دوستی ها – دانلود فیلم، سریال و انیمیشن

تبلیغات
سرگرمی
::. رسانه سرگرمی .::
تبلیغات
بازی قیام مختار
::. بازی قیام مختار .::

آموزش نحوه اضافه کردن Hibernate به منوی استارت ویندوز 10

راهنمای فعال کردن قابلیت Hibernate در Windows 10

اضافه کردن Hibernate در ویندوز 10

گاهی اوقات اتفاق می افتد که شما در حال کار با رایانه خود هستید و قصد دارید کار خود را رها کرده و پس از مدتی دوباره به کار خود ادامه دهید. حال در این حالت در ویندوز می توانید از قابلیت Sleep استفاده کنید. این روش، مصرف باتری سیستم را بسیار کاهش می دهد اما با این حال باز هم باتری استفاده شده و در نتیجه به مرور باعث خراب شدن باتری سیستم شما خواهد شد. در این حالت بهترین راه حل استفاده از قابلیت خواب زمستانی Hibernate می باشد. اکنون به بررسی تفاوت میان دو حالت Hibernate و Sleep می پردازیم. در هر دو حالت صفحه نمایش خاموش می شود و به غیر از اجزای ضروری بقیه قسمت های سیستم خاموش می شوند اما در حالت Sleep حافظه RAM همچنان به کار خود ادامه می دهد و برنامه هایی که هنوز باز هستند از آن استفاده کرده و به محض روشن شدن سیستم بار دیگر در اختیار قرار می گیرند ولی در حالت Hibernate قدرت حافظه رم نیز قطع شده و سیستم از برق استفاده نمی کند بلکه از فایل ها و برنامه های در حال اجرا نسخه پشتیبان تهیه شده و به محض روشن شدن در دسترس قرار می گیرند. پس نتیجه می گیریم حالت Hibernate مانند خاموش کردن سیستم بدون بستن فایل ها و برنامه ها می باشد. البته باید بدانید که حالت Hibernate نسبت به Sleep حافظه بیشتری مصرف می کند آن هم به این دلیل که در حالت خواب زمستانی حافظه رم از دسترس خارج شده و در نتیجه از یک حافظه دیگر به جای آن استفاد می گردد. حال پس از تمام این توضیحات می دانیم که در ویندوز 10 در حالت عادی قابلیت Hibernate در منوی Power ویندوز وجود ندارد اما با راهکاری ساده می توانید آن را به ویندوز 10 اضافه کنید. حال در این مطلب قصد داریم تا روش اضافه کردن این قابلیت کاربردی در ویندوز 10 را آموزش دهیم.
هم اکنون شما می توانید برای دیدن این آموزش جذاب به ادامه مطلب مراجعه کنید…

How to Add the Hibernate Option to Windows

روش کار:

1. ابتدا باید به قسمت Power Options ویندوز بروید. برای اینکار دو روش متفاوت وجود دارد. در روش اول شما بر روی آیکون باتری در پایین صفحه سمت راست، کلیک راست کرده و سپس گزینه Power Option را انتخاب کنید.

اضافه کردن Hibernate در ویندوز 10

در روش دوم در قسمت سرچ ویندوز Control Panel را جستجو کرده و آن را باز کنید. در صفحه باز شده گزینه Power Option را انتخاب کنید.

اضافه کردن Hibernate در ویندوز 10

2. حال در صفحه باز شده در منوی سمت چپ گزینه Choose What closing the lid does را انتخاب کنید.

اضافه کردن Hibernate در ویندوز 10

3. در صفحه جدید مشاهده خواهید کرد که در قسمت Shutdown Settings گزینه Hibernate انتخاب نشده است. با زدن تیک آن و سپس زدن دکمه Save Changes این گزینه به منوی Power ویندوز اضافه خواهد شد. البته دقت کنید که اگر قسمت Shutdown Settings برای شما غیرفعال بود با زدن گزینه Change Settings that are currently unavailable در بالای صفحه این بخش فعال خواهد شد و امکان تفییر آن را پیدا خواهید کرد.

اضافه کردن Hibernate در ویندوز 10

4. برخی مواقع قصد دارید تا با بستن صفحه لپ تاپ، آن را به حالت خاصی مانند Sleep و یا Hibernate ببرید. برای این کار کافیست تا در همین صفحه و در قسمت When I Close the lid حالت مورد نظر خود را انتخاب کنید.

اضافه کردن Hibernate در ویندوز 10

هیچ دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها