دوستی ها – دانلود فیلم، سریال و انیمیشن

تبلیغات
سرگرمی
::. رسانه سرگرمی .::
تبلیغات
بازی قیام مختار
::. بازی قیام مختار .::

آموزش مخفی کردن فرمول ها در برنامه آفیس اکسل Excel

چگونه فرمول ها را در اکسل میتوانیم مخفی کنیم؟

مخفی کردن فرمول ها در اکسل

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که قصد ارائه یک سری اطلاعات در قالب یک فایل اکسل به رییس خود، یک شرکت و هر فرد دیگری را داشته باشید که این اطلاعات حاوی فرمول های محاسباتی باشند. اما شما تمایل ندارید تا اشخاص دیگر به این فرمول ها دسترسی داشته و آن ها را مشاهده کرده و یا تغییر دهند. در چنین مواقعی برنامه اکسل راهکاری بسیار آسان و در عین حال کاربردی در اختیار کاربران خود قرار داده است تا با خیالی آسوده اطلاعات خود را در اختیار دیگران قرار دهند بدون اینکه نگران مشاهده فرمول ها و یا دستکاری اطلاعات توسط آن ها باشند. حال در این مطلب قصد داریم تا نحوه مخفی کردن فرمول ها از دید سایر کاربران و جلوگیری از تغییر آن ها را به شما آموزش دهیم.
هم اکنون شما می توانید برای دیدن این آموزش پرکاربرد به ادامه مطلب مراجعه کنید…

How to Hide Formulas in Excel

روش کار:

1. ابتدا فایل اکسل مورد نظر خود را باز کنید. سپس سلول هایی که حاوی فرمول هستند و قصد دارید تا از دید سایرین مخفی شوند را انتخب کنید. حال بر روی آن ها کلیک راست کرده و گزینه Format Cell را انتخاب کنید.

مخفی کردن فرمول ها در اکسل

2. در صفحه باز شده به تب Protection بروید. در این قسمت دو گزینه Lock و Hidden را مشاهده می کنید که گزینه Lock به صورت پیش فرض تیک خورده است. حال شما گزینه Hidden را برای پنهان شدن فرمول ها انتخاب کرده و بر روی دکمه Ok کلیک کنید.

مخفی کردن فرمول ها در اکسل

3. اکنون برای کامل شدن تنظیمات و مخفی شدن فرمول ها از منوی بالای صفحه به تب Review رفته و سپس در قسمت Changes بر روی گزینه Protect Sheet کلیک کنید.

مخفی کردن فرمول ها در اکسل

4. حال در صفحه باز شده تنها کافی است تا در قسمت Password to Unprotect Sheet پسورد دلخواه خود برای دسترسی های بعدی و مخفی کردن اطلاعات را وارد کرده و سپس بر روی دکمه Ok کلیک کنید. مشاهده خواهید کرد که در صفحه ی جدید از شما خواسته می شود تا بار دیگر پسورد انتخابی خود را تکرار کنید. پس از ورود مجدد پسورد و زدن دکمه Ok مشاهده می کنید که فرمول سلول های انتخابی شما از دید پنهان شده اند.

مخفی کردن فرمول ها در اکسل

نکته:

دقت کنید که در قسمت Format Cell علاوه بر گزینه Hidden که انتخاب کردید گزینه Lock به صورت پیش فرض برای شما تیک خورده است. این گزینه باعث می شود تا پس از انجام تنظیمات Protect Sheet، علاوه بر پنهان شدن فرمول ها تمام سلول های اطلاعاتی قفل شده و امکان دسترسی و تغییر اطلاعات آن ها دیگر وجود ندارد پس اگر نمی خواهید سلول های شما قفل شوند در مرحله اول تیک گزینه Lock را برداشته تا غیرفعال شود.

هیچ دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها