دوستی ها – دانلود فیلم، سریال و انیمیشن

تبلیغات
سرگرمی
::. رسانه سرگرمی .::
تبلیغات
بازی قیام مختار
::. بازی قیام مختار .::

آموزش تبدیل متن به جدول و برعکس در برنامه آفیس ورد Word

چگونه یک متن را در نرم افزار ورد به جدول تبدیل کنیم؟

تبدیل متن به جدول و برعکس در Word

مایکروسافت ورد (Microsoft Word) از بهترین و پر استفاده ‌ترین نرم ‌افزارهای واژه پرداز در دنیا است که به منظور ویرایش متن مورد استفاده قرار می گیرد. ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که متنی در برنامه ورد در اختیار داشته که قصد تبدیل آن به یک جدول را دارید و به دلیل آشنا نبودن با قابلیت پرکاربرد تبدیل متن به جدول در برنامه ورد مجبور شده اید به صورت دستی اطلاعات را در جدول وارد کنید که این کار می تواند بسیار زمان بر باشد. اما باید بدانید که تنها با آگاهی از ترفندی ساده و در عین حال کاربردی در برنامه ورد به راحتی می توانید متن خود را به یک جدول تبدیل کنید. همچنین شما این امکان را دارید تا عکس این عمل یعنی جداول خود را نیز به راحتی به متن تبدیل کنید. حال در این مطلب قصد داریم تا نحوه تبدیل متن به جدول و برعکس را به شما آموزش دهیم.
هم اکنون شما می توانید برای دیدن این آموزش پرکاربرد به ادامه مطلب مراجعه کنید…

How to Convert Text to Tables and Tables To Text in Word

روش کار:

– تبدیل متن به جدول:

1. ابتدا فایل متنی مورد نظر خود را باز کنید. سپس قسمتی از متن که قصد تبدیل آن به جدول را دارید انتخاب کنید. حال از منوی بالای صفحه یه تب Insert بروید. در تب جدید از منوی بالای صفحه گزینه Table را انتخاب کرده و در میان گزینه های باز شده گزینه Convert Text to Table را انتخاب کنید.

تبدیل متن به جدول و برعکس در Word

2. حال در صفحه باز شده در قسمت Table Size گزینه Number of Cloumns را مشاهده می کنید که به صورت پیش فرض تعداد ستون های انتخابی توسط برنامه ورد را نشان می دهد. اما شما می توانید به دلخواه خود تعداد ستون ها را تغییر دهید.

3. قسمت بعدی AutoFit Behavior می باشد که این امکان را به شما می دهد تا اندازه جدول را تعیین کنید. با انتخاب گزینه دوم Autoft to Contents سایز جدول مطابق با اندازه متن شما تعیین می گردد.

4. قسمت آخر Separate Text at نام دارد. در این قسمت باید مشخص کنید که متن انتخابی شما با کدام یک از جداکننده ها از یکدیگر جدا شده اند. گزینه اول Paragraphs است که اگر متن شما به صورت پاراگراف تایپ شده است این گزینه را انتخاب کنید. اما اگر در متن شما از کاما به عنوان جدا کننده استفاده شده است باید گزینه دوم Commas را انتخاب کنید. اما اگر متن شما با Tab جدا شده است گزینه Tabs را انتخاب کنید و اگر از جداکننده های دیگر استفاده شده است در قسمت Other آن را وارد کنید.

تبدیل متن به جدول و برعکس در Word

5. در نهایت بر روی دکمه OK کلیک کرده و جدول خود را مشاهده کنید.

تبدیل متن به جدول و برعکس در Word

– تبدیل جدول به متن:

1. ابتدا جدول مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس از منوی بالای صفحه به تب Layout رفته و در قسمت Data بر روی گزینه Convert to Text کلیک کنید.

تبدیل متن به جدول و برعکس در Word

2. در صفحه باز شده باید مشخص کنید هنگامی که جدول شما به متن تبدیل شد با کدام یک از جداکننده ها (ستون های جدول) از یکدیگر جدا شوند.

تبدیل متن به جدول و برعکس در Word

3. در نهایت بر روی دکمه Enter کلیک کنید تا جدول انتخابی به متن تبدیل گردد.

تبدیل متن به جدول و برعکس در Word

هیچ دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها