دوستی ها – دانلود فیلم و سریال، موزیک، انیمیشن، بازی

اسرار جالب از زندگی بیل گیتس بنیان گذار مایکروسافت که شاید نمیدانستید

نکته های خواندنی از زندگی گیتس که کمتر کسی از آنها آگاه است

اسرار جالب از زندگی بیل گیتس که شاید نمیدانستید

ثروتمندترین مرد روی زمین، یعنی بیل گیتس (Bill Gates)، موسس شرکت کامپیوتری مایکروسافت، زندگی پر از نکات جالب توجه داشته و دارد. تاکنون بارها درباره جنبه های عمومی زندگی گیتس سخن ها گفته شده و درباره روش ها و تاکتیک های وی در مایکروسافت نیز بسیار بحث و مجادله بوده است؛ اما ناگفته ها و جنبه هایی از زندگی او وجود دارد که کمتر کسی از آنها آگاه است…

نکته های جالب از زندگی بیل گیتس

بیل گیتس از کالج اخراج شد؛ اما ثروت خود را که امروز به 79 میلیارد دلار می رسد، با بنیان گذاشتن مایکروسافت به همراه پل آلن در 1975 و در 20 سالگی به دست آورده است. وی از سال 2008 زندگی خود را وقف امور خیریه و بشردوستانه کرده و تاکنون بطور مستقیم بیش از 30 میلیارد دلار صرف این امور کرده است.
سایت دوستی ها – www.doostihaa.com
اما در مورد گیتس نکات و برخی افسانه ها نیز وجود دارد که اساسا بی پایه هستند و همچنین نکات و مسائلی در مورد زندگی وی هست که کمتر از آنها اطلاعاتی در دست است. بگذارید نگاهی به این جنبه خاص از زندگی این مرد ثروتمند داشته باشیم.
سایت دوستی ها – www.doostihaa.com
بر خلاف باور عمومی، بیل گیتس یک زندگی از فقر به ثروت نداشته است. پدر وی یک وکیل با درجه بالا بوده و جد بزرگ وی بنیانگذار بانکی بوده که بعد از وی به جد بیل می رسد و پدر بزرگ گیتس برای نوه اش میلیون ها دلار پس انداز کنار گذاشته بوده است.

اسرار زندگی بیل گیتس

بیل وقتی سال دوم دانشگاه بود، یک مسأله ریاضی پیچیده را حل کرد که توسط یک ژورنال آکادمیک به چاپ رسید و تا 30 سال بعد به عنوان بهترین راه حل برای آن مسأله شناخته می شد.
سایت دوستی ها – www.doostihaa.com
بیل گیتس علاقه دارد تا ظرف های شام را شخصا بشوید. وی یکجا توضیح داده که معمولا دیگران در کار ظرفشویی من داوطلبانه کمک می کنند، ولی من دوست دارم به روش خودم آنها را بشویم.

نکته های جالب از زندگی موسس شرکت مایکروسافت بیل گیتس

در روزهایی که در مایکروسافت بود، مشهور به بددهانی و بدگویی به دیگران در ایمیل ها و ملاقات ها بود؛ اما هیچگاه در این بدگویی ها کسی را مخاطب قرار نمی داد. شخصی که از نزدیک با وی آشناست میگوید: بیل گاهی حرف های تندی می زد، ولی هیچگاه این حرف ها شخص خاصی را مخاطب قرار نمی داد و همواره روی به ایده ها و فکرها داشت.

دانستنی هایی از زندگی بیل گیتس

علاقه زیادی به پورشه سواری با سرعت بالا داشت. طی روزهای اول خود در مایکروسافت به قدری جریمه سرعت داشت که مجبور به گرفتن وکیل برای حل و فصل قضیه شد. یک بار در پارکینگ با اتومبیل یکی از کارمندان برخورد کرد و کارت ویزیت خود را بر روی اتومبیل کارمند خود قرار داد و برای او نوشت: Send the bill to Bill (صورتحساب تعمیرات رو بفرست واسه بیل). این جمله تا مدتها در سیاتل شهرت داشت.

همه چیز از زندگی بیل گیتس رئیس شرکت مایکروسافت

در اوایل جوانی به شدت نترس و جسور بود. یک بار که به همراه آلن به هواپیمای خود در فرودگاه بین المللی سانفرانسیسکو نرسیدند، بیل شروع به فشردن دکمه های کنترل Jetway کرد؛ جالب آنکه به جای دستگیر شدن، هواپیما برگشت و آنها را سوار کرد!
سایت دوستی ها – www.doostihaa.com
بیل گیتس همچنین بسیار شوخ طبع است. برای مثال، یک بار ویدئویی را روی شبکه یوتیوب قرار داد که درباره شبکه اجتماعی Reddit بود که سراسر جوک ها و لطیفه های برنامه نویسی بود. یکی از این جوک ها اشاره به کد رنگ قرمز برای اشاره به رنگ چشم داشت.

نکته ها و دانستنی های زندگی بیل گیتس

برآورد می شود، در طول زندگی خود حدود 100 میلیارد دلار را در امور خیریه (مستقیم و غیر مستقیم) هزینه کرده است.

نکات جالب و اسرار شرکت مایکروسافت

همه این اعمال خیریه از مسیر بنیاد خیریه گیتس صورت نگرفته، بلکه وی شخصا تمایل و علاقه به برخی پروژه هایی دارد که بیش از همه مربوط به تولید انرژی پاک برای ملت ها و جوامع فقیر است.

دانستنی های بیل گیتس و مایکروسافت

هرچند سالیانه مبالغ بسیاری را صرف امور خیریه می کند، وضعیت کسب و کار وی به گونه ای است که بیش از خرج خود پول درمی آورد و ثروتمندتر می شود. وی خود را بزرگترین خیر تاریخ نمی داند، بلکه در نظر وی آنها که هیچ ندارند و باز با این همه خیرات می دهند، شایان قدردانی و لایق ستایش و تحسین هستند.
سایت دوستی ها – www.doostihaa.com
اکنون دیگر مایکروسافت بزرگترین منبع درآمد وی نیست. برای سال های متمادی است که وی در حال فروش سهام خود از این شرکت و سرمایه گذاری در کسب و کارهای دیگر است. مایکل لارسن، مدیر کسب و کار گیتس را به عنوان اسلحه سری وی در این خصوص می دانند.

رازهای زندگی بیل گیتس

همچنین گیتس دیگر بزرگترین سهامدار مایکروسافت نیست. فروش متمادی سهام این شرکت منجر به آن شد که در 2014 استیو بالمر به عنوان بزرگترین سهامدار مایکروسافت معرفی شود.

اسراری از زندگی بیل گیتس که تابحال نمی دانستید

۸ دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

 1. محسن :
  31 تیر 94

  جالب بود.

 2. بکتاش :
  31 تیر 94

  البته بیل گیتس زن ذلیل هم بوده.قابل توجه بعضی ها

  • Admin :
   31 تیر 94

   کافر همه را به کیش خود پندارد 😀

 3. بنیامین :
  31 تیر 94

  یکبار هم به ایران سفر کرده تا از همه کسانی که جمله های قصار رو الکی بهش نسبت دادن تشکر کنه ! . البته سلام کوروش و شریعتی و بقیه بروبچه های حومه رو هم رسونده !

  • محسن :
   01 مرداد 94

   گرچه قسمته اول کامنتت رو خیلی ها قبول ندارن ولی هرکی یه نظری داره و قسمته دومه کامنتت کوروش کبیر رو خوب اومدی ولی این شریعتی رو نمینوشتی دیگه مطمنم خیلی ها قبولش ندارن یعنی اصلا قابله قیاص نیست منظورم اوکی وگرنه بی احترامی نمیکنم با اینکه اصلا قبولش ندارم ولی هرکسی خودش میدونه و احترامی داره این نظره شخصیم بود ممنون

 4. jackiro :
  01 مرداد 94

  خوب بود ادمین باز از این جور چیزا بزار برای افراد مختلف رو ممنون

 5. رضا :
  02 مرداد 94

  اسرار زندگی من اگه فاش بشه دیگه خونه هم راهم نمیدن

  • Admin :
   02 مرداد 94

   من هر وقت تورو میبینم یاد سحر قریشی میوفتم 😀