :
  23 بهمن 93

  شما چرا اینقدر نامزد نامزد میکنید توی شمال شهر زیاد این چیزا عجیب نیست و دست دادن و بغل کردن به معنای نامزدی نیست و خودشون میگن ما با هم راحتیم البته من مرتضی پاشایی رو خیلی دوست داشتم ولی هر کس تو یه زمینه الگو هست مثلا فلان ستاره فوتبال نمیتونه بشه الگوی اخلاقی بچه من یا فلان شخص مذهبی نمیتونه الگو هنری من باشه

 33. سهیلا :
  27 بهمن 93

  به آنان که هنوز نمی دانندحرام است حرام وحلال،حلال.دوست داشتن و دوست بودن حرام است چه بالا شهر چه پایین شهر!!!
  واما غیبت و افترا که دارید میزنید این از اون دو تا بدتره.
  اصلا به همه شماها چه مربوط؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  زندگی ندارید؟؟؟؟عامل عقب افتادگی ماها همین فضولیامونه

  بس کنید بابا

 34. مریم :
  18 اسفند 93

  دختره هرکی هست من واقعا ازش بدم میاد. ببین چجوری گند زده به اعتبار مرتضی. الهی بمیرم واسه مرتضی که تا وقتی زنده بود هیچ حرفی نمیزد الانم که زیر خاکه و داره میبینه مردم با کمال خونسردی این دختره رو نامزدش اعلام میکنن. حرف هرکسی رو هم باور میکنین جز پدر و مادر و برادر مرتضی. من نمیدونم چرا همه علاقه دارن واسه مرتضی شایعه بسازن؟ تا زنده بود که داشتین خاکش میکردین حالا هم عذابش میدین؟ بسه دیگه دیوونه شدم. هی مریم قاسمی نامزد مرتضی، عشق مرتضی، دوس دختر مرتضی. حیف مرتضی نیست که اینو بهش بچسبونین؟ آخر میرم اسممو عوض میکنم. آخه چرا باید اسمم مثل این باشه؟ اگه مرتضی رو دوس داشت نباید اینجوری طرز نگاه بعضی مردم رو بهش تغییر میداد. روانی شدم از دستش

  • الناز :
   26 اسفند 93

   الهی فدات شم مریم جان سنی صددرصدبااین حرفات موافقم چ عجب ی حرف راست از دهن یکی دراومد

 35. الناز :
  26 اسفند 93

  ای کاش یکم قیافه داشت این مریم خانننننم

 36. نیلو :
  04 فروردین 94

  منم نمیبخشم کسی رو که اون فیلمو از مرتضی گرفت
  روحش شاد

 37. نازنین :
  28 فروردین 94

  اون مریم فقط برای بدست اوردن شهرت ب مرتضی چسبید گف حالا ک داره معروف می شه موقعیت خوبیه … ک من … هم معروف شم ک شد … همه شناختنش …. وگرنه اگر نامزدش بود … حتما ی جا درز می کرد ..
  ن نامزدش بوده ن دوس دخترش .. ی همکار بوده ..
  ک کاملا تو عکسا معلومه خودشو چسبونده بهش …
  حالم ازش بهم می خورخ ….

 38. parsa :
  12 اردیبهشت 94

  یعنی برای اونایی که گیر دادن به دست دادن مرتضی و مریم متاسفم.آخه به شما چه ربطی داره حالا این دختره خانومی کرد اومد مصاحبه کرد میتونست کلا بیخیال همه چی بشه

 39. یادشهدا :
  18 خرداد 94

  بسم الله النور.ای کاش برای شهدایمان که میتوانستند نمیرند و زندگی عادیشان را بکنند اما به خاطر امثالی مثل آ قای پاشایی و اون خانمی که براش متاسففم که با این حجاب داره به چادر حضرت زینب بی احترامی میکنه رفتند تا اینا باشند وزندگی کنند هم اینقدر ارزش قایل بودیم و هرروز اهنگ اونا که قرآن بود رو گوش می کردیم ای کاش قرآن توی این مملکت اسلامی تا این اندازه مهجور نبود…ای کاش …کاش…

 40. محدیث :
  29 خرداد 94

  سلام
  اینکه مریم کی بود و چکاره بود عکساش فتوشاپه یا واقعی و چه نسبتی با مرحوم پاشایی داره مهم نیست چون مریم قاسمی در حدی نیست که کسی بخواد درموردش نظر بده
  اونکه برا همه مهم و محترم بود مرحوم مرتضی پاشایی بود که هنرمند جوان موفق ومتاسفانه بدشانس بود که با داشتن خانواده آبرومند و سابقه درخشان هنری اش بخاطر خودخواهی و شهرت طلبی مریم قاسمی گرفتار موج عظیم شایعات بی اساس شد و هیچ کس حتی از دوستان و نزدیکانش هم در این وضعیت از او دفاع نمیکنند
  مریم اگر واقعا ناراحت و بیخبر از این شایعات و حاشیه هاست چرا صریحا اعلام نمیکند واینکه تا کسی خودش نخواهد حریم خصوصی اش را به حراج بگذارد کسی این کارو نمیکنه.چرا تا مرتضی زنده بود جرات پخش چنین مسایلی را نداشت که بعد مرگش همه کاره هیچ کاره شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  چه دلیلی داشت مسایل و عکسها ی خصوصی اش را در شبکه های اجتماعی انتشار دهد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  با این کار باید انتشار چنین شایعاتی را هم انتظار داشت.«به خودکرده گرفتارست»
  به مریم بانوی هنرمند ایرانی تبریک میگم که بخوبی تونست به شهرت رسانه ای دست یابد
  در ضمن این ضعف مدیریتی دستگاههای وابسته به وزارت فرهنگ وارشاداسلامی رو میرسونه که چرا هنرمندان ما در فضای مجازی مطابق فرهنگ اسلامی نباشند و هیچ قید و بندی در رفتار اجتماعی هنرمندان نباشد. ابتذال و حماقت گلشیفته در قبال هنر وفرهنگ ایرانی فراموش نشد قاسمی نیز ابراز وجود کرد
  این اوج عقده شهرت رو میرسونه نه چیز دیگه ای!!!!!!!!!!!!
  اما بهر حال نباید پشت سر کسی نمیتواند از خودش دفاع کند و دستش از دنیا کوتاه است حرفی زد
  بهتر است برای شادی روح پاشایی عزیز فاتحه و صلوات بفرستیم
  خدا عاقبت همه مارو بخیر کنه که هرگز گرفتار شایعات بی اساس نشویم……

 41. مریم :
  22 آذر 94

  دمت گرم محدیث

 42. منم :
  25 دی 94

  دوستان،نیلوفردختردایی مرتضی توسایت ساتین مفصل درباره ی قاسمی توکامنتهاتوضیح داده،سرچ کنیدعکسهای جدیدقاسمی وهادی ساعی،داداش مرتضی هاهم توفیلمی توآپارات توضیح داده،سرچ کنیدقاسمی عروس پاشایی نبود

 43. ندا :
  24 اسفند 94

  یه وقت ستون موتون نریزه روتون ای قربان دلواسی تم مریم جون عجب دل رحیمی داری بیا وکوچیکی کن این بچه هارو ببخش جججججج

 44. ندا :
  24 اسفند 94

  ببین اگه نظر منو بخوای من که میگم حتما رابطه ای بین مرتضی ومریم بوده ولی وقتی حرفای پدرومادر مرتضی رو شنیدم باورکردم که بین مریم ومرتضی هیچی نبوده وبعد اینم که فهمیدم عکس مریم بامرتضی فتوشاب شده کاملا ازمریم بدم اومد چون اون دیگه فک نکنم که شوهری گیرش بیاد چون اکثرا نظر همه ما در رابط با مریم منفیه

 45. نوا بانو :
  25 اسفند 94

  من از سال 89 طرفداران مرحوم مرتضی و محسن یگانه عزیز شدم تا90 که آلبوم شون رو خریدم درباره این خانم قبلا شنیده بودم خواهر دوست مرحوم بوده که سال 88 تو تولد ??????? برادر مریم خانم میره و…

 46. نوا بانو :
  25 اسفند 94

  آهنگ میخونه اون زمان مثل اینکه آقامرتضی هنوز آلبوم نداده بودن خواهر دوستشون (همون مریم خانم ) بهش میگه:به به چه صدای قشنگی! من مطمئن هستم شما حتمی روزی یه خواننده ?????????? خییلی خوبی میشیی( آفرین!!! درست حرفی زدی مریم جون) بهر حال میگذره… تا سال 90،91 که آقا مرتضی آلبوم: یکی هست… میده بیرون مریم بهش زنگ میزنه تبریک بگه: گفتم یه روزی موفق میشی… از اون به بعد تبدیل میشه به طراح لباس مرحوم اگه باهم دوست? شدن یا نامزد? کردن من دیگه خبر ندارم اما به گفته یکی از دوستان به قیافه خانواده آقا مرتضی میخورد که مذهبی باشن شاید زیاد راضی نبودن به قول دوستمون عروس? امروزی گیرشون بیاد اینم بگم امروزه روز 80 درصد پسر دخترا دوستپسر دوستدختر دارن چیز عجیبی نیس که!

 47. نوا بانو :
  25 اسفند 94

  البته من خودم جزء اقلیتی هستم که تا حالا دوستپسر نداشتم، اما پسر خاله بزرگم که 1،2 سال از من بزرگتره داشته بیشتر دوستانم داشتن بت عرض پوزش بااینکه من هنر مندان رو خیییلی دوستدارم اما به نظر من این موضوعات در مورد بیشتر هنرمندان صدق میکنه