دوستی ها – دانلود فیلم، سریال و انیمیشن

تبلیغات
سرگرمی
::. رسانه سرگرمی .::
تبلیغات
بازی قیام مختار
::. بازی قیام مختار .::

آموزش نحوه آشکار کردن فایل های مخفی شده به وسیله ویروس ها

ترفند آشکار کردن فایل های مخفی توسط ویروس کامپیوتری

نمایش فایل های مخفی شده توسط ویروس‌

ویروس کامپیوتر (Computer virus) در حقیقت نوعی نرم افزار است که در سیستم های کامپیوتری نفوذ کرده و باعث اختلال ، جاسوسی و خرابی می ‌شود. برخی از ویروس های کامپیوتری باعث مخفی شدن فایل های موجود در سیستم می شوند که به راحتی قابل برگشتن نیستند. ممکن است این اتفاق برای شما هم رخ داده باشد که پس از ویروسی شدن سیستم، فلش و یا هارد اکسترنال شما فایل های موجود در آن مخفی شده باشد. در این مواقع خواهید دید به دلیل اینکه ویروس، فایل های مخفی شده را به فایل سیستمی تبدیل کرده است با مراجعه به قسمت تنظیمات امکان برداشتن تیک گزینه Hidden برای شما وجود ندارد. پس در این مواقع راه حل درست برای برگرداندن فایل ها چیست؟ حال ما در این مطلب قصد داریم تا ترفندی بسیار پرکاربرد و آسان را برای برگرداندن فایل های مخفی شده به شما آموزش دهیم.

هم اکنون می توانید برای دیدن این ترفند به ادامه مطلب مراجعه کنید…

ویروس کامپیوتری

روش کار:

ابتدا برنامه Notepad را باز کنید. برای این کار می توانید با زدن Win+R وارد محیط Run شده و با تایپ عبارت Notepad و سپس زدن دکمه Enter وارد محیط آن شوید. حال در این مرحله دستورات زیر را در محیط برنامه کپی کنید.

@echo off
echo.
echo.
echo.
echo Warning: DO NOT run this file in Windows drive!
pause
echo.
echo.
attrib -s -h *.* /s /D
echo Success !
echo.
pause
exit /B

پس از این کار از منوی File گزینه‌ی Save As را انتخاب کرده و سپس در پنجره‌ی باز شده در قسمت File name نام فایل را با پسوند BAT ذخیره کنید به عنوان مثال: Test.bat. حال فایل ذخیره شده را به فلش یا هر پوشه دیگری در کامپیوتر که محتوی فایل های مخفی شده است منتقل کنید. با اجرای فایل BAT صفحه Command Prompt باز می‌شود. با فشردن دکمه Enter، عملیات شروع شده و در مدت زمان کوتاهی تمام فایل‌های مخفی شده نمایان خواهند شد.

نکات مهم:

– لازم به ذکر است که این فایل BAT قادر به نمایان کردن فایل های مخفی موجود در پوشه‌ های فرعی (Sub Directory) نیز می ‌باشد در نتیجه از قرار دادن و اجرای این فایل در شاخه اصلی درایوها پرهیز کنید زیرا موجب نمایان شدن همه ی فایل های مخفی شده در آن درایو می‌شود. پس فقط این فایل را در داخل پوشه ی مورد نظر خود اجرا کنید.

– فایل BAT را به هیچ وجه در درایوی که ویندوز در آن نصب ‌شده است که معمولا درایو C می باشد باز نکنید.

هیچ دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها