دوستی ها – دانلود فیلم، سریال و انیمیشن

روتین مراقبت از پوست در طول شب برای داشتن پوستی سالم و با طراوت

زیبایی و شادابی پوست با رعایت روتین مراقبتی در شب

روتین مراقبت از پوست در شب

در مطلب قبل به روتین مراقبت از پوست در روز پرداختیم و مواردی که برای داشتن پوستی با طراوت در طول روز به آن ها احتیاج دارید را به طور کامل بررسی کردیم. همانطور که قبلا هم گفته شد روتین پوست در روز و شب با یکدیگر متفاوت بوده و باید با توجه به نوع پوست خود مراقبت های لازم را انجام دهید. حال قصد داریم تا در این مطلب روتین مراقبت از پوست صورت در شب را بررسی کرده و احتیاجات پوست در طول شب را برطرف سازیم…

روتین مراقبت از پوست

روتین شب:

 

  • استفاده از شیرپاک کن یا میسلارواتر:

ابتدا توجه داشته باشید که این مرحله در صورتی نیاز است که صورت شما آرایش داشته باشد. برای پاک کردن آرایش حتما از شیرپاک کن یا میسلارواتری که فاقد الکل و مناسب پوست شما می باشد استفاده کنید. حتما به این نکته توجه کنید که هیچ گاه صورت خود را با آرایش نشویید زیرا این کار باعث می شود تا مواد آرایشی به منافذ پوست نفوذ کرده و باعث بسته شدن آن ها شوند که این امر مانع از تنفس پوست شما می گردد.

نکته: در هنگام مسافرت برای آسانی کار می توانید از دستمال های مرطوب که مخصوص پاک کردن آرایش و فاقد الکل هستند استفاده کنید.

 

  • استفاده از شوینده مناسب:

این مرحله در مراقبت های طول روز و شب مشترک می باشد و از کارهای بسیار ضروری برای داشتن پوستی جوان و زیبا است. حتی اگر صورت شما آرایش هم نداشته باشد به دولیل حتما باید قبل از خواب صورت خود را با شوینده مناسب بشویید اولین دلیل این است که پوست ما در طول روز آلودگی های بسیار زیادی را جذب خود می کند و دلیل دوم اینکه چربی طبیعی پوست که روی سطح پوست جمع می شود باعث بسته شدن منافذ پوست شده و در نتیجه مانع ار تنفس پوست می گردد پس در نتیجه با شستن صورت باید این آلودگی ها را از سطح پوست خود پاک کنید. فقط توجه داشته باشید همانطور که قبلا هم گفته شد از شوینده های صابونی به هیچ عنوان استفاده نکنید.

نکته: برای شستن صورت خود از شامپوی بچه استفاده نکنید زیرا قدرت تمیزکنندگی کمی دارد و نمی تواند آلودگی ها را به خوبی از سطح پوست شما پاک کند و مناسب شستشوی صورت نمی باشد.

 

  • استفاده از ماسک های لایه بردار یا اسکراب:

باید به این نکته مهم توجه داشته باشید، با بالا رفتن سن، سرعت بازسازی و ترمیم شدن پوست کاهش پیدا کرده و در نتیجه ممکن است پوست صورت شما حالتی زبر و خشن به خود بگیرد. برای جلوگیری از این امر می توانید هفته ای دوبار از ماسک های لایه بردار و یا اسکراب استفاده کنید. این کار باعث از بین رفتن سلول های مرده و در نتیجه شادابی و روشن شدن پوست می گردد. همچنین شما می توانید یک روز در میان از ماسک های میوه و یا ماسک های آبرسان هم برای پوست خود استفاده کنید.

 

  • استفاده از کرم شب:

حال در این مرحله نوبت به استفاده از کرم های شب می رسد. اگر کرم شب دارید حتما از آن استفاده کنید زیرا همانطور که در مطلب قبلی اشاره کردیم شب زمان بسیار مناسبی برای تغذیه پوست از مواد مغذی می باشد و هنگامی که شما خواب هستید پوست این مواد را به صورت عمقی به خود جذب می کند. اما اگر کرم شب ندارید اصلا نگران نباشید شما می توانید از آبرسان و مرطوب کننده مناسب پوست خود به جای کرم شب استفاده کنید.

 

  • استفاده از کرم دور چشم:

همانطور که در طول روز نیاز دارید از کرم دور چشم استفاده کنید، شب هم زمان مناسبی برای استفاده از کرم های دور چشم می باشد تا در طول شب پوست دور چشم شما به طور مناسبی تغذیه گردد و از تیرگی و چروک افتادن آن جلوگیری شود.

نکته: افراد بالای 20 سال با توجه به نیاز خود حتما باید از کرم دور چشم استفاده کنند.

 

در آخر باید بدانید که رعایت تمامی موارد گفته شده چه برای روز و چه شب به شما برای داشتن پوستی سالم و زیبا کمک خواهد کرد. اما گام اول برای داشتن پوستی سالم شناخت درست و صحیح نوع پوست و سپس انتخاب محصولات متناسب با آن می باشد.

هیچ دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها