دوستی ها – دانلود فیلم، سریال و انیمیشن

روتین مراقبتی پوست در طول روز برای داشتن پوستی سالم و شاداب

زیبایی پوست با رعایت روتین مراقبتی در طول روز

روتین مراقبتی پوست در طول روز

مراقبت از پوست صورت برای داشتن پوستی سالم و با طراوت امری مهم و غیر قابل اجتناب می باشد. با رعایت نکاتی که در این مطلب به آن ها خواهیم پرداخت، پوستی زیبا و شاداب خواهید داشت. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که فکر می کنید روتین مراقبت از پوست در روز و شب هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند باید بگویم که سخت در اشتباه هستید زیرا که پوست ما در طول روز و شب نیازهای متفاوتی دارد. به عنوان مثال پوست در طول روز نیاز به مراقبت در برابر نور خورشید را دارد و شب نیز زمان مناسبی برای جذب مواد مغذی پوست می باشد. از این رو شناخت روتین مناسب برای پوست در روز و شب امری بسیار مهم و حیاتی محسوب می شود…

زیبایی پوست با رعایت روتین مراقبتی

روتین صبح:

 

  • استفاده از شوینده مناسب:

هیچ گاه از شوینده های صابونی استفاده نکنید زیرا این شوینده ها خاصیت قلیایی دارند و چربی طبیعی پوست را از بین می برند و در دراز مدت پوست را در برابر آلودگی ها آسیب پذیر کرده و رطوبت پوست را از بین خواهند برد. در عوض باید از شوینده های غیر صابونی که مناسب با پوست شما هستند و PH آن ها با پوست شما برابر است استفاده کنید.

 

  • استفاده از تونر:

یکی دیگر از موارد مهم استفاده از تونر مناسب بعد از شستن پوست می باشد. تونرها PH پوست شما را بعد از شستشو تنظیم می کنند و باعث می شوند تا پوست به تعادل مناسب خود برسد.

نکته: شما می توانید از گلاب به عنوان یک تونر طبیعی استفاده کنید.

 

  • استفاده از مرطوب کننده و آبرسان:

در حقیقت مرطوب کننده و آبرسان مکمل یکدیگر هستند. مرطوب کننده لایه ای محافظتی بر روی پوست ایجاد می کند و مانع از تبخیر شدن آب پوست می شود. اما آبرسان، آب مورد نیاز پوست شما را تامین می کند. آبرسان ها سبک هستند و به سرعت جذب پوست می شوند ولی مرطوب کننده ها کمی سنگین می باشند. دقت داشته باشید که حتما مرطوب کننده و آبرسان مناسب پوست خود که ترجیحا دارای عطر نیستند را انتخاب و استفاده کنید. همچنین اگر سن شما بالای 30 سال می باشد می توانید در این مرحله در صورت نیاز از کرم های روز نیز استفاده کنید.

 

  • استفاده از کرم دور چشم:

کرم های دور چشم انواع متفاوتی دارند، بهتر است سعی کنید از کرمی استفاده کنید که سیاهی و پف زیر چشم شما را در طول روز برطرف کرده و دارای آبرسان نیز باشد تا تمامی نیاز شما را به طور کامل برطرف سازد. همچنین شما می توانید از کرم دور چشمی استفاده کنید که دارای SPF بوده و از پوست زیر چشم شما در برابر نور خورشید نیز محافظت کند. اما به این نکته دقت کنید که هیچ گاه از ضدآفتاب مخصوص صورت خود برای زیر چشم استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث حساسیت و سوزش گردد. برخی از کرم های دور چشم دارای خاصیت روشن کنندگی و ضد چروک هستند که از ایجاد خطوط عمیق دور چشم جلوگیری می کنند. شما می توانید بسته به نوع نیاز خود کرم دور چشم مناسب را انتخاب کنید.

 

  • استفاده از ضدآفتاب:

یکی از مهم ترین مراحل نگهداری از پوست و شرط داشتن پوستی سالم انتخاب و استفاده درست از ضدآفتاب مناسب با پوست می باشد. ضدآفتاب، پوست را در برابر اشعه های مضر نور خورشید محافظت کرده و مانع از ایجاد لک بر روی پوست شما می گردد. بنابراین بسیار ضروری است تا قبل از خارج شدن از منزل و قرار گرفتن در معرض نور خورشید از ضدآفتاب استفاده کنید. به این نکته توجه داشته باشید که با توجه به نوع ضدآفتابی که استفاده می کنید نیاز است تا هر چند ساعت یکبار آن را تمدید کنید.

 

در آخر باید بدانید که رعایت تمامی این نکات به صورت روزانه به شما برای داشتن پوستی سالم و شاداب کمک خواهد کرد. در قسمت بعد روتین مناسب پوست برای شب را به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

هیچ دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها